Uspávanie bábätka

st_277
15. aug 2021

ahojte, ako uspavate vase babatko? vsetci tvrdia ze novorodenci spia 20 hodin denne, no nas pripad to nie je😂 nieco efektivne co vam pomohlo aby babatko zaspalo asap? moja mala ma 2,5 tyzdna

dijka123
15. aug 2021

@st_277 hojdacka v tom zvykol zaspat alebo koliska ktora sama kolisala

gdpr
15. aug 2021

Do postieľky uložiť a nič viac

karhu
15. aug 2021

nasho stacilo polozit do postielky a spal, citala som o babe co uspavala male na prsniku skakajuc na fitlopte..niektore spia len v aute ci kociku, kamosov spal pri zapnutom vysavaci..
musite si najst to svoje

ivangeline
15. aug 2021

V nosici. Mala mala reflux a tiez nespala..ziadne lezanie a ani koliska ci to kresielko.. Do 8m to bola tragedia Starsi yake problemy nemal a spal aj 20h denne. ;)

pininka1
15. aug 2021

Aj nasa v nosici, uspala som ju a dala do postielky. No viem co je to nespavec, stredny syn spal max pol hodinu, v noci bol hore kazdu hodinu, nikdy som nebola taka unavena.

janezz
15. aug 2021

U nás išlo prvé týždne najviac autosedačka a ruky 🙈 ale potom som kúpila kresielko, ktoré je podobné ako autosedačka a aj kolíše. Potom ešte nosič. Ale už máme skoro 3 mesiace a lepší sa to, časom prídeš aj na vychytavky čo zaberá a čo nie. Nám napr v poslednej dobe stačí dať mojkača cez oči 👀 🤷‍♀️

petamich
15. aug 2021

nas ma styri tyzdne a o spani 20 hod. mozeme len snivat od zaciatku - nas rekord bol 15 hod. a teraz menej, po kazdom kojeni ho 1-2 hodiny uspavame, nam obcas pomaha zviazat do ulitky a pekne zaspi sam v postielke, obcas ale zasa proti nej bojuje, na rukach len zadrieme a ked ho polozime je hore, kresielko ignoruje a place v nom, takze u nas je to skuska omyl a samozrejme ked konecne zaspi zobudi sa na vlastne ruky 🤷‍♀️ unavena som neskutocne, lebo bez prsa vydrzi tak 3 hodky co v praxi znamena, ze ked konecne zaspi o chvilu je hore lebo je hladny, pojem unava dostal novy rozmer

1katus1
15. aug 2021

@st_277 mne obe deti zaspala vždy ešte skôr ako.stiahli fľašu mlieka. To boli krásne časy . Keď boli väčšie tak v kočíku

juliet86
15. aug 2021

musis k tomu pristup vedecky... ulitka white noise hacka ruky kocik nosic koliska ...

jullienka
15. aug 2021

@st_277 napapal sa odgrgl a položila do postieľky, alebo do kočíka pár krát povozila po izbe a spal... 1 kamarátka na rukách dávala spať lenže teraz je bábätko ľahké ale potom už ročne ci 2 ročne problém nosiť na rukách... Ďalšia kamoška na fit lopte a ešte pesničky púšťali ale to po pol roku skakania na fit lopte oľutovala že tak naučila.. Každé dieťa je iné u nás bol kočík pár krát povoziť a nechať ho kľudne spať v kočíku mne spal 2 až 3 hodiny

evkao
15. aug 2021

@st_277 podla mna univerzalny navod nie je, kazde dieta je ine.... syn zaspal len na prsniku, pripadne ked mal velmi dobru naladu, tak v kociku, ale to len na chvilku - a ked spal, muselo byt absolutne ticho, len mi puklo v kolene a uz bol hore (a nie, nenaucili sme ho tak, toto sa s nim tiahlo uz od porodnice, doslova ako zo mna vysiel) - naproti tomu dcera zaspala kdekolvek, kedykolvek, pri komkolvek, a ked spi, mozu okolo aj traktory padat

kikk
15. aug 2021

Nam sa pri dcerke osvedcila ulitka. Malicke babo ma rado pocit zavinutia, ake pozna este z matkinho lona, jemne pritmie a mierny sum tzv. biely sum...na yt najdete aj 8hodinove slucky zvukov dazda, mora a pod. Navyse take male mrnatko nevydrzi dlho bdele...cize u nas to prve tyzdne vyzeralo tak, ze vstala, prebalit, nadojcit, zase prebalit, uspat (na fitlopte v ulitke a v zavinovacke, ale v tej uz len kvoli lepsiemu drzaniu malej) a prelozenie do postielky. Pripadne sa skuste mrknut na knihy od Harveyho Karpa, na stranku prosimspunkej.cz. Vela stastia❣👌

st_277
autor
15. aug 2021

@janezz poradíte mi prosím ake máte presne to kresielko? ulitku uz mám objednanú, dúfam ze pomôže lebo s tymi rucickami sa stále mrví 😁

lienka.7
15. aug 2021

@st_277 cim viac budes vymyslat (satky, hopsanie a pod.) tym to potom budes mat horsie a o pol roku tu budes vypisovat ako ti male visi na prsu a ty nemozes ani wc...
Od zaciatku musis mu dat rezim. Ja som najskor mala malu pri sebe na sedacke (v rohu rohovej) a potom proste postielka... pripadne este v kociku.

kikk
15. aug 2021

@st_277 ulitka je presne na ten počiatočný Moorov reflex u bábätiek🙂určite pomôže🙂

marianarem
15. aug 2021

@st_277 Moj absolutne nespal 20h ako novorodenec, bolo to skor okolo 12h. Teraz ako 20mesacny spi viac 🙂 Nepomahalo velmi nic, resp. nebola ziadna vec, ktora by vzdy zarucila spanok. Raz zabralo jedno, raz druhe. Pamatam si, ako raz po takom boji okamzite zaspal, ked som mu nasadila teplu capicu 🙂 Casto zaspal, ked sme ho zabalili do zavinovacky, ale casto aj ked sme ho po marnych pokusoch nakoniec rozbalili 🙂 Co zabralo skoro vzdy bolo, ked sa vykakal. Ale to som zase nevedela ovplyvnit 🙂 Nastastie takyto stav netrval dlho, od 2 mesiacov zacal pekne prespavat noc.

marianarem
15. aug 2021

@petamich No ja si u nas pamatam jeden stav, ked bol prilis hladny na to, aby zaspal, a zaroven prlis unaveny na to, aby jedol. Dal si trosku mliecka, to ho okamzite uspalo. Lenze za minutu sa od hladu zobudil. Tak si cucol, uspalo, za minutu hore..a tak dokola 🙂

petamich
15. aug 2021

@marianarem by ma asi porazilo 🙂 uz teraz obcas ideme ritual prso, prebalit, snazim sa uspat, pokakam sa, prebalit, prso....a takto niekolkokrat dookola 😂 neviem ako vy ale ja som si naivne myslela, ze budem mat to tabulkove dieta = priemerna porodna hmotnost, spi 20 hodin ale nie my ideme mimo tabuliek

jane1987
15. aug 2021

@st_277 u nas biely sum, to velmi pomaha aj na jeho upokojenie... Jemne capkanie po ritke....mojkacik cez ocka...absolutna tma, to tiez nepodcenuj....plienka v ruckach, ked zaspava....a na začiatku som velmi podcenila to, ze som ho nedavala pravidelne spinkat, ked si trel ocka alebo zival, hned ako to spozorujes, zacni s uspavanim- vyspate dieta= spokojne dieta.

janezz
15. aug 2021

@st_277 toto máme

janezz
15. aug 2021

@st_277 je to bright starts ingenuity

kamca495
15. aug 2021

@petamich presne takto je aj unas ako píšeš všetko úplne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

domak2
15. aug 2021

Pri dcere som mohla aj na zlatej harfe hrať a ušami tlieskať, do roka bud bola na prse alebo revala. Syn má teraz 7 týždňov a dokopy bol hore asi dve hodiny 😂 Neviem čím to je.

marianarem
15. aug 2021

@petamich Joooj ja som mala od sestry pozicanu knihu o vyvine malych babatiek. A tam usmiate, ruzove babatka s bezchybnou pokozkou, krasne symetricky ulozene, dokonale pasli koniky...a ja som mala na rukach vyhadzaneho, skruteneho, vysponovaneho, namiesto konikov lietadielko :D Ja som inak mierumilovny clovek, ale tie prve mesiace som mala chut tej autorke jednu tresnut 🙂

petamich
15. aug 2021

@marianarem myslim, ze viem o com hovoris 🙈 tiez som si to tak nejako predstavovala, ze vysmiata pojdem hentam na prechadzku a onam na prechadzku, bezkofeinoven vanilkove latte v ruke, maly spi v kociku a ja si sedkam na lavicke a teda maly nebol az taky maly, stale nesedim lebo poporodne zranenia, chodim ako kacica aj to s velkou namahou, dieta ryci a ja neviem preco, lebo ved nas ucili ze bud je hladne, potrebuje prebalit alebo pomojkat, vsetky tri splnene a on aj tak ryci, v ulitkou obcas bojuje tak, ze Attila Vegh sa moze ucit 😂 a kedze mame take krasne pocasie vhodne pre novorodencov a bratislavske byty bez klimy tak chudak potnicky ma, novorodenecke akne (aj tak je neobjektivne najkrajsi na svete), kupanie neznasa, neviem ho dobre umyt lebo hrame hru, ze ruku nevystriem a pod pazuchy ta nepustim mama aj keby co bolo, ...a uz dalej ani nepisem a potajomky revem alebo mam chut zabit manzela, ked ho vidim ako v klude spi, ked sa zakradam zo spalne do obyvacky kojit a pekne casto a potom sa ma niekto spyta mate uz rezim, ak sa za rezim rata, ze poskytujem prso v castych intervaloch, ktore teda ani nahodou nie su v tom istom case ako den pred tym tak potom mame, no nic, treba si uzit aj toto obdobie a vazit si, ze ten drobec je zatial bez ujmy aj ked ten nas chudak ma teraz vred na zadku a revem kvoli tomu uz treti den, ze za to isto mozem ja, lebo som mu mozno poriadne neutrela ritku🥺

toto ale na ziadnom pripravnom kurze nevravia 🤪
a potom maly zaspi alebo ma drzi za ruku a ja viem, ze pokojne budem nespat a potajomky plakat, ze som neschopna pokojne este par mesiacov ❤️

marianarem
15. aug 2021

@petamich Poznam, poznam... 🙂 s ulitkami moj tiez bojoval (hoci paradoxne ho aj ukludnovali 🙂 ), nakoniec sme nasli jednu, s ktorou nevyhral. My sme mali aj siroke balenie kvoli bedrovym klbikom, tak som ho krasne zabalila a za 10 minut to mal ako kovboj - prekliato nizko 🙂 Tie place kvoli mojej domnelej neschopnosti, to bolo na dennom poriadku. Vy mate pupak na zadku, moj mal cosi male na tvari a ja som revala, ze som ho urcite nakazila herpesom, ktory som akurat mala. Moja kamoska sa mi po takychto mojich priznaniach zdoverila, ze ona aj rozmyslala, ze da svojho maleho na vychovu mame. A veru, ked mal moj nejake 2 mesiace, tak aj mne sa to zacalo javit ako najlepsie riesenie, ak nechcem dohabat takeho uzasneho chlapceka 🙂 No boli to take psycho stavy, ale postupne to preslo.
A nazor, ze babatko moze chciet iba 3 veci - prebalit, nakrmit a pomojkat, ma velmi rychlo zacal pekne vytacat. Ja som to videla tak, ze je to clovek a ako taky moze mat na svete milion roznych problemov. Bolo mi luto, ze im casto neviem prist na koren, no nakoniec som sa spolahla na to, ze hadam by som videla, keby sa dialo nieco ozaj zle. Ostatne som sa mu snazila proste iba nejako sprijemnit.
S kupanim mal problem aj moj. Ked mal nejake 4 tyzdne, tak som ho pokusne dala do toho kupacieho vedierka a tam bol zrazu kludnucky. Tak sme ho tam kupali az do 7 mesiacov, dokym sa zmestil.
A ano, vzdy ked uz krasne tvrdo zaspal, tak zrazu velky prilev lasky a vdacnosti, ze mam takeho krasneho, skveleho chlapceka ❤

petamich
15. aug 2021

@marianarem vyznie to mozno cudne ale asi sa po tvojich slovach citim lepsie, tusim nebudem jedina "najhorsia" matka 🙂

lienka.7
15. aug 2021

@petamich ka som sice toto nemala, spavala ako babatko naozaj ukazkovo
No, neboj, bude este aj horsie 🤣🤣🤣 😨😨😨
Ked pojdu zuby 👌👌👌
Nam idu 3 stolicky naraz, masaker, vsetko v ustach, hodinu som ju mojkala, hladkala a ked uz som si myslela ze spi, tak sa postavila a zacala skakat 😱😱😱 a este aj tieto horucavy. Zobudi sa mokra jak toto, ma huste vlasky po tatovi.
Paradoxne az teraz vyuzivame hryzatko.
Nedala by som ju ale za nic na svete, len ma to stoji dalsiu farbu na vlasy 😁

marianarem
16. aug 2021

@petamich Vela nas je...ja som sa v tomto pre mna narocnom obdobi zacala zdoverovat kamoskam a sestre a vacsina z nich sa priznala, ze to mali podobne. Len preco to nepovedali skor? Jediny moj sef, chlap, mi v tehotenstve povedal, ze mat prve dieta je pre zenu zo zaciatku velmi tazke. Len on ako muz nevedel tak presne popisat preco, asi si len pamatal svoju zenu v podobnych stavoch, o akych tu hovorime.
Jedna moja sesternica bola tehotna rok po mne, tak ja som jej povedala 🙂 Bolo mi sice trochu blbe, ze kazim radost z tehotenstva, ale je mi zo vsetkych sesternic najblizsia, tak som jej povedala. Ale dodala som, ze ak sa objavia tie pocity neschopnej matky, tak nech im neveri, ze nemaju nic spolocne s jej naozajstnymi materskymi schopnostami. No po 3 mesiacoch od porodu mi napisala, ze veru som mala pravdu, ale ze uz sa to lepsi 🙂 Tak aj u teba je zlepsenie pomalicky na ceste podla mna 🙂
Ozaj, neviem ako ty, ja som este zacala neznasat frazu, ze "kludna matka ma aj kludne dieta." No nemusi mat. To zeny len nabada k tomu, aby nepohodu dieta zvalovali na seba. Pritom dieta je samostatny clovek s vlastnymi trapeniami a neprijemnostami a moze sa citit zle same od seba. Kludna matka mu to moze trochu sprijemnit a nepridat mu a to je podla mna vsetko.

petamich
16. aug 2021

@lienka.7 to mi vsetci hovoria 🙂 ze vlastne jedno obdobie nahradi ine ale aj tak vsetky vieme, ze to stoji za to, hlavne ked spi 😂😂 ked sa tak na neho pozeram ako krasne spinka alebo ako na mna pozera, ked mu rozpravam, stoji to veru za vsetky sedive vlasy a noci bez spanku