Uspávanie dvojročného syna

4. okt 2021

Pri uspavani syna(2 roky) mam pocit že niekedy psychicky položím. s jeho uspavanim je to hrôza od narodenia. Najprv fajn som kľudná...ale asi po pol hodine má ide doslova jebn. som normálne už aj alergická na ťahanie za vlasy, lebo ma sklbe ako kuru.je vybehany.chodime aj na 4 hodiny vonku.nic nečakám viem že to prejde.. len prosím povedzte ...že nie som sama🙄😂🥴🥴🥴

zuz_ka
4. okt 2021

Nepíšeš náhodou o mojom synovi? Za mesiac má dva roky ale to uspavanie je des. Koľko krát od deviatich mesiacov na obed nechcel spať, teraz si konečne našiel aký taký režim že zaspáva kolo 12 na obed a večer mám chuť revať. Už hodinu ho uspávam a až teraz konečne vypadá že zaspí. Najhoršie že už je potom kopec hodin tak film večer v tv som nevidela poriadne ani nepamätám

nikpa
4. okt 2021

Určite nie si sama 😄 ale čo keby si to skúsila zmeniť, keď už si z toho na nervy? Prečítaj rozprávku, daj pusu, nechaj zapatu lampicku a dobrú noc, odchádzaš z izby. Odvážne ale možno nepríde za tebou do obývačky 😅 a keď tak ho párkrát otočis. U nás sme tiež tak boli na prášky z uspávania, s mužom sme sa každý večer dohadovali kto s ním ide zaspávať 🤦 až sa muž jeden večer vytočil, dal ho do postele samého a rovno do detskej (dovtedy spával v spálni so mnou) a bolo ticho a pokoj, mladý panko si navlacil do postele asi 50 autíčok, lopty, lego a neviem čo a spokojný si s tým zaspal 😄 boli aj dni kedy mrkotal ale uspavat ho už nebolo treba. Mal vtedy voľačo cez 2 roky.

elizabet173
4. okt 2021

no robí to preto, lebo mu to umožňuješ, najvyšší čas to zmeniť, dobrú radu ti dala @nikpa

bavlnka92
4. okt 2021

náš tak pekne po polhodine zaspal až kým nebol teraz v 3,5 rokoch chorý ale riadne. odvtedy ho ani za svet dostať z manželskej postele. večer som rada keď o 11 je kľud a o 4 vstávam do roboty. film som videla jedine tak vo sne. vstávam celá okopaná, dolámaná a vlasy ani nehovorím. to mi vyšklbal už dávno 🙊🙈 teraz v zime bude mať 4 roky. môj chodí len na nočné takže od neho pomoc s uspávaním nemôžem čakať a zas malého zavrieť v izbe tiež nemôžem aby tam jačal. 😒

autor
4. okt 2021

Áno, najväčší problém je ten že momentálne bývame v jednoizbaku lebo staviame dom 🙂 tak iba ak pôjdeme na chodbu 😀😀😀😀

elizabet173
4. okt 2021

dá sa vám dať TV do kuchyne a dieťa uložiť v izbe?

janula12345
4. okt 2021

Jaa som sa teraz tak schuti pobavila. Moja ma 2 r 3 mesiace a zaspava tak isto asi. Najprv boje, nervy, odpor... ked ju aj dostanem do postele, taha, sklbe mi vlasy, omotava okolo prstekov -- tiez mam niekedy na to uz nerv, ale zas u nej to uz je znak, ze ide zaspat.. to ma taky uspavaci zvyk. Neviem ju to odnaucit. Co sa tyka zaspavania... trosku to cele zlepsil pediakid na lepsie zaspavanie a neurologicka dokonca odporucila ze obden mam striedat s melatoninom. Nakolko je extremne ziva, narocna a nespava. A mozem povedat, ze melatonin je ze do 10 minut spi jak drevo. Ale nedavam to obden, len tak 2x do tyzdna. Ale pomaha super

autor
4. okt 2021

@elizabet173 telku ani nemáme 🙂

autor
4. okt 2021

@janula12345 Sirup pediakid som skúšala, mala som pocit že je to otrosku lepšie. Ale dostal sopel a boli sme tam kde na začiatku. On nevystraja, nebehá, neskáče. Len leží a sklbe má za vlasy.tak sa uspava, ako vy vravíte. No ale po hodine mám toho plné zuby, a pocit že ak hneď od neho neodídem tak asi sa rozplačem. Viete asi čo mám na mysli🥴

elizabet173
4. okt 2021

tak dať ho spinkať do izby a vy dvaja do kuchyne? Budeš pri ňom ležať jedine vtedy, keď bude on ticho ležať, môžete počúvať tichú relaxačnú hudbu, môžeš ho hladiť, ak ťa začne šklbať za vlasy, odchádzaš do kuchyne. Naučí sa, mala si to stopnúť hneď v začiatkoch

selest
4. okt 2021

Ja si pamatam ako sme v spalni uspali syna a v kuchyni pri stole pozerali v tablete tv ak sa ho podarilo uspat pred desiatou😅 moj bol v 2 rokoch este horsi. Hodinu odbiehal reval, dalsiu hodinu skakal po posteli ako koza kym nakoniec zaspal. Teraz ma 3 pozrie si rozpravku bezi do spalne, zakryje sa perinou a spime do 10 minut. U nas pomohol pevny rezim, kazdy vecer o 17:30 vecera 18:30 kupel, zuby 19:30 zhasiname svetla a vsetci do postele. A potom mozme s muzom pozerat tv😅🎉drzim palce

vanda323
4. okt 2021

@zuz_ka Moja skoro 2 ročná ešte stále nespí

janula12345
4. okt 2021

Vyslusajte ten melatonin pura junior. Je od troch rokov ale neurologicka povedala, ze moze sa aj mensim ako 2 roky. Ma sa davat 25 kvapiek tesne pred spanim. Ja davam 18 kedze nema este 3 roky. A musim povedat, ze odkedy davam ten pediakid a aj toto v kombinacii, mam pocit ze akoby si aj uz zacala robit rezim, ze uz je tak nejak nastavena a aj sama pekne ide do postele. Co u nej bolo utrpenie, akoby postel kusala.
A presne viem, co myslite. Toto som presne zazivala. Niekedy do placu z toho celeho, inokedy uplne nerv.. jednak nervy v ....., vlasy vysklbane, a dieta cele "ve vytrzeni" vyrehotane a nie a nie konecne zaspat. Mna do toho zvykla este aj kopat.. akoze nie raz som musela odist a vydychat to...😬

lululucy
4. okt 2021

Ja mam 2,5 rocnu a mam presne to iste. Zaspi len so mnou, lebo manzel nema dlhe vlasy 😁 tahanie, tiez mam pocit ze o chvilu budem mat hlavu ako vyplznuta kura. Vela krat sa mi stake ze po hodine neuspesneho uspavania som vyletela z izby nasrata neskutocne.
Ja som zacala pocuvat pocas uspavania podcasty cez sluchadka. Problem s tahanim a rychlejsim zaspavanim som nevyriesila, ale aspon ma to nevytaca 😆 niekedy ona us spi a ja stale lezim,lebo chcem dopocuvat podcast 😃

erikahun
4. okt 2021

Určite radím prečítať si knihu: Každé dieťa môže dobre spať, nám zachránila zle spánky ;)

andreatytler
5. okt 2021

Viem presne ako sa citis. Moj 2 rocny mi pri uspavani zmoli usi. Ukludnuje ho to a tak ho necham. Niekedy to znasam lepsie, niekedy horsie ale po pol hodine ma ide slak trafit. Niekedy pomoze ked mu jemne odmietnem pristup k uchu, zablokujem jeho ruku alebo mu jeho ruku odtahnem. Samozrejme ze sa hned zacne hnevat ale vtedy vysvetlim ze mi to vadi a uz nechcem aby mi chytal usi a navrhnem mu aby si chytil svoje vlastne usi. On mi velakrat velmi rad vyhovie ked mu uprimne vysvetlim ze mi nieco vadi alebo mi to nie je pohodlne... ale ak je preunaveny, tak to skonci placom.

ivangeline
5. okt 2021

Nech zaspava sam. ;) Zbytocne nervy si robis..

lululucy
5. okt 2021

@janula12345 mozem sa opytat, ten melatonin pura junior je len na prilezitostne, kratkodobe uzivanie? Alebo aj na dlhodobe?

autor
5. okt 2021

Ďakujem, hneď mi je lepšie keď viem že nie som sama. Najviac ma trápi to, že sa pri Tom dokážem tak nenormálne vytočiť 🙂

janula12345
5. okt 2021

@lululucy mne neurologicka povedala, ze mam to striedat s pediakid, obvecery. Vobec nespomenula na ako dlho.. Davam cca necely mesiac, a uz sa par krat stalo, ze ani uz nebolo treba nic davat. Nielen ze zaspi do par minut, ale mam pocit, ze aj sa akoby jej uz robil rezim vdaka tomu. Nikdy mi nechcela zaspat skor ako o 11, napriek nasej snahe od 8 o rezim spanku... nic nebolo uspesne. Ciste nervy. Taktocako jej davam ten melatonim a pediakid, vzdy o 10 a ide do postele... tak uz sa aj sama pekne uci ze ide sa do postele. Tym chcem povedat, ze podla mna nebude potrebne dlhodobe uzivanie. Vdakabohu, lebo som nikdy nebola za to, aby som do nej cokolvek pchala.

bafka
5. okt 2021

Mali sme to iste. Uplne. Do cca 2,5r. Trochu sa to potom zlepsovalo. Teraz ma 3,5 a uz nemusim pri nom lezat v posteli, staci sediet na stolicke vedla alebo na drujej strane postele. A mame ritual ktory dodrziavane uplne kazdy vecer. Citame mu rozpravku, vzdy si on vyberie knizku ze z ktorej, pomodlime sa a potom sa ideme porozpravat, co sme dnes robili. A zosumarizujem mu den. Ako rano vstal, obliekli sme sa, co papal…ked chodi do skolky tak ho vzvem nech mi povie co robil v skolke, ja mu poviem par slovami co ja v robote (aby tiez vedel ze ked je v skolke, ja sa nevyparim ale zarabam peniazky 😃) a potom uz len poviem “taaak a uz svietia hviezdicky a je veeelka tma a treba zhasnut lampicku. Dobru noc”. A odvtedy nepoviem nic. On mi este velakrat rozprava ale ja nereaguje. A ked velmi nastojcivo, tak poviem ze ked sa chce rozpravat, nech rozprava plysakom v izbe a ja idem prec. Niekedy povie dobre a odidem a niekedy ma tam chce. Zachvilu zaspi. Ale tento nas ritual sme dodrziavali den co den hadam aj pol roka kym si na to zvykol a nerobil sceny a nebuchal, nekopal, netocil sa, nesklbal mi vlasy a pod. A potom som aj niekde citala ze deti musia mat ritual. Zauzivne vzorce aby vedeli co kedy sa robi. Ako sa ucia ze pridu zvonku a idu sa umyt ruky, musia vediet co nasleduje ked je tma. Tak sme to takto zacali a u nas super. A jasnaze pred citanim rozpravky v posteli ma este rozpravku v telke 😃

basska_b
5. okt 2021

Áno, to poznám aj ja. Takisto. Keď mala 2 a štvrť roka, skončili sme s denným spánkom, lebo uspať trvalo hodinu, ona spievala, rozprávala, šialené to bolo a doma 3mesačne bábätko. To nešlo. Už som kričala, bila ju, až som sa za seba hanbila

veronikas30
28. okt 2021

@janula12345 prosím ťa, ešte stále dávaš ten melatonín synovi? Že ako dlho sa môže. Dávam svojej dcérke a pekne sa ukľudní, zaspì do 15-20min. Skúsili sme nedať a hrôza. Zase ako predtým.

janula12345
29. okt 2021

@veronikas30 ahoj, uz nie. Ako sme dobrali 1 balenie, si akoby urobila pekne rezim a zatial- klop klop - nie je potrebne kupit druhe balenie. Ale doktorka mi nehovorila nic o nejakom obmedzenom baleni. Ani som sa nepytapa vtedy, bo ja som nikdy o tom nepocula a teda som nemapa paru, co mi to odporuca a ze to bude ozaj aj fungovat. Aj to striedate ze obden?

veronikas30
29. okt 2021

@janula12345 davame kazdy den, ale kamoska z lekarne mi hovorila ze mame davat menej kvapiek a menej .... ze nie hned ukoncit ale dostat sa k minimum kvapiek a tak ukoncit. Snad aj my sa teda dostaneme k takemu vysledku ako Vy. Ze uz nebude vobec potrebne. Prepac, mas dcerku, som sa pomylila 🙂

janula12345
29. okt 2021

@veronikas30 kazdy den? Mozno je navyknuta aj. Mne neurologicka povedala ze obden, jeden den toto a druhy den ten pediakid na lepsi spanok-- co je odvar oproti melatoninu. Menej som raz skusila dat zo zvedavosti- lebo ma sokovalo, ze zrazu spi jak dudek 😁😁 a namiesto 18 som dala 13 kvapiek. A ficala si jak raketa este dalsie 3 hodiny🤣. Tak uz som nikdy neskusala menej. Tym padom ale ty balenie minies o polovicu skor ako ja som, takze drz sa a vyckaj, pride to 😃. Davas jej to stale v rovnakom case? Ja som tak zvykla, ze ani moc skoro, aby zas to nebolo prilis, ale ani neskoro. A ona si tak uplne na ten cas navykla ze uz sa sama poberala do postele ku koncu.

veronikas30
29. okt 2021

@janula12345 dávame 10kvapiek, lebo ona je drobná, aj váhovo len 9kg. Snažíme sa v rovnakom čase. Teraz máme pol fľaštičky za sebou. Pediakid sme skúšali, no nezabral vôbec. Toto konečne zaberá, len sa bojím tej návykosti ako píšeš. Skúsime teda znižovať postupne a uvidíme reakciu. Som si aj čítala články ktoré potraviny sú bohaté na melatonín, konzumuje to, ale zjavne to nezaberá. Neviem kde je chyba a čo zmeniť. Večer už tv nepozerá, snažíme sa byť už len pri lampe hodinu pred spaním a kľudné aktivity ...