Uplakaná 6-mesačná dcérka

mignone1
22. apr 2020

Ahojte, chcem s vami zdielat a poradit sa, opytat sa, ci ste sa niekedy s takym dietatom stretli..
Moja dcerka je od narodenia velmi placliva, plakala skoro non stop pokial nespala.. mavala aj koliky, ktore uz mame za sebou.. potom sme zistili, ze pred kazdym spanim sa potrebuje vyplakat, inak nezaspala.. ci som ju drzala v naruci, ci len ulozila do postielky a drzala za rucicku, spievala, vzdy musela plakat.. ked zaspi, spi len chvilu a zobudi sa s placom, niekedy pospi aj hodinku.. nemame ziadny rezim, lebo niekedy aj ked sa zobudi, je hned unavena a urevana. Kocikovat mozem chodit len, ked sa jej chce spat, aj to je boj, lebo vacsinou place kym zaspi.. a ked sa zobudi rychlo bezat domov lebo len tak v kociku lezat nebude a zacne plakat.. myslela som, ze ked prejdeme na sportovy kocik, bude to lepsie, bude pozerar po okoli a potom zaspi.. no nie je to tak.. aj tak sa zacne vypinat az zacne plakat.. mam manducu, satku a uz na nosic dopredu.. ani tam nevydrzi.. vzdy skonci s placom.. tak isto doma, hrame sa, prehodi sa na brusko, chvilu sa hra a zacne plakat.. uz sa vie prevratit aj z bruska na chrbatik, no aj tak place.. v sedacke na krmenie je jej tiez nepohodlne, ked nepapa, tak zacne plakat, v hojdacom kresle sa pohra chvilu, potom za opat zacne skrucat, vypinat az skonci s placom.. prikrm tiez ledva vydrzi, to robim somarinky, aby aspon nieco zjedla.. tiez skonci s placom 😭 mame aj zahradku, kde som myslela, ze budeme ma deke sa hrat.. no tak isto kym vsetko povyberam von, chvilu sa pohrame a uz sa jej nelubi zacne byt mrzuta az zacne plakat.. jednoducho skoro kazda aktivita konci placom.. uz som fakt zufala.. kazdy den v strese, neviem sa sustredit na nic ine, velmi ma to trapi.. mali ste aj vy take dieta? Stale si hovorim, ze ked mozno uz zacne sama sediet, tak to bude pre nu prirodzenejsie a obsedi.. neviem nikam ist, ani do obchodu, ani na prechadzku.. snazim sa ist kazdy den, no stoji ma to vela namahy a stale len pozeram na nu kedy zacne opat plakat 😭 myslim si, ze ju netrapi nic, len je taka nespokojna vsade 😞

dollyzv
22. apr 2020

@mignone1 ja síce svoje prvé ešte len čakám,ale veľmi ťa obdivujem že toto zvládaš..máš asi veľmi veľmi náročné bábo. Pediatricke si nespominala že neustále plače či jej niečo nemôže byť?

anna_maria1
22. apr 2020

Tiez som sa na to chcela spytat ci si to uz pediatricke spominala. Ako je dost mozne, ze proste je trocha narocnejsia alebo ma take obdobie. Doktorka by ti isto vedela skor tak lepsie povedat, kedze ju pozna tiez uz nejaky ten cas

xjakubikovak
22. apr 2020

ja sa vyjadrím len k nosicu lebo ja si bez neho neviem predstavit ani den 🙂 manduca je nenastavitelny nosic kt. moze byt este medzi nozkami velky cize ta látka moze tlacit a teda je nepohodlny. Kym som viazala satku tak to reval aj moj a on nieje taky urevany a vobec neviem co ste mysleli tym nosicom dopredu, akoze je dieta chrbtom k vam? 🤔to je potom klokanka a ta je nepohodlna pre oboch. Vyjadrim len moj osobný nazor a ten je ze deti vo všeobecnosti maju radi nosenie, mozno len treba iný nosic kt. bude profesionálne nastavený. 🙂

nickpick
22. apr 2020

@mignone1 nechcem ta upokojovat tym, ze ved z toho vyrastie, viem si predstavit, ze to musi byt vazne o hubu, s doktorkou si sa o tom nahodou nebavila? ak prospieva (pekne papa, pravidelne vylucuje), tak to mozu byt este zuby (to ti zrejme napise vela zien), co spanok? spi malo? ja by som sa snazila s nou chodit vela von (v ramci sucasnych moznosti), nech je na vzduchu - plac/neplac, ak nema skutocne ziaden fyziologicky problem tak je zrejme taky placlivy naturel, asi ju treba brat aka je a nepolavovat v aktivitach ak aj place...este mozes skusit masaz (vraj to male deticky upokojuje)...

ivca88
22. apr 2020

A toto pediater nerieši ?
Aku má stolicu ?
Moje deti majú napríklad intoleranciu na laktózu v materskom mlieku.
Mávali kŕče a bolesti. Trebalo im dávať enzým laktazy a dieta sa zmenilo na nepoznanie.
Dieťa by nemalo mať také stavy, že nevie čo zo sebou a nie pravidelne už tak dlhy čas.

yipsylonka9742
22. apr 2020

Ano..stretla som sa s takym dietatkom presne v takym veku ..mam ho doma ...😊 bol to boj .. zistilo sa ze mala zablokovanu krcnu chrbticu s toho bolesti hlavicky a celkovy nekomfort ... skus ju dat na fyzioterapiu ... my sme boli - drahe ale vysledok perfektny ...no tam k celkovemu vysetreniu a rehabkam vyzadovali aj nastavenie presneho rezimu ( musela som vyplnat tyzden taky denny presny harmonogram) dokonale to pomohlo .... neviem to ani opisat... odvtedy mam doma nieco uzasne ... ma uz 2,5r. Nechcem sa chvalit ale teraz mozno aj vdaka tomu. .. mam skvele dietatko ...

ivca88
22. apr 2020

A tuším aj svalový tonus sa kontroluje

yipsylonka9742
22. apr 2020

@yipsylonka9742 clovek by si na moj pripad povedal narocne dieta a dovidenia - ale nie je to tak - za vsetkym vzdy nieco je .... a treba to sa pokusit odhalit... moj skromny nazor 🤔🤗

mignone1
autor
22. apr 2020

@yipsylonka9742 a tiez tak plakavalo aj v kociku aj vsade? Nespavalo dobre? Boli sme uz na neurologii - lebo ked place, tak az zachadza.. a nevie sa ukludnit..

mignone1
autor
22. apr 2020

@ivca88

@nickpick
@anna_maria1 Ano aj pediatricke som hovorila, ze stale place, aj v kociku, aj autosedacke, aj na rukach, aj pred spanim.. no ta sa ma len opytala, ako spi v noci.. hovorim, ze to sa budi 2-3 za noc a povedala, ze mozem byt rada, ze aspon v noci spi! To bola cela jej odpoved! Ked som chcela nejake vysetrenia, povedala, ze nebude robit svojim kolegom zbytocnu robotu 🤷🏽‍♀️

mignone1
autor
22. apr 2020

@ivca88 stolicu mava.. raz za den, niekedy aj dva..

yipsylonka9742
22. apr 2020

@mignone1 ano aj v kociku a vsade 😔 kocikovanie bola moja nocna mora .. uspavanie tiez a tak ... ale len do toho casu ked sa zistilo co to sposobuje chvalabohu

nickpick
22. apr 2020

@mignone1 no zial toto je bezna odpoved pediatriciek, skus tu fyzioterapiu, alebo intolerancie ako ti radia zeny, ak place ozaj za kazdych okolnosti nie je to normalne (hlavne ked sa zachadza), by som natocila par videi na telefon a ukazala doktorke ci jej to pride ozaj v poriadku...

yipsylonka9742
22. apr 2020

@nickpick presne

ivca88
22. apr 2020

@mignone1 a farbu má akú ? Nemá do zelena?
Ak je na umelom mlieku, skúste ho zmeniť za iné možno
Alebo nástroj na vyšetreniach. Bábätko má nárok na plač, ale nie takýto a tak často.

yipsylonka9742
22. apr 2020

Nedaj sa odbyt ... sacaj sa do pediatricky co to je ...a preco ? Hlavne sa nedaj odbyt

mignone1
autor
22. apr 2020

@yipsylonka9742 to aj ja mam nocnu moru.. sedi tam 10min a uz vydim ako sa zacne vypinat, ze jej to tam vadi a zacne revat.. a v hlbokom to vzdy len s placom som ju tam dala a ked sa zobudila tiez len rev.. no ona nezacne hned plakat to tak po chvilke, ak teda nezaspi.. cize ja si myslim keby mala nieco s chrbatikom by zacala hned plakat..

mignone1
autor
22. apr 2020

@nickpick video nebolo treba, lebo ju videla na vlastne oci ako place.. este ona mi hovori, ze vzdy jej fuknute do ust nech sa nadychne 🤷🏽‍♀️

simuskaaa123
22. apr 2020

U nás toto iste.. Vraj je to len obdobie.. Mala bude mať za chvíľu 7mes. Cele zle. Od narodenia vkuse vkuse plače.. Kočík, šatka, nosič, postel.. Hlad, pocikana, čistá plienka, najedena.. Vkuse niečo.. Raz ju vytoci, že sa jej posunula čiapočka, raz ju vytoci že jej zasvieti slnko.. Niekto sa jej prihovorí? Hneď krik. Nechcem nikoho okrem mňa a mojej mamy. Raz jej nevadí, keď ju zoberiem jej krsnej, z každého sa teší a deň na to ich nechce ani vidieť.. Som rada ze nie som jediná :D asi musíme vydržať.. Inak mam ju už v športovom a pomohlo to možno prvé dva razy..

simuskaaa123
22. apr 2020

Čo sa týka Dr, tiež len že nech do nej fuknem aby sa nadýchla.. Ale zas asi to máš horšie.. Moja to ma tak, že pár dní nič iné len rev až som zúfalá a potom zas úplne v pohode pár dní a potom zas iba rev..

mignone1
autor
22. apr 2020

@simuskaaa123 presne toto iste u nas.. len s tym, ze reve aj u mna na rukach aj u muza.. mozentalne kvoli korone, sa s nikym nestretavame.. no isto by revala aj u inych.. s nou sa proste nikam neda chodit! Ani autosedacka, ani kocik, ani nosic, manduca.. vsade zacne revat, ak nespi.. ja uz fakt neviem co s nou! Uz som uplne zufala! Ze je taka urevana.. ine deti pekne pozeraju po okolo a ona nie! Pri tom, doma ked ju nosim na rukach, tak si hned vsimne, ze je nieco inde, nieco nove.. hned pokuka co kde je.. a vonku v kociku vobec.. v tom nosici par x vydrzala tak 45min asi 3x a 1x sa rozrevala uplne.. viac x som zatial nebola s tym.. 😬

simuskaaa123
22. apr 2020

@mignone1 ja viem ze je to des.. Tak ja bývam iba s mamou a ex sa ukáže tak raz za mesiac a aj ti mala spi v kočíku.. Spomínam na časy kedy som sa spoliehala že v kočíku vydrží aj 4hod ticho a vcul tak hodinu a vreskot.. Snáď sa to zmení.. Mne hovoria ze to môže byt tým ze ex mi robil hrozne neryy a stresy keď som bola tehotná..

dori92
22. apr 2020

Ahoj. Máš náročné dieťa. Hovorim ti to z vlastnej skúsenosti... Ja mám dve detičky. Prvý syn, úplný salamista, pohoďák, stale usmiaty, riadne papal, sedkal v kočíku, sam sa dokazal zahrať kludne aj hodinu som o ňom nevedela (cca do 2 rokov). Potom sa nám narodila dcéra. Malé vresťadlo. Prvé tyzdne jej zivota sme si lámali hlavu co tomu dieťaťu je... Stále len plakala, všade nespokojná, kočík katastrofa, nosič katastrofa, príkrmy bojujeme doteraz... Nezahrá sa sama skoro vôbec. Poviem ti pravdu, prvého polroka to bol taký zahul že teraz mám uz také vytrenovane nervy že ma len tak nič nerozhodi😄 proste sme si nato zvykli, je náročná. Dnes má 10 mesiacov, už chodí za ruku, urcite je to lepšie ked je sebestačnejsia ale stále je uplakana... Stale nenavidi kočík, stále chodí po mne s plačom a ťahá ma za nohu, stále sa bojim ísť autom ked zrovna nemá čas spánku... Takže neboj sa, časom to bude lepšie, teraz je ešte úplne prťavá, potom sa to vylepší... Momentálne u nás mam už robotu s oboma 😄 ale je to lepšie, už sa kolko toľko zabavia spolu...

adika21693
22. apr 2020

@xjakubikovak ja mam ergobaby adapt a moja mala sa az zanasala ked som ju chcela nosit

mignone1
autor
22. apr 2020

@dori92 ja stale dufam, ze ked bude vediet uz chodit, ze sa ukludni s tym placom a ze mozno aj dobrovolne sadne do kocika, ked bude unavena.. ale ked bude takto stale plakat, tak neviem ako to zvladnem.. chceli sme aj druhe dieta, no po tomto, co teraz zazivame, to vobec nepripada do uvahy! Je to strasne tazke a pocuvat to cely den.. robim co mozem, no aj tak kazda aktivita konci placom..

mignone1
autor
22. apr 2020

@adika21693 zanasa - alebo znasa 😉 ci place?

mignone1
autor
22. apr 2020

@simuskaaa123 mne za cely den spi tak 3h maximalne dokopy! A pri tom je unavena.. vidim to na nej.. no ked zaspi, po chvilke place a nie a nie zaspat.. hned zacne byt aktivna aj ked nevladze.. no a potom sa to stale stupnuje lebo je nevyspata, unavena, este viac urevana..

mignone1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dori92
22. apr 2020

@mignone1 mne v noci obcas prespi s dvoma prestavkami, inokedy aj prestavam počítať, snad 6x a viac

xjakubikovak
22. apr 2020

@adika21693 ved ja nehovorim.ze take deti co sa nemaju radi nosenie neexistuju len ze vacsina to ma rada a ze zakladom.je vhodná nosiaca pomocka.