Uplakané 2,5 mesačné bábätko

bejata144
18. dec 2012

Mám 2,5 mesačnú dcérku a som už zúfalá - malá je veľmi uplakaná... Mávame aj koliku a tiež nám potvrdili reflux, ale keď ona sa usmieva a zo sekundy na sekundy sa to zmení v taký plač ako keby som ju rezala... Preplače väčšinu dňa okrem času čo spí... Doktorka mi tvrdí, že malá je zdravá a že mám len čakať kým z toho vyrastie...Už som z toho strašne vystresovaná - pripadá mi, že všetko čo robím je zle a že som úplne zlá matka... Máte niekto skúsenosti s takýmto bábätkom? Naozaj z toho vyrastie alebo čo vyskúšať, lebo ja už naozaj neviem čo robiť, aby sa viac usmievala ako plakala...

bocjanka
18. dec 2012

@bejata144 Aj náš bol uplakaný zo zočiatku plakával aj 18 hodín za deň, bola som vyčerpaná a zúfalá, stále som ho mala na rukách. Musíš to vydržať, bude aj lepšie.

hradnapani
18. dec 2012

@bejata144 moj syn bol presne takyto. A navyse mi nespal. Sialena kombinacia. Neboj sa, vyrastie z toho, nie si zla mama.

xlucia
18. dec 2012

@bejata144 kup si elasticku satku. to pomaha, ale musis viazat nie do kolisky, ale tak aby mala hlavu vyssie ako brusko. v DM si kup vankusik plneny kostkami. to sa nahreje, JEMNE, v mikrovlnke, na radiatore a da sa na brusko. pomaha.a kup si v lekarni infandophilus azacni malej davat. NIE bio gaiu. taje slaba

chiarinka
18. dec 2012

aj my sme mali podobný problém, na koliku nám zaberal pupík dostať ho v lekárni a masírovanie bruška, pomáhali aj prechádzky na čerstvom vzduchu, od 4 mesiacov to bolo lepšie .

bocjanka
18. dec 2012

Ja som podávala Espumisan, Bio-gaia kvapky, skúšala som kojiť aj nekojiť, držala prísnu diétu,menila som značky mliek, stále drel akoby ho z kože drali. Po troch mesiacoch sa to zlepšilo.

hradnapani
18. dec 2012

@bejata144 a dost pomaha nosenie babatka (satka, kvalitny ergo nosic). Dieta je v tesnom kontakte s mamou pokojnejsie a mama ma volne ruky a nie vytahane az po zem.

cacika
18. dec 2012

@bocjanka fiha, 18 hodin, to si ani neviem predstavit
@bejata144 neboj, prejde to, mozno uz len tyzden-dva to bude trvat. zachvilku uz sa bude malinka zaujimat o okolie, zacne sa viac hybat, objavovat, na plac nebude cas 🙂 si pre nu ta najlepsia matka aku moze mat 🙂 ja som pri synovi skusala vsetko mozne aby neplakal a nic nepomahalo, tak ta uplne chapem. vyriesil to za mna len cas.

pativla
18. dec 2012

Môj syn takto plakal skoro tri mesiace deň a noc po známosti sme šli na vyšetrenie a zistili že je alergický na mliečnu laktozu a doktorka tvrdila že to všetky deti takto plačú ešte že sme to nenechali tak a riešili to inde.Začal piť bezlaktozové mlieko.Nechcem si ani predstaviť aké bolesti musel mať a ja som nevedela či je hladný alebo prečo plače.

bejata144
autor
18. dec 2012

no vyskúšali sme už hocičo pupikom masirujeme - cvičíme - nosíme sa - prikladáme aj kôstkového macka - ale aj tak - už len rátam dni kedy bude mať moja dorotka aspoň tie 3 mesiace a modlím sa nech to prejde.... Naozaj je strašne frustrujúce vidieť ako sa trápi.... Dúfam, ale že to nie je nič iné, ale kolika, lebo najviac sa bojím toho, že po tých trápeniach nakoniec prídeme na to, že to bolo niečo úplne iné, nejaká banalita, ktorá sa dala jednoducho vyriešiť a doktorka to odbila kolikou, ale tak hádam vie čo robí... A Ďakujem....

terinkaaanetka
18. dec 2012

@bejata144 ahojky a neskusala si davat malej feniklovy cajik na tu koliku?velmi dobre pomaha ja zatial neviem co je to kolika....chvala bohu....aj moja Janka je v takom veku ako tvoja a ja jej ho davam kazdy den ked jej davame kvapky.

lilinka77
18. dec 2012

ahoj.aj ja mam podobny osud ako tieto maminy a ty 🙂 . mala ma 2 mesiace a tiez nas trapia koliky. spociatku to bolo prevazne v noci, ale teraz place po kazdom jedle..na zaciatku sme davali SAB Simplex, potom Espumisan comfort a teraz skusame Baby calm a biogaju. ziadne zazraky sa nedeju.. aj zo sna sa opakovane budi na bolesti bruska, place..

bejata144
autor
18. dec 2012

Čajíky pijeme tiež každý deň... A nejaký veľký efekt veľmi nevidím... No my sme tiež už vyskúšali - najnovšie skúšame kvapky, ktoré sme si nechali doviezť z Česka - Lefax sa volajú - poradila nám ich známa, že jej pomohlo jedine to, tak uvidíme...

lublana1
18. dec 2012

moj maly bol taky isty ☹ vkuse plakal, aj ked ho nebolelo brusko, aj 20 hodin denne. na koliku nam pomohli probiotika Bio gaia v kombinacii s kvapkami Sab simplex. ale ten plac trval az do piatich mesiacov ☹ proste, z toho musi vyrast, treba to vydrzat. viem, ze to nie je lahke ☹ teraz ma dva a pol roka a je z neho zdrave dieta 😉

sante81
18. dec 2012

@bejata144 z vlastnej skusenosti ti odporučam probiotika infadophilus, stoja síce 12e ale v ten den ako som jej ich dala prestala plakat, plač sa obmedzil uz len na párminutové placky večer, aby o sebe dala vediet a potom bol pokoj. prerevala mi celé 3 mes, vyskusala som všetko, kedze aj starsí syn maval koliku. ja som cez den zatvárala okná, aby babky susedky nepočuli ako place, lebo si museli mysliet ze ju tyram, tolko revala. drzím ti palce, musís to len vydrzat, deti z toho vyrastu.

sante81
18. dec 2012

@bejata144 neviem či kojís alebo ste na Um ,ale ja som si odsledovala ze malu mi napínalo napr z cerstvého pečiva, alebo z jogurtov, ked som potom kojila, tak začala plakat do 30 min, niekedy detom nesadne niečo čo si zjedla. príčin je vela

ikika
18. dec 2012

@bejata144 baby dobre radia s tymi probiotikami, espumisanmi a stravovacimi obmedzeniami... este ma vsak napada, ci jej neni chladno alebo teplo - aj to moze byt pricinou nepokoja... alebo jej proste chybas, ak neni na rukach a neciti Ta... drzim palceky. 🙂

bejata144
autor
18. dec 2012

ďakujem za rady 🙂 no ja už ani nekojím - najprv som si myslela, že je malá hladná a teda že mám málo mliečka tak som začala prikrmovať - neskôr sa to nejak zvrtlo a ostali sme na Nutrilone anticolic - najprv sa mi zdalo, že aj celkom pomáha, tak sme skončili len na tom -ale potom ju začalo z neho nejak zapekať a mala takú nepeknú stolicu tak sme prešli na mliečko HIPP, ktoré priamo obsahuje aj probiotiká... Aj som skúšala teplo zima, ale nevidela som nejak rozdiel... no dúfam, že nám dáko ubehnú tieto uplakané dni....

drobcek26l
18. dec 2012

@bejata144 Neviem či môžeš ešte prejsť na iné mliečko ale nám veľmi pomohlo mliečko Sunar Nutradefense. je to mliečko priamo pre spokojné brušká. my sme ho dávali asi týždeň spolu s kvapkami Bio gaja a malému sa výrazne polepšilo.

anicka87
19. dec 2012

@bejata144 ahoj, moj maly bol taky isty cca do pol roka, kym ako tak nevedel sedkat a stvorkovat a vziat si co chce. dovtedy bol viacmenej odchovany na rukach, lebo len vrieskal. niektore deti su proste narocnejsie a treba to len vydrzat, popripade ak sa ti nieco nezda, zajst za Dr. vela trpezlivosti prajem 😉

bejata144
autor
20. dec 2012

Ďakujem - no naozaj dúfam, že sa nám to už nejak upraví čo možno najskôr...

dandelions
2. jan 2013

@bejata144 nas bol presne taky isty, cez den velmi vela plakaval, v noci to bolo lepsie ale zaspaval az okolo 23.00, nosenie nepomahalo, upokojovalo ho pohupovanie sa trebars na fit lopte, alebo som ho mala na rukach a hojdala som ho v kresle, mali sme problemi s bruskom zabral nam zo zaciatku baby calm a potom sme vymenili za infacol, kupali sme vo vedierku, to ho v sekunde ukludnilo, bola som uz uplne zufala, bezradna, bez sil a energie z kazdej strany tiadne rady len ze MUSIM vydrzat, az som citala a skusala a najviac zabralo to co som uz napisala vyssie 🙂 teraz plackame minimalne, kakame velmi dobre, brusko neboli uz aj vdaka tomu ze sa plazime, vela sa hybeme, cvicime s nozickami aj ked nemame problemi a velmi sa pri tom smejka 🙂