Uspávanie 6 mesčného bábätka v noci

27aduska
22. mar 2014

Ahojte, chcem sa spytat ako riesite nocne uspatie v noci, u nas to funguje tak ze niekedy zaspi pri UM, ale este ju musim drzat na rukach chvilku, a s prebalovanim ani nehpvorim musim ju pred pitim rychlo prebalit a potom papat lebo niekedy mi zaspi a tym prebalovanim sa mi vzdy prebere, ale inokedy je totak ze vypije vsetko mliecko a uspavat ju musim aj pol tristvrte hodinu na rukach je to namahave a v noci dost unavne, no neviem ci je nejaky iny sposob..;/ cim dalej bude tazsia a tazsia a nepaci sa mi ako to mam, ked bola mensia som ju polozila do postielky a po chvilke zaspala ja som odisla aby ma nevidela po chvilke som junskontrolovala a spala je to pre mna narocnejsie a niekedy tak fungujeme aj cez den, uspatie na rukach som z toho strasne nervozna predsa je uz tazsia co este aj viac bude jako to riesite vy alebo ako to mate ktore davate UM. Poradte...prosim vas
Este k tej noci pridam budi sa mi tak 1x o pol 3 a potom o pol 7 kazde rano uz budicek,,ale za ten cely den som aj ja vycerpana a unavena preto sa pytam na vase sposoby ale to sme asi kazda..

27aduska
autor
22. mar 2014

Nikto mi neviete poradit?? ;((

lyzzy
22. mar 2014

@27aduska ...prestan ju uspavat na rukach

27aduska
autor
22. mar 2014

@lyzzy a jako ju mam uspat? inak nezaspi..

lyzzy
22. mar 2014

@27aduska ....tak napriklad lahni si k nej alebo ju daj do postielky a ty si lahni nech ta vidi...no jasne ze nezaspi...lebo si zvykla ze ju niekto kolisa,nosi,natriasa.

martinella1
22. mar 2014

@27aduska je este malicka, ona sa neskor odnauci, je to teraz sice o drzku...no tazko radit, kazde dieta je ine, ja som napr. malu uspavala aj na rukach, aj lezala pri nej, aj nechala len tak v postielke....ked bola unavena, zaspala kdekolvek, teraz ma 8 rokov a so spanim absilutne zxiaden prtoblem doteraz nemala....mladsia ma teraz 5 mesiacov, zaspava zvacsa na prsniku...uvidime, co bude neskor

27aduska
autor
22. mar 2014

@lyzzy ja ju davam na brusko spat, niekedy zaspi pri mliecku tak ju len prenesem ale ked nie ako tt hovoris za si mam pri nu lahnut ak sa bude tolko dvihat hlavickou az sa zacne jedovat..

27aduska
autor
22. mar 2014

@martinella1 ked aj ja som nechala kolko razy v postielke a zaspala aj sama ale teraz to nejako nefunguje vobec ;/ cil ked ju polozim sa dviha a dviha..

martinella1
22. mar 2014

@27aduska ju to neskor prejde, uvidis

lyzzy
22. mar 2014

@27aduska ....tak ju obrat...ak sa sama este nevie otocit.Prepac ale ja neviem ako na tieto zvyky.
Ja som nikdy nedavala k spaniu ani flasu ani nic.Max tak cumlik ale ani ten nechcel.Proste som pouzila zdravy rozum,intuiciu.Nosenie na rukach...nie nie,chrbat a krize mam len jedny

pepaa89
22. mar 2014

Ahoj, načo ju prebaluješ?? Kašli na to, a ked papa presne o pol 3 daj jej fľašu o pol 2 kým spinká ona si bude ťahať, opatrne jej podlož ruku pod hlavu a tak, potom ju daj odgrgnúť, my sme mali stým tiež problém a teraz to robíme takto

anatalia77
22. mar 2014

@27aduska akus to skombinovat,ako pise lyzyy,dat do postielky,ked bude nepokojna,tak na ruky,po chvilke do postielky...ten cas v postielke predlzovat.
Chce to cas,pevne nervy,a vytrvat.

pepaa89
22. mar 2014

A strašne zbožňujem reči typu "tak si ľahni ku nej! " to nik nepochopí, pokým nezažije, tak si také reči nevšímaj

bosoriak
22. mar 2014

@27aduska pozri, jediny sposob, ako neuspavat dietatko na rukach je neuspavat ho na rukach 🙂 Skus si s nou lahnut do postele, my sme v noci spavali takmer vylucne spolu, s oboma dcerami v tomto veku.
Mozno bude par dni mrncat, ale ak ti to hojdanie nevyhovuje, tak nie je dobre v tom pokracovat. Kym budes pri nej, tak si myslim, ze nebude problem.

bosoriak
22. mar 2014

@pepaa89 A preco je rada,aby si lahla ku nej, zla? Nerypem, zaujima ma to.

lyzzy
22. mar 2014

@bosoriak
@pepaa89 ....tato otazka zaujima aj mna

snezienka07
22. mar 2014

@27aduska ahoj, ja mam tiez polrocneho syna a vecer po kojeni a priebezne cez den ho uspavam v kociku na chodbe, cez den ho tam aj necham spat a v noci ho potom prelozim do postielky a ked sa v noci zobudi, tak ho nakojim polozim do postielky a spi, ale cez den sam nezaspi, to ho musim ukocikovat. Dceru som ako ty uspavala na rukach, potom uz ked bola tazsia som ju naucila uspat v kociku a potom ked bola vacsia, tak zaspavala tak, ze som ju polozila do postielky a lahla k nej a zaspala. Kazde dieta je ine.

pepaa89
22. mar 2014

@bosoriak
@lyzzy poznám veľa mamičiek, kt. stále vravia, že k dieťatku si lahnúť a bude spinkať a poznám ďaľšie mamičky a medzi ne patrím aj ja, kde dieťa viac ešte plače alebo je nervózne keď leží pri matke...ja už som mala podobnú otázku, a tiež tam boli rôzne diskusie, no ako sa vraví 100 ľudí 100 chutí, tak aj na každé dieťatko patrí niečo iné, len treba skúšať a skúšať a určite nevyrývaš, ja som len znechutená, lebo jedna mamička ma tu doslova presviedčala, že som asi zlá matka keď dieťa pri mne reve

pepaa89
22. mar 2014

Vyskúšaj všetko čo ti radia, prídeš na to...

anatalia77
22. mar 2014

@lyzzy aj mna to zaujima...

edvelyn
22. mar 2014

@27aduska moja mala zaspava so mnou na velkej posteli...spievam jej ..hmmmmkam a hladkam ju po hlavicke potom uz iba hlasno dycham a pekne zaspinka...a ak sa v noci zacne natahovat iba jej dam prst do rucicky aby vedela ze som tam a spinka dalej a spava od 21 do 6 az 7 hodiny rana.jaaj co som sa ja nanosila a ponatrasla a v kociku uspavala..vo vajicku...takto je to najlepsie

lyzzy
22. mar 2014

@pepaa89 ...aha...no dobre.

gabinecka_
22. mar 2014

mne obidve dcéry zaspávajú samé. Položím ich do postieľky ešte bdelé a zaspia. Robím to tak od narodenia a je to na nezaplatenie. Funguje to takto na obed aj v noci. Mladšiu ešte v noci dojčím, ale keď sa napije - dojčíme sa v posteli u nás, položím ju do postieľky a ona zaspí. Niekedy si ešte porozpráva ak sa jej nedá zaspať hneď a potom zaspí. Staršia (2 roky) spí od 19:00 do cca 7:00 bez prebudenia, mladšia (8 mesiacov) spí od 18:30 do cca 6:00 - samozrejme s tým že sa zobudí aj 3x na dojčenie. Ak ju jedujú zuby, tak aj viac. Ale aj u staršej to bolo takto a začala spať celú noc až keď jej vyšli všetky zuby.
@27aduska a keby si ju len tak položila do postieľky, tak by plakala? Lebo ak neplače, len sa dvíha alebo čo, tak ja by som ju tam nechala, podľa mňa by zaspala ak má čas spať. A v noci neprebaľujem, staršia je bez plienok a mladšiu by som prebalila iba ak by sa pokakala.
Inak staršia nevie s nami spať v posteli. Niekedy mi to veľmi vadí, hlavne keď je chorá a má vysokú teplotu a ona sa mi pýta so svojej postieľky spať..

lyzzy
22. mar 2014

@27aduska .....no asi mrnci preto lebo jej je nepohodlne...hlada si miesto.Ale radsej ju od spatia na rukach oduc teraz ako potom ked bude vacsia...bude to tazsie

sense
22. mar 2014

@27aduska moja tiez zaspavala sama asi do cca 7-8 mesiaca polozila som do postielky a odisla , potom prisla separacna uzkost a viac sama nezaspala, tak som ju uspavala na rukach resp v naruci, sedela som a drzala som na rukach a tulila k sebe a ona do 10minut zaspala potom som ju prelozila a v noci vypila mlieko (flasu si drzi sama) popritom som ju prebalila a ked dopila vzala som ju pomojkala a polozila do postielky, ...a teraz v 11 mes. mame pred spanim mojkaciu polhodinku a potom sa ide spinkat velakrat zaspi este predtym a vtedy ju prelozim....

ivirk
22. mar 2014

my tiez sme mali UM, akurát ze maly sa budil aj 3 krat za noc a niekedy aj viac, nechali sme to zájst strasne daleko, nechcel zaspat urobili sme chybu. Radsej par noci pretrp, nechaj ju v positelke a cakaj kym zaspi,bude to dlho a asi s placom ale druha noc bude lepsia a tretia este lepsie... lebo budes otrok ako my. Nas maly ma uz 2,5 roka a veru kolkokrat este na rukach musim uspat kedze som to nechala tak daleko zajst, uz je velky na toto. Kazdopadne v noci neprebalovat, vecer das cistu plienku a rano hned, ritku dobre natriet a nie je problem a dat mlieck skor, ked este spi - napr. ked papa o pol tretej, daj o pol druhej, to nevadi ale nezobudi sa a co ja viem v noci nepotrebujes davat odgrgnut - nepije hltavo lebo je noc a navyseto uz nie je nvorodenec. Len si to nenechaj tak, lebo to bude cim dalej horsie, ja viem co je hojdat na rukach 12 kg, trikrát za noc a zakazdym uspavat hodinu, tak ani nevies ze bola noc...

lyzzy
22. mar 2014

@27aduska
@ivirk ....no vidis.Uc sa na cudzich chybach!!

ivirk
22. mar 2014

@lyzzy veru radsej nech sa pouci, lebo je to ozaj horor. Lahko sa to hovori, tazko praktizuje ale dnes som si ista ze sa to oplati aj ked Ti je luto ked to male place, to su finty. Na dobre si lahko zvyknu a oni vedia co je pre nich vyhodne.....
Ja cakam druhe, skusim to od malicka praktizovat a dufam, ze to zvladnem lebo tto by som teda uz zazit nechcela...

lyzzy
22. mar 2014

@ivirk 😀 to si mala adresovat 27aduska!
Ja jej to radim od zaciatku.

briseovna01
22. mar 2014

@27aduska ahoj, no náš malý od malička pekne spával sám v postieľke, večer vypil mliečko a potom sme ho dali do postieľky a spal, ale postupne sa to mení ako rastie, teraz tiež keď ho dáme, zlostí sa a vstáva - už je síce väčší, má rok, ale robíme tak že keď stojí dáme ho znova ľahnúť a hladkáme ho po hlavičke, kým nezaspí, toto na neho celkom zaberá, keď vie že niekto pri ňom stojí. Prebaľujeme ho len pred pitím mlieka, potom už nie, až keď sa ráno zobudí. Keď bol menší veľmi rád spal na brušku a s dudlíkom. Asi musíš poskúšať čo bude maličkej vyhovovať, lebo verím že na rukách ju uspávať je čoraz ťažšie. Držím palce.

ivirk
22. mar 2014

@lyzzy 😕 viem, len som sa trochu kopla a uz som to poslala, vsak to hadam precita.