Umývanie vlasov ročnému dieťaťu

24. aug 2022

Ako umyvate vlasy placucemu dietatu? Mala si nechala pekne umyvat vlasy. Dala som ju do lahu vo vani a zmyla penu. Ale posledne razy zacal boj, plac, metanie. Aj dnes som ju davala do lahu, ze jej zmyjem penu z vlasov. Z kyblika som liala pomaly vodu, no mala sa metala ako ryba na susi, a velmi plakala, nemala som sancu penu oplachnut. Tak som prvy krat sprchou zmyla penu. Mala az zachvat placu chytila, a hned sa pytala na ruky a von z vane. Vraj je dobry silt na zmytie peny. Mate skusenosti? Az ma srdce boli, ako plakala. Preto hladam dobru radu.

januska12323
24. aug 2022

Nech sa postaví, daj jej na tvár uterák a umy vlasy.

petamich
24. aug 2022

aktualne nechce byt na chrbte, takze proste normalne umyjeme a obcas mu zajde voda do oka ale prezije to 🙂 a odjakziva odkedy sa kupe vo vani velkej mu vlasy umyvame sprchou a nikdy sme ho nedavali na chrbat - bud bol ma styroch, sedel alebo stoji

pribinak
24. aug 2022

Prečo ju dávaš ľahnúť? Veď to je uplne zle. Proste nech normálne stojí a sama si s tvojou pomocou osprchuje vlasy
Veď ani ty neležis

autor
24. aug 2022

Do lahu davam, lebo jej hlavu zaklonim a kyblikom lejem vodu na hlavku (vtedy pena netecie na tvar). No, aby nesla voda do oci. Sama rocna s mojou pomocou si ma umyt vlasy? Tak to si ani neviem pradstavit rocne dieta ze si vlasy umyva.

syslik81
24. aug 2022

zapisala som ju na plavanie.. naucila sa milovat vodu a bol klud

ailiba
24. aug 2022

Povedzme, keby si s tvojou pomocou vyliala vedierko vody na hlavu? Bude to aj zabava. Pravdaze nie po leziacky, tak som to robila iba babatkam.

autor
24. aug 2022

@ailiba Jej vady voda v ociach to je problem. Aj, ked ideme na plavaren a frkne jej voda do oci, hned place a oci si sucha. Ozaj neviem, ako umyt vlasy, aby jej ocka ostali suche.

autor
24. aug 2022

@ailiba vadi

ailiba
24. aug 2022

Hm, tak uz len uterak na oci, predklonit hlavku dopredu a tak zmyt.

janulik2008
24. aug 2022

Existuje taká čelenka aby nešla voda do očí ;) skús to 🙂

januska12323
24. aug 2022

Veď píšem uterák, robila tak už moja mama a koník vtedy nebol 😁 to sú problémy.

anavixy
24. aug 2022

@januska12323 presnee, si pamatam ako som si ho tlacila celou silou na tvar aby som nahodou neumrela od trochy vody v ociach 🤣 dodnes to neznasam 🙈

zorkahorka
24. aug 2022

Ako casto jej mydlis vlasy? Ja som mojmu rocakovi vlasky viac sprchovala, samponovala velmi malicko. Aj kvoli tomu,ze mal ekzem a nechcela som drazdit samponom... tak malemu babu nemastneju vlasky...

hailey1
24. aug 2022

Jeeeemine, vy mate mamy niektore problemy, ja sa obcas zamyslam nad tym, ake tu niektore zeny maju myslienkove pochody - silt na zmyvanie peny? Dalsia haraburda do bytu. Nehovorim, ze striekat jej priamo do tvare, ale urcite ju nedavaj do lahu… ved ju zalejes. Nauc ju samu zaklonit hlavu. Ani Rim nepostavili za jeden den, deti proste maju zvlastne obdobia, ale zmyvanie peny z hlavy nie je problem, s ktorym sa neda vysporiadat.

lenkakravcova
24. aug 2022

@zorkahorka Ja sa tiež pridávam.
Šampón max raz za mesiac. Inak iba v voda. Cca v roku a 8 mes deťom začali vlasy rásť viac i spinit sa viac, takže potom už raz za týždeň-dva. Synovi aj teraz ako ma 4r umývam vlasy šampónom raz za týždeň. Viac ani netreba. Ani sa mu nemastnia, ani ich nemá špinavé (ak nerátam nejaké ihriskové incidenty pri vystrajani hlúpostí). Snáď mu to ešte pár mesiacov vydrží. 😀

janulik2008
24. aug 2022

@hailey1 no, keby dieťa vrieskalo na živé raty, a hlavu ani za Boha nezaklonilo tak by si skúsila všetko. U nás aj susedia vedeli kedy malá do vane ide, čo tak vrieskala a možno len raz jej šla pena do očí a už bolo. Takže áno aj taká haraburda pomôže ;)

janulik2008
24. aug 2022

Sú všelijaké, my sme mali toto ;)

anavixy
24. aug 2022

@hailey1 ja som si tiez isla oci vyocit minule, ked na mna vyskocilo toto 😄
@autorka mohlo by sa ti hodiť 😉

dominikamacakova
24. aug 2022

Ja som kúpila takúto vec na hlavu. Staršia 2,5 ročná to nechce lebo sa videla v zrkadle a nepáčilo sa jej ako vyzerá 😂 Mladšia 1r3m si ešte stále chce ľahnúť a tak zmyť vlasy, ale čakám kedy príde vzdor a vtedy ten šilt použijem. Podstatné je aby sa nevidela v zrkadle 😂

dominikamacakova
24. aug 2022

@pribinak čo je zlé na tom, že si ľahne? Ja si tiež oplachujem vlasy vo vani tak, že si ľahnem

dominikamacakova
24. aug 2022

@januska12323 tak napríklad moja 2,5 ročná si nedá na tvár uterák ani nezakloní hlavu na potrebný čas. Nechce ani šilt. Ona radšej bude revať, že jej ide voda do očí 🤷 A ročné dieťa si teda absolútne neviem predstaviť ako si drží uterák 😆 Asi mám divné deti

pribinak
24. aug 2022

@dominikamacakova to by si nemala, kdesi som čítala, že vlastne to mastné a špinavé čo dávaš dole z vlasov, tak zas si v tej vode zamácas vlasy

dominikamacakova
24. aug 2022

@pribinak áno to je jasné, ja si ich potom ešte samozrejme osprchujem, ale deti majú krátke vlasy a dávam im len kvapku šampónu tak nevidím dôvod im ešte sprchovať 🤔

majlo1234
24. aug 2022

Ja mam dieta, co zatil vodu miluje. Odkedy sedi, samponujem a zmyvam po sediacky, na plavarni ho naucili na zalievanie hlavy vodou a decko drzi. Sampzrejme, sampon mame taky, ktory nestipe v ociach. Ale viem, ze vela deti ma fazu, ked si vlasy umyvat nechce, mozno je to u vas tak. My zas teraz bojujeme s prebalovanim😀to ma asi kazda mamka nieco

nikpa
24. aug 2022

Šilt je na prd, to metuce a brániace sa dieťa si ho na hlave nenechá. Ten náš je ešte teraz šlahnuty za práčku, keď tam letel pri pokuse použiť ho 🤦 ja zmyvam takto malého s plačom a krikom už zopár rokov a nič nepomáha. Ale rada si prečítam volake rady 🙂

euka210
24. aug 2022

Rocne dieta nepotrebuje este sampon na vlasy, nema ich mastne, takze by som skusala len s vodou. My sme mali problem s kupanim pri tretom, isty cas len reval, takze co najrychlejsie. Nic nepomahalo, len cas a ze mal viac rozumu.

janulik2008
24. aug 2022

@dominikamacakova veru, človek spraví hocičo 😀😀😀

autor
25. aug 2022

@euka210 Vazne, rocnemu dietatu sa nemastnia vlasy? Tak nasej malej sa vlasy mastnili uplne od prvych dni. Staci, ze je horuco, a hned ma mokre, spotene vlasky. A aj telo sa jej poti, ked jej je horuco.

euka210
25. aug 2022

Mokre a spotene je jedna vec, to aj moj prvy je potivy od mala, ale pot detom nesmrdi. Bola to moja rada, rob si s malou ako Ty chces.