Úder 20 mesačnej dcéry do hlavičky

deniska2222
15. aug 2020

Ahojte dnes sa my mala udrela do zadnej časti hlavičky má tam hrču ..a keď jej to chytím tak ťahá hlavičku že ju to boli ... po páde plakala ale potom sa upokojila aj papala ... nezvracala nekrvaca jej to má 20 mesiacov ... máte s tím skúsenosti dosť sa bojím a môj muž že preháňam že jej nič nie je tak neviem

pribinak
15. aug 2020

@deniska2222 samozrejme že udrete miesto boli. Veď to aj dospelého
Pokial nekrvaca, nezvracia,, nie je malátna, tak sa nič nedeje

deti95060810
15. aug 2020

na pohotovosti ti dajú podpísať papier že ťa poučili a pôjdete domov...mám zopár takýchto vyšetrení....

deniska2222
autor
15. aug 2020

@deti95060810 no my žijeme v gb a tu na pohotovosti by sme strávili celi den .... ale teraz spinka udrela sa asi okolo 12:00 a zaspala o 4 už spinka 2 hodinky

lucinkab
15. aug 2020

Ak ma hrcu sla by som na pohotovost! Zrenicky ma rovnake sumerne? Urazy hlavy sa mozu prejavit aj na. Druhy den.... A nic v zlom nabuduce povedz ze ma rok a 8 mesiacov a nie 20 mesiacov! Kym to clovek prerata... Do roka hovorit v mesiacoch je ok potom uz nie....

lucinkab
15. aug 2020

@deniska2222 dlha (neobvikla) spavost a nesumerne zrenicky ,ci zvracanie su symptomy otrasu mozgu....na vasom mieste sadam do auta.... A duplom zahlavie....je tam najtvrdia kost no...je to najhorsie miesto ak neratam spankove kosti

deniska2222
autor
15. aug 2020

@lucinkab tak ona spáva skoro stále tak 2-3 hodinky .... pre istotu s ňou zájdem k lekárovi

kacena4
15. aug 2020

ma 1,5r. nechaos este nema zrastene fontanety (je ich viac na hlavicke) nie len velka - predpokladam ze ju este uplne nemusi mat zrastenu t.j. este ma "makku" hlavicku ci ako to nazvat takze taketo otrasy babatka znasaju omnoho lepsie ako dospelaci ktori uz maju zrastene lebecny svi, ako pisu vyssie dievcata ak nema krvacanie, rozdielne zrejnicky, nezvracia, nevidis nejake zvlastnosti vsetko by malo byt ok ak by sa ti aj na druhy ci treti den nieco nezdalo vzdy mozete zajst k dr. zbytocne sa vsak nestresuj dieta ti este vela krat spadne z preliezky, hupacky, na ihrisku... drzte sa

deniska2222
autor
15. aug 2020

@kacena4 dakujem Vám pekne ste má upokojili ❤️

asia83
15. aug 2020

@deniska2222 Ach. Papá? Hýbe sa ako bežne? Tak čo riešite?

kiirkee
15. aug 2020

Podľa kurzu zo 155, ktorý som nedávno sledovala, pri udere hlavicky si toto treba všímať, ako príznaky že by sa niečo mohlo vaznejsie diať : "Aj dieťa, ktoré je po úraze bez obtiaží - nemá žiadne poúrazové príznaky, treba sledovať minimálne
48 hodín.
Niektoré závažnejšie poranenia sa môžu začať prejavovať s odstupom času až do 48 hodín.
Zhodnotenie stavu
Čo si treba všímať – príznaky:
Strata vedomia - bezprostredne po úraze alebo aj s časovým odstupom
Spavosť, unavenosť
Zvracanie - aj napínanie na zvracanie
Zmena správania - dieťa je neprimerane nervózne, mrzuté, zmätené, má neadekvátne
alebo spomalené reakcie či odpovede
Strata pamäte - na okolnosti pred úrazom (častejšie) alebo aj po úraze si nepamätá
Zhoršená hybnosť - dieťa sa pri chôdzi „motá”, padá, má slabšiu hybnosť alebo silu v
niektorej končatine
Iné - bolesti hlavy, dvojité videnie, zreničky nerovnakej veľkosti

kiirkee
15. aug 2020

Náš ešte nelezie, nechodí, mame 6 mes, ale uz teraz sa celkom desim toho co ma čaká, tiez budem stresovať pri každom udere hlavicky. Deticky sú vraj však dosť ešte "gumené", tak len tak hocičo im neublíži. Prajem všetko dobre.

mmoonna
15. aug 2020

@deniska2222 nam sa to stalo asi pred tromi týždňami. Syn tam mal veľkú hrču. Išli sme na pohotovosť a lekár nás pre istotu poslal na rengen hlavicky,aj na neurológiu. Všetko bolo našťastie o k.,ale kázal nám ho pozorovať,či nevracia, či nie je moc spavy, atď.

katpox
15. aug 2020

moj mal polroka a dpadol z postele,slasom dr.detskemu, potom na polikliniku,aj neurologovi, vsetko bolo ok,pozorovala som ho a teda mal.modrinu a hrcu jedinu, no vcera sa mi stalo,ze sa v noci vybral kamsi po styroch a spadol ale chvalabohu na vrece vedla postele,boli tam makke rybarske lana, co si muz prichystal,aby nezabudol no a ani modrina nic
nechce syn byt v postielke,vyraza mu dych,musim ho rozdychavat,ked ho tam dam,no a v manzelskej zaterasy z paplonov uz preleze......

deniska2222
autor
15. aug 2020

@asia83
Áno hra sa papala polievky pyskoty

fiafia
15. aug 2020

@deniska2222 moja ma 3,5roka a z pádov na hlavu mám vždy strach. Dva x sme mali taký horší pád, našťastie bez následkov ale zostarla som o desať rokov. To je najhoršie ,že človek do hlavy nevidí. Tak len sledovať a keď sa niečo nebude zdať radšej k lekárovi. Následky úrazu hlavičky sa môžu prejaviť do 48hodin.

deniska2222
autor
16. aug 2020

@fiafia veď to že tá Hrčka v zadu mi vŕta v hlave teraz ani spat nemôžem tu je teraz 2:10 a ja nemôžem ani zaspať bojím sa že sa jej niečo stane v spánku ..... aj keď tá Hrčka je už menšia ale boli nedá si to ani dotknúť

fiafia
16. aug 2020

@deniska2222 bude dobre. Mne tiež spat nedalo, stále som ju kontrolovala. Aj moja mala neraz hrču, naposledy na čele keď padla na čelo manželskej postele. Deticky sú na pády prispôsobené no mne táto vedomosť na kľude nepridáva 😃

20erika07
16. aug 2020

@deniska2222 ahoj moj maly ked mal 1,5r spadol dozadu na hlavicku, nemal hrcu, ale zacal byt ospaly a ked sa zobudil tak zvracal, mal lahky otras mozgu, myslim ze ked nema nic zo spominanych príznakov aj vyssie co pisu, tak by som sa k dr netahala.

viikkki
16. aug 2020

Ak nezvracia, normálne papa, hra sa atď. Nepozorujes na nej zmeny tak sa nič nedeje a jasne ze udrete miesto ju boli aj teba by to bolelo keby sa udries pre istotu ju este sleduj ale mala by byť v poriadku 🍀