Udreli by ste cudzie dieťa?

gabika_83
28. jún 2012

Ahojte maminky, chcem sa trosku poradit a vykecat, lebo som smutna z jednej veci...Na uvod asi tolko, ze moj maly ma 2 a pol roka a je teraz vo faze, ked sem tam nejake dieta postrci, buchne, poskriepi sa o hracku. Som z toho nestastna, snazim sa mu vzdy pekne vysvetlit co a ako a dufam ze casom a pomocou laskaveho rpistupu to prejde. Dnes sme boli v materskom centre, stala som od krpca asi na dva metre. Chcel ist na trampolinu, no nevedel sa na nu dostat, asi mu tam stal v ceste druhy chlapcek, tak ho buchol do brucha, co samozrejme neschvalujem, no skor ako som stihla zareagovat, chlapcova matka sa na toho mojho s krikom oborila a tresla ho po rucke. Neviem, ci je normalne taketo spravanie...aj nas maly bol uz par krat buchnuty, otlceny, uhryznuty inym dietatom atd ale v zivote by som nezdvihla ruku na cudzie dieta, razne by som mu povedala: Nie, toto sa nerobi, to boli! ale urcite by som ho necapla. A co vy? S tou mamickou som sa pohadala, ona mi vykrikovala, ze si nedavam na decko pozor a ze asi potrebuje lepsiu vychovu, ze JEJ dieta ine deti nebije.Je mi z toho smutno, odkedy sme dosli domov, uz tu hodinu revem ☹ Som nestastna aj zo spravania nasho krpca, ale ako mu vysvetlit aby nebil druhe deti? Fakt sa snazim, ale ako by som to hovorila zbytocne. Z domu to nema, lebo my ho nebijeme, ale chodime medzi deti, a tam to videl, ked bol mensi, otlkali jeho, teraz to robi on. Este nie je bohvieaky komunikator, nevie si povedat svoje, tak si to presadzuje silou ☹

janka_pn
28. jún 2012

@gabika_83 mozno by sa mi posmykla ruka nad dakym pubertiakom, ale nie nad malym dietatom. povzniesla by som sa nad danou mamickou a odisla by som z jej blizkosti. a tvoje dieta sa sprava rovnako ako vacsina v jeho veku, neber si to tak k srdcu, prejde to.

exupery
28. jún 2012

@gabika_83 neviem ako by som reagovala ja sama,nakolko som sa este s podobnou situaciou nestretla,ale cudzie dieta by som si bit nedovolila,...skor by som to riesila s rodicmi.
Moj princip vychovy je ,nech si to riesia deti do urcitej hranice same...moja sa tiez "bije",ked jej vezmu hracku,nechcu ju pustit,brania jej v niecom,snazim sa nemiesat sa do toho a nechat to na detoch samich.Viem,ze niekedy je uz situacia vaznejsia a vtedy sa snazim zakrocit vaznym hlasom,krikom,alebo ich proste niecim inym zaujat...

nela82
28. jún 2012

@gabika_83 v zivote by som si nedovolila udriet cudzie dieta 😠 Tvoj syn je dost maly aj na tu bitku aj na celkove spravanie...Chlapci nieco podobne vedia robit-poznam to.Starsi mal take obdobia.. 😖
Verim ti,ze ta to trapi ☹
No minule sa tu riesilo nieco podobne...a vela mamiciek sa tu zhodlo na tom,ze by nemali problem udriet cudzie dieta 😨 😨 😨 😨 Ked som reagovala,ze ako by si to mohli dovolit-tak odpoved bola"moje dieta nikto bit nebude"Tak maminy velmi dobry priklad davaju... 😔 No same si neuvedomuju,ze kazde dieta ma maminu,ktora sa on boji..
Hlavu hore 😉

afrika
28. jún 2012

@gabika_83 neudrela, nemám na to najmenšie právo.

cikyta
28. jún 2012

@gabika_83 Každý by bol na tvojom mieste smutný, každý by konal rovnako,každý by nadal ten matke !!! Ty si konala správne. Tvoja výchova je správna !
To už je čo za výchovu, ked sa jej decko pozerá, ako ona tlčie cudie deti ??? 😕
Hlavu hore, neplač...pravdu si mala a máš ty !
Malému furt dohováraj, že sa to nesmie, že je to škaredé atd...možno to bude chvílami ako hádzať hrach na stenu, ale ver mi...uspech sa dostavý ! On s tým prestane. Uvidíš !
Takže usmev... 🙂 a na dotyčne "idividum",ktorá sa nazýva vraj matka rýchlo zabudni !!! Nestojí ti zato, aby ťa takáto smeť rozhádzala... 😉 OK ?

katy1979
28. jún 2012

@gabika_83 hlavu hore. nie nemala udriet tvoje dieta. nech si doma otlka svoje ale nie tvoje. videla ze si zakrocila tak co tam ona riesila. v tomto veku si naozaj vacsina deti brani svoje. a su aj deti ako ten chlapcek ze stoji ako solny stlp a neublizi. moj starsí bol tiez take otlkacie drievko ked bol maly nechal si zobrat hracky prastit sa po hlave. potom sme riesili problem ako ty. aby sa nebil nestrkal nesacal. je to faza ktora prejde. A z nej si nic nerob zjavne matka dokonala a jej dieta je bez chyb.

locko007
28. jún 2012

@gabika_83 Určite by som sa zachovala presne ako ty. Ešte by som možno dala po papuli tej mamičke. Deti sú niekedy nevypočítateľné, ale to jej nedáva právo aby tvoje dieťa trestala ona. Na to si tu ty. Moja neterka je skoro vo veku tvojho chlapca a stále toho môjho sáče, ale nikdy som na ňu nepoložila ruku. A ani si to nikdy nedovolím.

gabika_83
autor
28. jún 2012

Dakujem vam baby za nazory. Viete, niekedy sa citim ako neschopna matka, pretoze moje dieta sa takto presadzuje, len dufam a verim ze ho to prejde. Tiez som velmi zaskocena z toho, ze mi ho ta mamicka udrela, lebo mne osobne je taketo jednanie prosti srsti.

maznacik007
28. jún 2012

no ja som sa raz vrhla na cudzie dieta... ale to bola situacia kedy moju vtedy rok a pol rocnu skrtila stvorrocna a jej matka na to nereagovala... bavila sa s inymi mamickami.... neudrela som ju len som jej nasilu dala dolu ruky z krku mojej...

podla mna udriet cudzie dieta by som si nedovolila ale zasa by som si dala pozor na svoje najma v takych tych situaciach kde hrozi ze moze udriet a pod.. ako su rady na trampoliny, smykalky, gulickove bazeny a pod... tiez mam dieta ktore dost utocilo a proste viem ze som ho sameho nemohla v tychto situaciach nechat tak som pri nom neustale bola ako ostriez.. a ak zdvihal ruku siel kusnut a pod zabranila som tomu... aj ked nie vzdy tam som sa ospravedlnila a sli sme domov ...

hod to za hlavu a skus sa s nim dohodnut ze ak bude sacat a buchat tak sa otacate a idete domov a naozaj to dodrzat par krat a mohlo by sa to zlepsit... my sme mali aj obdobie kedy som ani nechodila do MC a kutikov kvoli tomu...

inak su fakt take deti co sa vobec nebiju nekusu ja som mala taku dceru takze mozno fakt ta mamicka neni na to zvyknuta a vyzaduje to aj od inych....

bubelko
28. jún 2012

@gabika_83 udriet by som neudrela, ale ak by hrozilo nebezpecie (aj voci inym detom) a matka dotycneho by nereagovala (a vieme, ze su aj take), tak by som zasiahla - zachytila ruku alebo vzala predmet dietatu z ruky (tyc, papek...).
pri situacii, aka sa odohrala v tvojom pripade by som an cudzie dieta nereagovala, pokial by teda moje nespustilo rev. to by som zistovala, co sa stalo a max. povedala mojmu, nech chlapcekovi povie, ze sa mu to nepaci, ze ho to boli a nech mu da pokoj.
a je to uplne normalne v tom veku. moj mladsi tiez riesi situacie silou a nie slovami, ale verim, ze jedneho dna to pride 😉

sissy27
28. jún 2012

@gabika_83 nebolo to od tej mamičky správne... ale môžeš to použiť aj na tvojho malého v zmysle "vidíš, keď budeš biť cudzie deti, aj teba bude niekto cudzí biť a tiež sa ti to nepáčilo"... a pohľad možno z druhej strane - ide ma rozdrapiť z mamičiek, ktoré donekonečna svojim deťom len dohovárajú - a výsledný efekt nula - lebo teraz je moderné vychovávať dieťa voľne a nedajboh zvýšiť hlas či capnúť, a takéto deti potom nemajú hranice, lebo jedinou reakciou na to, že niekoho kopli, udreli atď je mamičkine láskavé slovo a potom nekonečné debaty na nete o nezvládnuteľných a hyperaktívnych deťoch (nemyslím tým teraz to malé %, u ktorých je hyperaktivita reálnou diagnózou)...

anjelicek26
28. jún 2012

@gabika_83 - maly z toho musi vyrast a bitim urcite nepochopi, ze sa bit nema, tato logika mi dodnes unika u matiek, co to praktizuju... dcerka hryzla vyse pol roka. Ono treba ale povedat jedno - ak mas take dieta - mas mu byt doslova za ritou cely cas, nema co otlkat ine deti. Je to tak. Ine dieta nema byt obet jeho zlej fazy ;) My sme kvoli tomu chodili urcity cas na ihrisko, ked tam ine deti neboli, viacej do parku, prec od inych deti, préstali chodit na gymnastiku, plavanie, miesto skolky sla na rok k opatrovatelke. Proste som si nevzala na zodpovednost, ze uhryzne, soti alebo nieco ineho ine dieta. Ona z toho vyrastla vlastne zo dna na den.

Nie ta zena tvoje dieta udriet nemala. Aj ked ju chapem, ze len branila svojho syna, napriek tomu - nevhodny sposob. Ona je asi zvyknuta syna capnut po ruke ked nieco vyvedie bezne, tak zareagovala automaticky 😔

stanislavao
28. jún 2012

keby niekto capol moje dieta, tak to by si riadne "vypil", lebo na svoje deti som velmi hakliva. ked niekto ublizi mojim detom, upozornim ho, zoberiem ho prec, dalej od mojho dietata, ale v zivote by som si nedovolila capnut cudziemu dietatu. deti sa biju, strcaju - neviem preco to robia. robi to aj nas skoro 3 rocny, ale nie do vsetkych deti. deti podla mna akoby nieco medzi sebou citili a niektore si "Sadnu" a ine nie. ked bol nas matusko maly, tak v materskom centre ho pravidelne pohryzol jeden chlapec. nikomu inemu to nerobil. nedokazali sme ho ani ustrazit. to bol zlomok sekundy, ze bud ja, alebo mama toho chlapca sme sa otocili, alebo nieco a uz nas matusko reval, lebo lukas mal zas zuby v nom. uhryzol ho az tak, ze mal opuchnutu ruku a asi 3 tyzdne sa mu to hojilo, potom sme tam uz nechodili. v afekte som tej mamine tiez slusne vynadala, ze co to vecne robi jej syn. ale potom sme si to vysvetlili. lebo ju to hrozne mrzelo a naozaj to inym detom nikomu nikdy nespravil. ale nikdy by som ho neudrela a ani by som si nenechala udierat svoje dieta. deti su take a casom z toho vyrastu. a kvoli dietatku neplacte, ono si to uz mozno ani nepamata. dedi su velmi odolne.

anjelicek26
28. jún 2012

Uz len doplnim - bolo to u malej veru v chybajucom verbalnom prejave. Vyrastala dvojjazycne, oneskorena v recovom vyvoji, nevedela si svoje vykecat, tak pouzila silu. Doma po slovensky, tato je sice nemec, ale minimalne doma, nemeckym detom v kolektive strasne malo rozumela. Ked sla ku opatrovatelke a zapocuvala sa do nemciny, po mesiaci zacala plynule rozpravat (predtym fakt len par slov) a agresie? Tie boli navzdy prec.

zuzana612
28. jún 2012

@gabika_83 s tym ze sa maly bije nic nenarobis, je v takom veku, ja som si tiez s tym presla pri synovi, mali sme obdobie ked som radsej s nim nikam nechodila aby nebil druhe deti. Presne to bolo okolo tretieho ruku, asi si tym deti musia prejst. teraz ma 4 aj nieco a jasne ze sa pobije, ale uz je to uplne ine, nebije sa bez priciny ako predtym lebo mu niekto nechcel dat hracku a tak. Vcera mi v skolke povedali ucitelky ze aj moja 2 a pol rocna dcera sa pustila do spoluziaka 😀 Ja som nikdy neriesila ani ked sa niekto pustil do mojich deti, som si povedala ze aspon vidia ake to je, ked oni niekoho biju. Jasne ze tu hovorime o takych malych nevinnych bitkach, ked som videla ze sa schyluje k niecomu vacsiemu, razne som zakrocila. Ale nikdy by som si nedovolila udriet cudzie dieta, na to nema pravo ziadna cudzia matka, ked tak moze deti od seba odtrhnut, napomenut, ale urcite nie bit. Odomna dostali po zadku synovci, ale to je ine, to je rodina 😀 Tych berem ako svojich a ked poviem ze oni su ako z divych vajec, tak to je slabe slovo 😀 😀

lalinko2010
28. jún 2012

@gabika_83 je smutné čo spravila tá matka tvojmu synovi. mala si jej capnúť po ruke, tak ako ona capla tvojmu synovi, nakoľko capla tvoje dieťa, na čo nemala právo. nikto by si nemal dovoliť udrieť cudzie dieťa. deti sa bijú, rodič do toho nesmie zasahovať, jedine ak to presahuje hranice, 2,5 ročnému chlapčekovi nevysvetlíš že to nesmie, že sa to nemá, lebo to ešte nechápe v takej miere ako keď bude starší. takto sa on presadzuje, nakoľko nie je ešte taký komunikatívny!!!! môj syn bude mať dva roky, on sa tiež bije, ale nie s deťmi, nakoľko ich nemusí a hlavne dievčatá, ale bije mňa, ak sa mu niečo nepáči, ale doslova bitkou sa nič nevyrieši, zvykla som mu capnúť po rúčke, nula reakcia, ale osvedčilo sa mi jedno, s čím isto nebude žiadna súhlasiť, ale ak mňa udrel, ja som ho mierne uštipla do nôžky a pochopil, nie silno, ale aby trošku pocítil a vysvetlila mu, že ak mňa udrie, tak ja ho uštipnem, nerobí to už, len ma pohladká ak ma chce udrieť. proste ho beriem takého aký je, nakoľko nevie ešte vyjadriť slovami, že niečo chce alebo nechce to čo chcem ja od neho. proste môj syn je priečny, snaží sa dosiahnuť to čo chce on, a musí byť tak ako on chce, lebo ak nie, tak potom tá jeho hystéria začne, ale v poslednom období stačí mu pekne vysvetliť, že čo a ako a zaujať ho niečím iným. viem že to sem nepatrí, nakoľko ty sa pýtaš na svojho syna a trápi ťa určitý problém, ktorý ani neni problém, len ťa trápi chovanie cudzej matky k tvojmu synovi. ja som hrdá na svojho syna ako men zvládol návštevu u zubárky, deň predn návštevou som mu vysvetľovala kam pôjdeme a čo mu budú robiť, a bol dokonalý, aj keď je aký je, ale je môj a je úžasný!!!! ty sa netráp a neplač, so synom naďalej choď do materského centra, nech je medzi deťmi a uvidíš že nie je jediný čo reaguje tak že deti bije, proste tak on komunikuje, ale nie každá matka to pochopí, nakoľko to ona "doma" nemá, tak nevie čo to je, jej dieťa sa tak nechovalo! Hlavu hore a teš sa že tvoj syn je OK, dokonalý mladý muž!
nebuď smutná, takých matiek ako je tá čo udrela tvojho syna je veľa, lebo inak nevedia reagovať, keď videla že ideš za svojím synom a ideš mu vysvetliť že sa to nemá robiť čo spravil, ona zasahovať nemala. a ešte aj s krikom sa oborila na cudzie dieťa a udrela po rúčke!!!! normálne sami rozum zastavuje nad niečím takýmto!!!!

lili_mia
28. jún 2012

@gabika_83 vieš čo .. nech.. nech tvoj malý vidí, že nie každý človek jedná ako ty .. v škôlke a v škole ho deti ešte otlčú, drgnú doňho na telesnej a podobne .. nech si zvyká, že ked drgne on, tak niekto drgne aj jeho .. chápem, že ťa to zaskočilo, možno aj otriaslo obvinenie, že si nevieš vychovať dieťa, ale to nerieš .. sleduj, aby nebil ostatné deti a ked ho iné udrie, nechaj ho tak, nebež za ním, nefúkaj boliestku, nech si zvyká, nech vie aké to je, ked ho udrie niekto iný .. také niečo robil môj brat, medzi nami je rozdiel 7rokov a nemala som nervy behať za ním furt ked sa rozreval, že ho buchli, postupne prestal "mlátiť" aj mňa .. ktovie či tým, že pochopil

gabika_83
autor
28. jún 2012

@anjelicek26 dakujem pekne za rady. Ja sa mu aj snazim byt "za ritou" ked sme medzi detmi, lebo nechcem aby ine deti bil a strkal a aby si to odniesli, ver mi, ze mi je z toho smutno ked nieco take spravi ☹ No asi to budeme riesit tak ako pises, na cas obmedzime chodenie medzi vela deti (chodim s nim na tanecnu, anglictinu a tam tie konflikty vznikaju), radsej nech sa vyblazni v parku, na bycikli atd. Rada pocujem, ze Tvoju dcerku to hryzenie preslo, dala si mi nadej!
@stanislavao mas pravdu s tym, ze niektore deti si sadnu a ine zase nie, nas ma tiez zopar kamaratov s ktorymi sa vie pekne zahrat, pohladkat ich, aj hracku pozicat
dakujem baby za prispevky!

anjelicek26
28. jún 2012

@gabika_83 - u nas to fakt pomohlo 🙂 Je z nej dnes doslova anjelik, aj v skolke uz bola 🙂 Nikdy sa na nu nikto nestazoval, vzdy oblubenec triedy 😉 Chcelo to len cas a nenechat ju oznacit ako zle dieta.... lebo to sa stane rychlo pri takomto spravani a deti to citia, vnimaju, zacnu to brat, ze su zle 😔 Radsej ich docasne s toho kolektivu vybrat, kym ta faza prejde... a to je len o dozrievani a uceni 🙂 My sme obmedzili kontakt na 1 dieta v jednom case, kde nebolo tolko vzruchov, uz to bolo fajn.

lenka_b
28. jún 2012

Ta druha zena vobec nemala pravo tvojho syna buchnut. Mne, ked sa take nieco stane, ze niekto do mojej malej buchne, tak im poviem, ze sa to nerobi, ze ju to boli, ale nikdy nekricim, alebo nebijem. Ta matka asi konala nerozvazne a velmi rychlo. Ale ja by som jej to len tak nenechala. To si nemohla dovolit. Tvoje dieta ma 2.5 a nie 10 alebo viac, ked uz si to vazne uvedomuju, ze sa to nema.
Netrap sa tym, deti si vacsinou take veci vedia samy vyriesit na ihrisku... Len nabuduce bud ostrazita a nedovol inym matkam zasahovat do vychovy tvojho dietata. Ono sa to casto stava, ze prave ta, co sa osocuje super vychovou, je ta, co svoje deti nema vobec pod kontrolou.
Hlavu hore. Taketo situacie ta len posilnia do buducna a dodaju ti odvahu🙂

katusska1
28. jún 2012

@gabika_83 jezis maria, vies kolko deti sa bije? nie kazde dieta je "genialne a vychovane"... preboha, my sme sa tiez bili v skolke, sticovali, hadzali po sebe hracky a nikto z toho nerobil vedu 😀 tu som zdrava, stastna a nie agresivna 😀 a ked je ta zenska taka dokonala, ako je mozne, ze ona ti udrela syna? to ide teda peknym prikladom... ja by som jej plestila dve krave sprostej (ako vravim, nie som agresivna 😀)... nic si z toho nerob, ale chapem, ze ta to zarazilo... mne by to tiez ublizilo, keby niekto cape moje dieta... ja by som si to nikdy nedovolila, na vychovu su tu rodicia, nie cudzie matky, tie nech si vychovavaju svoje... netrap sa tolko 🙂 ja si myslim, ze skor ci neskor to maleho prejde 🙂

alusha
28. jún 2012

@gabika_83 ja by som si to veru nedovolila udriet cudzie dieta a ani moje este veru od cudzieho nedostalo po prstoch ani po zadku... viem pochopit, cim prechadzate, lebo je to normalny prejav v tomto veku, presiel tym starsi syn, ked bol v tom veku, robil zle mensim detom, dnes je 4-rocny chlapec a nemozem sa stazovat, nie je zakerny, neublizuje druhym, hoci je sinter,, s chlapcami vymyslaju uz rozne hry na vselijakych bojovnikov a prihodi sa vselico, ale nikdy nie naschval... s bratom doma sa pobiju, to je jasne 🙂 teraz tymto obdobim prechadza mladsi, vsimam si, ze soti dieta, aj na vacsie si obcas trufne 🙂 nie je to nejaky extrem, ale je vo faze, ked je vsetko jeho, ked pride ku nam navsteva povie, to je moj domcek, ty nie sem 🙂 hracky su jeho a vsetko je jeho, aj mama je jeho, ked sa chce bracek polulkat 🙂 🙂 ja verim, ze ako to preslo starsieho, tak to prejde aj mladsieho, aj ked to nie je vzdy prijemne...

indira
28. jún 2012

no tak ani ja by som si to nedovolila ale priznam sa ze niekedy to inac nejde moja mala chodi do skolky kde jej robia zle ucitelky si to nevsimaju klebetia si ,,,,dalej je vskolke chlapec ktory je strasne neprijemny roby mojej malej zle ked pride a vidim ze uz idem najmladsou s kocikom do vnutra my ju chyta tymy spinavymy rukamy odtahujem ho a on nic vytahuje jej dudel stipe ju tak som nastvana ze by som uz uz jednu dala ,,,ucitelky aj ked to vidia sa robia ze nic nevidenia mynule som kricala bolo pokoj a zas sa to opakovalo je starsi od mojej dceri a ona vie ze male deti sa nesmu chytat ale ci to aj jeho mama vysvetlila svojmu,,,,

hoogy
28. jún 2012

@gabika_83 urcite by som si nedovolila udriet cudzie dieta lebo ani vlastne neudriem. mamicka ma urcite taketo vychovne metody aj na svoje dieta. ked vidim ze mojmu malemu ine dieta ublizuje tak ho maximalne tak upozornim ked sa maly neubrani sam. deti v tomto veku sa este nevedia tak dohodnut,ze prosim ta uhni. chce to len vela trpezlivosti vsetko povysvetlovat.aj moj maly mal take obdobie ze deti strkal ked mu zavadzali bola som z toho nestastna a casom sa to naucil.ze pocka kym sa to druhe dieta smykne, kym mu uhne z trampoliny. najlepsie sa to nauci medzi detmi takze urcite neprestavaj chodit medzi deti. a tiez si myslim,ze netreba vsetko riesit za deti niekedy si to same vyriesia same a jednoduchsie ako dospely 😉

majusa4444
28. jún 2012

ajoj..mam dvoch synov take riadne zihadla 🙂 so starsim to bolo tazke na ihriskach... predbehoval a ked sa smykol nehladel ci sa dieta co sa smyklo pred nim uz dalo na bok..bral cudzie hracky v piesku a ked dotycna mamina nepozicala to zasa bolo vrestanie..no proste som sa casto hambila a doma plakala ze co mam robit.. viem ake to je blbe ked potom rodicia pozeraju vselijak krivo.. a ja som mala aj tazke to ze ked som mu aj vysvetlila a snazila sa dohovorit tak este krical a reval ako pavian .. tak som vzdy zo sklonenou hlavou chodila z ihriska prec... trvalo to dost dlho kym sa ako tak dal dokopy.. potom sa to zmenilo zasa tak ze ked jeho niekto len omylom stuchol alebo drgol tak vrestal 🙂 taka citlivka 🙂 teraz ma 5 v styroch nastupil do skolky a vedela som ze aj tam to s nim nebudu mat jednoduche... po par mesiacoch sa ucitelky zacali stazovat.. skriabal kusal druhe deti.. ale nemal to zo svojej hlavy..zial tam bolo dievcatko co to zacalo robit jemu.. tak to potom robil v obrane aj on hocikomu.. ale chvala bohu aj to preslo.. teraz uz ho chvalia.. je dobry nebije sa len sa brani ked niekto robi zle.. len zostal taky este ze ked ho vonku aj kamarat pozdravi tak neodzdravy zacne byt zahambeny a to ma trapi..minule sa mu za to posmievali.. este toto u neho zmenit a uz bude ako tak dobre..ale za pat rokov som si uzila fakt ine veci..vsetci ma obdivovali ze som este v pohode ze fakt to zvladam ze iny by to uz nezvladli a riadne pouzili varechu 🙂 a druhy ma pomaly dva roky a robi tiez to ze ked nieco zakazem zacne revat ked nereaguje pride a capne ma a ujde 🙂 ako zatial nereagujem lebo ani neviem co na to mam povedat 🙂 skusila som mu to akoze po ritke vratit a prisiel a dal mi este raz tak radsej si to nevsimam 🙂 lebo je to len jemnucke buchnutie..
ale to bolo mimo temy co si sa pytala 🙂 ale aj ked moj podostaval facky bol udrety tak som to nikedy neriesila... lebo som vedela ze pride cas kedy on bude take veci robit.. keby som videla druheho maminu ako nereaguje tak by som len tomu malemu chytila rucky keby bil mojho dalej ale udret by som nikedy neudrela cudzie dieta.. na to je tu rodit aby zakrocil.. a nikto nema praavo sa hnevat ak je jedno dieta o nieco vacsi bitkar.. to su deti.. ucia sa...kazde inak.. ak to jiekomu vadi a je z toho zhrozeny tak nech si svoje dieta nebere medzi deti.. ak uz predsa medzi deti idem ratam zo vsetkym aj s tym ze moje dieta niekto udrie.. v ivote este vela zaziju... ale vzdy tu je mamina aby zakrocila ak by slo o nieco vazne

lentilka29
28. jún 2012

ahoj,

precitala som si to a napisem ti moj nazor...moja mala je tiez ziva a obcas riadne vystraja a proste napada ine deti,slabsie...ale este sa mi nestalo,aby jej nejaka mamicka dala na zadok,alebo po rucke....vzdy zakrocim,ak tak ma upozornia....stalo sa mi ale ze moju malu dost tvrdo udreli,ona je typ,kt.sice neplace ale videla som ze jej nie je vsetko jedno...vtedy som prisla k matke dietata upozornila ju a odisla..prave vcera bol na ihrisku otecko s dcerou a hombal ju hrozne rychlo....vysoko...nase deti tam behali,teda moje a kamoskine a hrali sa....to dievca bolo tak rozhombane,ze ak by moja tam vbehla,comu ja nezabranim,lebo ona chce behat....tak ju odnesie aj 10 metrov....to nehovorim,.ak ju zasiahne do hlavicky..oteckovi som vysvetlila,ze su tu ovela mensie deti,nech okamzite znizi intenzitu,lebo deti chcu behat a tadial nemozu..a nemam ich na obojku.....on ze mam si davat vacsi pozor.bol to debil..arogantny,co som mu aj povedala priamo medzi vsetkymi...odisiel po case....a deti sa mohli hrat...potom sa tam hombal dalsi chlapcek,kt.mamicka uz brajuc ohlad na ine deticky kt.tamatial pobehovali, hojdala ako clovek,tolerantny....takze je to naozaj o tolerancii a inteligencii ludi...ta dotycna osoba,kt.capla tv,malemu zrejme nema toho na rozdavanie.je negramotna ked nevie ze cudzie dieta sa bit nema.dieta sa nema bit vobec,teda ak neratam ze nase vlastne obcas potrebuju capnut..aj ked moja cez plienku citi akurat tak steklenie a smeje sa mi priamo do ksichtu.....proste to neries,deti su zive,rastu s tym,ze vystrajaju....vo veku tvojho syna je to normalne....ty ako matka mu ukazujes resp.pomahas pochipit co je zle a co dobre,ale ona sa tvojho dietata kt.nedala zivot nemala dotknut.....je to proste krava a ja by som reagovala rovnako ako ty....

milena123
28. jún 2012

@gabika_83 ahoj tak keby sa mi niekto syna chytil nemyslim ine dieta ale dospely clovek tak to by nedopadlo dobre 😉 ako si to ta zena vobec mohla dovolit udriet ty dieta 😲 😲 moj syn mal tiez take obdobie ze stale vsetky deti mlatil,uz som snim ani do parku nechcela chodit lebo len sme tam prisli a uz strkal do vsetkych ani sa nehral ale nikdy my ziadna mama z deti na to nic nepovedala samozrejme ze som sa ospravedlnila a zobrala maleho a mu vysvetlovala nech to nerobi,a nakoniec to samo preslo za nejaky cas,musis vydrzat to ma len take obdobie a stale mu rozpravat ze to nesmie,a neskor som to aj skusala tak ze som vzdy maleho brala zparku prec ked isiel zase byt deti a povedala ze zakazdym ked bude robit zle tak ideme domov,a niekedi sme aj prisli do parku a za 5 minut sme sli naspet a krical,plakal lebo nechcel ist a tak som to robila parkrat a postupne prestal vedel ze pojdeme domov ak neprestane 🙂 🙂

luciferkax
28. jún 2012

NIKDY by som neudrela cudzie dieťa, a keby moje dieťa udrel cudzí človek, riešila by som to OKAMZITE s ním. Jedna vec je, že detičky sa bijú, ťažkos a vysvetluje, že hračku treba pýtať, netreba sa hned byť... ked bije môj syn deti, tak sa mu snažím vysvetliť JA, občas ho napomenie nejaká iná mamička, to mi vôbec nevadí, niekedy mám pocit, že pred cudzou tetou má vačší rešpekt ako predomnou.. ale capnutie po ruke??

pink_lady
28. jún 2012

@gabika_83 plakat nemas preco, ale aj mna by to vzalo takze ta chapem 😔 Moj kuse tiez, ale keby jeho niekto pokuse, udrie, neudrela by som...to by som si nedovolila...iba raz som jednej drzej asi 5 rocnej, ktora ho zhadzovalazo smykalky povedala ze este raz a sotim ja ju 🤐 zabralo 😀 asi preto moj krpec kuse len dievcata 😀 jasne ze to nie je na smiech, idem s nim aj preto zajtra k psychologicke, ze nech poradi ako na neho, len tot moja skusenost

henikav
28. jún 2012

Za takuto hlupost by som urcite neudrela cudzie dieta, mozno len neprimerane ta mamicka zareagovala. Je pravda ze aj ked sa jedna o moje uz velke dieta, mal by si davat pozor v mojej blizkosti ten co mu chce krivdit, je to instinkt matky v ktorej sa prebudi rozzureny lev v tej chvili a je to na sebaovladani matky ako zareaguje, ci primerane, alebo nie, lebo aj maminy by si mali uvedomit ze aj to druhe je dieta aj to ma rodicov co ho miluju a brania, no a deti komunikuju ako vedia 😉
Mimochodom odo mna raz dostalo po zadku jednu vychovnu jedno asi 4 rocne ciganca, co som cele mesiace zivila aj jej rodinu zo zvyskov z bufetu a raz nezostalo nic, tak mi naplula do tvare a nieco uchytila (chcela kradnut) Tak som jej capla po zadku, potom sa mi dlho vyhybala 😀