Umývanie vlasov štvorročnému chlapcovi

milan_branik
30. júl 2014

Skuste nam poradit ako prinutit uz skoro 4 rocneho chlapca umyvat vlasy. Po kazdom umyvani je s toho taky velky problem ze sa s toho spamatavame niekolko dni.
Uz nevieme ako na to.....
- skusali sme zakazat rozpravky, sladkosti, vylety nic nepomaha
- skusali sme sa rozpravat o tom
- skusali sme odmeny
- skusali sme spolocne kupania
- skusali sme kupanie z hrackami
ale ziadne vysledky hotova katastrofa....... plac , hystericky plac, skoro az zvracanie, uteky z vane, krik az do dalsieho mestskeho obvodu.......
samozrejme umyvanie vlasov z detskym samponom a oplachnutie maximalne zalezitost 1 minuty........

danielahamar
30. júl 2014

zožen nieco taketo http://www.kocikovsvet.sk/baby-moov/1567-ochran... , deti sa proste boja vody, ako im tecie cez tvar

nigguska
30. júl 2014

Toto iste mame aj my....zavesila som nad vanu lietadlo a skusala som nanho triky,ze prave odlieta,niekto nastupuje atd aby zaklonil hlavu a pozrel sa....stale s tym mame sice problem,nechce sa mu a vresti ako by sme ho z koze drali (vzdy pred umyvanim) ale uz pocas umyvania je kludny a potom hrdy ze to zvladol.....asi musia deticky len trosku vyrast....

mimi8814
30. júl 2014

mu ohol hlavu aby nebolo co umyvat😉))) sorry, to ma ako prve napadlo...

nigguska
30. júl 2014

@danielahamar to co si dala je do 24 mesiacov a vacsina tychto pomocok je do 2 rokov...vacsie som asi ani nevidela....samozrejme,ze sa mozem mylit....

nigguska
30. júl 2014

@mimi8814 my mame uplne na kratko ale aj tak to musis umyt minimalne 1-2 x do tyzdna....chalani lietaju ako blazni a prve sa im spoti prave hlavicka...

mimi8814
30. júl 2014

@nigguska ja vieeem, sak to bol aj blby napad😃😃😃

nigguska
30. júl 2014

@mimi8814 preco blby?...je dobry!.... 🙂 je s tym menej roboty a fakt to netreba umyvat kazdy druhy den 🙂

nevdak
30. júl 2014

Moja mala ma ten silt znacky ok baby a vzdy sa tesi ze prsi :Dje to super vec

magali
30. júl 2014

mame to doma podobne.. maly ma 3,5roka. niekedy v pohode inokedy s revom ako predvcerom.. predtym zasa neplakal vobec a bol na seba pysny ako to zvladol.. my to robime tak ze maly si zakryje sam usi, aby mu netiekla voda do usi a tatino (ma velke ruky) mu da ruku nad oci, aby mu netieklo do oci a maly zakloni hlavu a ja rychlo oplachujem.. ale niekedy je to tiez boj.. nas tatinko ma fakt velke dlane a jednou rukou mu obciahne celo, skratka da ruku ako ked ides chytiti pohar vody, palec s ukazovakom vytvori obluk, to mu prilozi nad oci, na celo, ostatne prsty su spojene a tym su oci chranene a voda tecie okolo a usi si zakryva drobec, ale musi mat aj hlavu zaklonenu, inak by to tielo do nosa a ust a zasa by bol problem..
niekto by si povedal ze preboha aka veda, ale kto nezazil nepochopi 😀

terezka1947
30. júl 2014

@milan_branik ja ti za seba odpoviem asi tak..
nas ma o chvilu tri roky...a nezabera nic...vobec nic...a vyskusali sme nielen to,co si pisal 😒
pred vecernou sprchou,ci kupanim je jeho veta: vlasy nieeee
a tak jednoducho mu o vlasoch nehovorime......povieme,ze vlasy umyvame az ked sme vo vani a robime to veeeeelmi rychlo,obaja s manzelom....a rozpravame,co presne robime...atd,atd....ze len chvilocku,atd...ze vlasky budu cistucke....a musim povedat,ze je to uz trosicka lepsie...

liebling98
30. júl 2014

@milan_branik Mame podobny exemplar, uz bude mat 5 rokov... V prvom rade sa ho opytaj, co mu tak strasne vadi na umyvani vlaskov. 4-rocny je uz dost velky, aby sa vedel zmysluplne a konkretne vyjadrit. Nasmu vadilo, ze mu sampon a voda tiekli do oci a do usi. Umyvali sme tak, ze si lahol do vane a davali sme velky pozor, aby voda nesla do usi a do oci. Samozrejme musel spolupracovat, vsetko sme mu predtym podrobne vysvetlili, co budeme robit (tusim som mu to aj na babike ukazovala), ako budeme umyvat a ze skutocne mu voda nepojde tam, kam nema. Pri kupani sme stale opakovali, uz to bude, vydrz este chilku, super to zvladas a pod. Nic nasilu. Ked bol unaveny a umrncany, radsej sme to posunuli na dalsi den. Ale vzdy sme pred kupanim povedali, ze budeme umyvat aj vlasky. Teraz je to uz lepsie, bez problemov privoli na osprchovanie hlavy cistou vodou, aby nemal vo vlasoch chrobacikov. Aj cirkus okolo umyvania samponom je uz mensi, stale sice kupeme po leziacky, ale uz sa sprava pri tom normalne. A to je syn, s ktorym som chodila na plavanie. Druhy syn je pravy opak, tomu nevadi, ked mu pustim sprchu plnym prudom priamo na hlavu...
Drzim palce.

simca06022011
30. júl 2014

Ja mam sice babu, ale problem v 80% umyvani rovnaky. Nediskutujem uz s nou o tomto. Vlasy treba umyt a moze blacat kolko chce. Ked sa do toho zastarie otec, a dobehne co sa deje, tak je to este horsie. Voda jej do oci nejde, naucila som si ju ze sa postavi, zakloni hlavu a chyti sa steny... a zaujimave, ze tento cirkus trva tam maximalne 3/4roka. Ja som z toho vytocena maximalne, ale ona o 15 minut sa uz rehoce. Nepomaha nic, niekedy mame spolu pohodu, porozpravam jej, potom sa tesi na fen... zabralo uz u nas aj to, ze ju dam ostrihat a bude po vlasoch... ale ako hovorim, je to baba. Hadam z toho vyrastie, neriesim... nech si vrieska, ved nic zle jej nerobim, ani ju to nestipe, ani neboli a umyva sa to fakt rychlo 🙂 Nepomoze jej aj tak nic, vlasy umyvat musime.
A keby bola chalan a toto by robila, na 100% by bola na jezka, minimalne v lete. A inak na kratko 🙂

lady511
30. júl 2014

@milan_branik ahoj,,,,jooooooj kolko sme s týmto my bojovali,,či moj alebo ja..stále len rev že jej pojde voda do očí alebo šampon,,pritom jej nikdy nezatieklo 😒 ..tak som vymyslela nový systém a funguje teda dokonca mala sis ama pýta umývanie hlavy,,naša mala zbožnuje moju mamu (teda babku) ..a velmi sa jej páči ked z hadice odmontujem tu kocovku..neviem rpečo ale páči sa jej to sa tak umývat etda ta voda tak nestrieka,,povedala som jej" ked bola maminka malinká ako ty ,babička jej takto umývala hlavičku" dala som ju lahnut na chrbátik a tak som jjpomaly umývala a stále dookola som jej hovorila že aj babička maminke tak umývala hlavičku,,,,takže u nás SA TAKTO UMýVA HLAVA 😀

kacena4
30. júl 2014

problem nie je v umyvani vlasov ale v sprche mala som vela deti a vzdy bol rovnaky problem naucila som sa detom davat do vane pustenu sprchu otocenu hore aby im isla akoby fontanka uz od malicka a oni sa s nou hrali sem tam ked sa nahli dopredu tam sa im tvar namocila do fontanky-sprchy a zvykli si ze maju na tvari vodu naucili sme sa zaklanat hlavu, lanut si do vane na chrbat zaklonit hlavu a potom s tou sprchou kedze stale tiekla tak nemali sok postupne sprchovat telo az prejst k hlave a najprv bez samponu hlavu a potom aj so samponom vlasky chce to cas mozno tak mesiac pravidelneho kupania kedze uz ma 4 roky ale ked to budete robit niekolkokrat do tyzdna tak by si mohol zvyknut na sprchu a na to ze mu steka po tvari voda podobnym sposobom sa to ucia aj deticky v plaveckych jaslickach.
drzim palceky nech sa prestane bat vody a je v nej ako doma ale skuste chodit na kupko na plavaren bez kolesa ci rukavnikov do detskeho bazenika tak mu pojde voda aj na tvar uvidis otuka sa a nebude mu to o chvilu vadit

karolinka2010
30. júl 2014

baby,ako to tu tak pozeram,som fakt rada,ze nemame vanu,len sprchovy kut. Mojim chlapom umyvam hlavu pri kazdom sprchovani,kedze su brutal nakratko,a taketo cirkusy nepoznam. Fuha,drzim vam palce.

simca06022011
30. júl 2014

@kacena4 u nas nie je urcite toto problem, lebo inde si hlavu namoci (bazen, fontany, hadice na zahrade a pod.. ). Ked mam skaredo povedat, rozdrapuje sa iba ked sa idu umyvat vlasy :P

aliza
30. júl 2014

@milan_branik my sme pouzivali toto:
http://www.amazon.co.uk/Munchkin-Shampoo-Rinser...
spodny okraj ma taku gumu, ta prilieha na cielko a ked sa leje voda na vlasky, tak nejde do oci. A uplne najlepsie je zacat chodit s dietatom plavat alebo sa aspon ist blaznit do bazena, aby prestalo mat z vody v ociach taku fobiu. ide to velmi pomaly, ale postupne sa da privyknut. Moj maly chodi do bazena od 4m a az teraz je v pohode, ked mu ide voda do oci, bude mat za chvilu 4 roky.... inak robil tiez cirkus,ale uz si zvykol. Dcera bola taka ista, ale odkedy zacala chodit na plavanie ( v 4 rokoch), tak postupne jej to prestalo vadit.

mijunik
30. júl 2014

@milan_branik ahoj, písala som Ti príspevok, odoslala som ho, ale nie je tu, tak píšem ešte raz. U nás funguje umývanie vláskov poležiačky. Dcérka (8 rokov) má len takéto umývanie rada, umývanie postojačky alebo posediačky jej vadí. A trojročný synček plače, keď mu manžel umýva vlásky posediačky, či postojačky. Manžel je takému umývaniu naučený a tvrdí, že malý predsa musí niečo vydržať, že nie je baba a že nech si chytí očká a nech dýcha pusou, no ale podľa mňa je trojročný chlapček ešte malý a nie je povinný zvládať také nepríjemné umývanie. Keď mu umývam vlásky ja, poviem mu, aby si ľahol, musím mu podložiť svoju ruku pod hlavičku, inak nechce ležkať a potom mu opatrne oplachujem vlásky. Ani z takéhoto umývania nie je nadšený, ale aspoň to zvláda bez plaču. 🙂 Ležkať vo vani som ho učila tak, že som mu púšťala vodu na bruško, to ho šteklilo a páčilo sa mu to. Inak ja keď som bola malá, tiež mi vadilo umývanie vlasov, lebo mi voda tiekla po tvári, a to sme pritom mali aj taký šilt alebo teda "to" okolo hlavy (mne to vtedy veľmi pripomínalo dosku na WC), lenže asi to veľmi nefungovalo. Držím palce, aby si Tvoj synček čím skôr zvykol na umývanie vláskov, fakt odporúčam umývať poležiačky. 🙂

janickacrazy
30. júl 2014

@karolinka2010 Moj sa zase hystericky boji sprchy takze ja som rada ze mame vanu lebo predtym sme mali sprchovy kut a maly robil hysaky. vlasy si nerad umyva ale aspon uz pri tom neziape 🙂

stellamaris
30. júl 2014

@mijunik aj ja umyvam vlasky malemu poleziacky vo vani,po kupani vypustime vanu,kym on sa hra a ked si lahne,umyjem mu vlasky a osprchujem.Ked si nechce lahnut,tak umyvam aj posediacky a rychlo mu osprchujem vlasky a ruku drzim nad tvarickou,aby mu tam netiekla voda.Tej sa deti väcsinou boja.
@milan_branik skus prist na to,preco sa chlapec umyvaniu vlaskov brani,stacil jeden negativny zazitok v minulosti,inak skus trpezlivo mu dohovorit,ci si neda umyt vlasky poleziacky alebo nech to skusi sam,mozno ho to zaujme.............

siska53
30. júl 2014

@milan_branik nam na istu dobu pomohlo,ked tato vymyslel akoze sprchu,ktora ich zhora polievala,teraz vyuzivame potapacske okuliare,citala som tu i o uteraku nejak pod celo ci ako..tiez sa to malemu nepacilo..malej,tym ze je zvyknuta z plavania,staci povedat a sup,takze to znasa lepsie.
Maly ma tiez 4r.,zacalo to nejak po 2,5 roku,ked sa ochladilo a necjodili sme na ihrisko,tak sme bojovali s kupanim vseobecne. Nastatsie nie dlho.
A este sa mu paci,ked si sam strieka vodu na vlasy,to mu neprekaza.

danielahamar
30. júl 2014

@nigguska napisala som, nieco taketo, nie presne to 😉

bamb27
30. júl 2014

@milan_branik u nas pomohlo, ze sme vo vani pustili jemny prud vody rovno z baterie, kym sa kupal a on si umyl vlasy sam... Umytie nic moc, ale pomohlo..zvykol si kustok

sisaha
30. júl 2014

@milan_branik mam podobny 5 rocny problem.. riesime to tak, ze dostane do ruky uterak, ktorym si zakryje tvar, zakloni hlavu a oplachujem poharom...sice na nervy, ale aspon si necha

stanislavao
31. júl 2014

@milan_branik urcite ostrihat co mozno najkratsie. nie dohola, ale strojcekom na par mm a potom vlasy staci mydlovymi rukami, ale samponovymi pretriet. my vlasy umyvame kazdy, alebo kazdy druhy den a neviem si predstavit umyvat v tychto teplach len 2x tyzdenne. nieje ziadny grif na to. proste dieta si na to musi zvyknut. umyvajte mu ich castejsie a raz ho to prestane bavit, robit ten cirkus. a tie somariny, co sa daju kupit - skoda penazi. ze to vobec niekto vymyslel. a na kupalisko ked idete, alebo ked sa v bazene kupe, tak mu nevadi, ked si namoci vlasy, tvar a pod?

dablik82
31. júl 2014

@milan_branik jedna mamička tu písala podobný postup ako praktizujeme aj my. Andrejko má v rúčke žinku, tú si drží na ockach a ja mu sprchujem vlásky. On si potom hneď utrie pol hlávky keď ho doumývam, aby mu ani náhodou nevosla nejaká kvapka do tváre. A používame jedine sampon a sprchový gél v jednom z DM. Nestipe v očiach, manžel si ho tam schválne dal aby si to overil. Jasné že pred Andrejkom. A takto fungujeme my.

ivuska6
31. júl 2014

preco zakazovat dietatu to je somarina moj mal to iste reval ako neviem co a vymyslela som sposob a bolo super uz sme nikdy nezaplakali sice zalezi aky je a ci si da vysvetlit co ma robit tu je moj vymysel uteracik som zlozila na kocku dala na tvar a kazala som mu nech si ho drzi poriadne a najma viac hore nad ocami uterak som mu dala tak aby bol tesne vedla vlasov ked som aj oplachovala sal to uterak a netieklo mu do ociek vlasky sme umyli bez placu a uterak sa lahko ususil netreba nic zakazovat treba len rozum pouzit ako nato hlavu treba zaklonit dozadu

nigguska
31. júl 2014

@danielahamar ved ja som len pisala,ze vacsie som ani nevidela ako do 24 mesiacov...