Umelé nechty a bábätko. Máte niektorá?

jenn44
15. feb 2010

Maminky, niezeby som to pri malom babatku potrebovala, ale chcem sa opytat, mate niektora umele nechty pri miminkach? Ja som manikerka, cely zivot som mala umele akrylove nechty, no a teraz mi nesmierne chybaju... chcem sa opytat, ci by som ak prestanem kojit, co bude asi o mesiac, kedze mliecka je stale menej a menej ☹, ci to pri miminu nezavadza, nevadi... atd...

nikollette
15. feb 2010

Ja som mávala gelové. Vôbec mi to nazavadzalo, úplne v pohode. Malého som nikdy nepoškriabala. S gelovými sa to ani nedá. Ved svoje nechty mám ostrejšie ako gelové. 😉

radka.m.
15. feb 2010

jo,jo,úplně souhlasím,taky mám gelové,s normálníma se mi kolikrát podařilo dítě škrábnout,kdežto s gelovýma těžko,nemusíš se toho vůbec bát 😉 😉

petardice
15. feb 2010

jenn, taky jsem měla gelové (a mám stále). původně jsem si říkala, že půjdou dolů před porodem, ale malá se narodila o měsíc dřív, tak na to nedošlo. protože jsem první měsíc krmila ze stříkačky po prstě, tak jsem malíček úplně zkrátila, ale od té doby, co krmím z lahvičky, je to v pohodě. faktem je, že je mám úplně kraťoučký. a nevím o tom, že bych někdy malou škrábla. 😉

pipos
15. feb 2010

já mam porcelánové už od té doby co se narodila a myslim,že v poho
😉

beruska2x
15. feb 2010

neskrabnes nejsou ostre, ja jsem spis mela pocit ze jak malyho furt budu mazat tak mi tam vse zustane, ty kremy 😝

naty
15. feb 2010

no,pokud si na ně zvyklá, tak ti určitě překážet nebudou... 😉 ..já je mám a v pohodě, při ničem mi nevadí...

zuza.m
15. feb 2010

ja umele nemam a akurat pred par dnami som amleho poriadn eškrabla.padal a ja osm ho tak neštatsne zachytila že sa mu moj necht zaboril do bradičky.inak kamoška ich ma a tak tiež uplne v pohode,akurat mame taku smiešnu spomienku ako skušala s prstom či je maly pokakany a ako ruku vytahovala tak necht jej niekde ostal odpadnuty 😅 v gatach v kake??niekde ani ho nenašla. 😅 😀 😉

martinka13
15. feb 2010

Ja mam gelove Akrylove by som si nedavala, je to jedovate Neviem ci uz aj ked su aplikovane, alebo len ked sa to robi Gelove som si dala preto, lebo svojimi som maleho skor poskrabala Ked som ich mala uplne kratke, stale sa mi robili zadery a velmi mi krvacali nechtove lozka Takze u mna gelove uplne v pohode 🙂

delfi
15. feb 2010

já mám taky uměloý - gelový a v pohodě, dokonce i když už jsou delší (tak po 2-3 týdnech) tak jsem malýho nikdy neškrábla, akorát že mi ty všechny krémy atd. zůstávaj za nehtama 😝 jinak když byl ještě aličkej tak jsem měla jeden malíček sundanej a nakrátko, abych mu mohla třeba něco vyndat z oka apod.

veronika81
15. feb 2010

ja mám tiež gelové, počas tehotenstva som ich dala dole, chcela som si dať trochu oddych a po pôrode som vydržala asi pol roka a už ich mám znova. Presne ako píšu baby, so svojimi som ho veru poškriabala, sú oveľa ostrejšie ako gelové, teraz nie je žiadny problém (až na tie krémiky a všetko možné pod nechatami 😅) Nemám ich ani veľmi dlhé a stále si dávam robiť grafiku..malý sa potom nevie vynadívať na tie pestrofarebné nechtíky 😀

biba12
16. feb 2010

Mila Jenn, nemusis prestat kojit, umele nechty mozes mat aj tak. 🙂 AJ som ich mala aj pocas tehu. Mam kamosku, ma ich od cca 2 mesiacov veku dietata. Len si musis zvolit spravnu dlzku, aby Ti nezavadzali. Inak problem nevidim ziadny. 🙂 🙂

jenn44
autor
16. feb 2010

ja robim akrylove 🙂 a preto prestat kojit, to je chemia... ale ked prestanem, dam si, taaaak sa tesim 😀 dakujem

veronika254
4. nov 2012

@jenn44 ked som kojila tak som umele nechty nemala ... ale teraz nekojim a od vtedy mam spravene a pokazde si ich davam dorabat a zevraj ich mam aj dost dlhe ale aj svoje som nosila dlhe ale po porode mi dajak nerastu .... a maleho som este neposkrabala (klop klop klop ) a aj kazdy varim pracem ako kazda mamicka ( skoro 😀 )

petrusew
4. nov 2012

mám gelové nehty a jsem spokojená. Při péči o miminko mi vůbec nevadí a ani jednou se mi nestalo, že bych malou škrábla...a navím, třpitkama, které si občas dávám miluje naše malá, krásně se lesknou 😀