Účet v banke pre dieťa

evinkakub
9. okt 2019

Prosím vás, tie co ste zakladali ucet pre svoje babatka, ktorú banku ste zvolili? Kde je to vyhodne??? Nemam potuchy, ci je najvýhodnejšie volit svoju banku a su tam nejaké vyhody, alebo kde ste spokojné? Dakujem

lenicka1121
9. okt 2019

@evinkakub podľa toho na co účet potrebuješ? Na sporenie? Pre vlastnú potrebu? Ja mam dobru skúsenosť z detským uctom v Tatra banke no to cca.pred 2 rokmi, teraz neviem ako to tam chodí. Bol bez poplatku účet myslím no aj tak nabiehali mesačne nejaké poplatky ku koncu zrušenia účtu, to bolo asi za vedenie platobnej karty. Pokiaľ chceš účet čisto pre dieťa už aj so sporenim záleží od veku, niektoré banky napríklad neponúkajú účet pred dovŕšením 5,6 rokov.

mogaa
9. okt 2019

@evinkakub nejaký extra výhodný sporiaci účet pre deti už myslím ani neexistuje...volakedy sa oplatil stavebné sporenie - teraz už nie.....čiže akýkošvek sporiaci účet pre dieťa čo je bez poplatkov a porovnať si úrokové sadzby na nete....ak sa dá v Primabanke otvoriť ten sporiaci účet aj na dieťa - tak určite ten(tam by mal byť úrok 5% ale podmienky či tam musíš mať účet aj pri dieťati neviem). pri dosplelom platilo že vždy v určitý deň v mesiaci sa tam stŕhala suma čo si si zvoleil a vtedy tam bol ten úrok5%- ak si náhodou peniaze nemala na účte - úrok nebol...

lenicka1121
9. okt 2019

@mogaa
@evinkakub ahojte, tých 5 % v Prima banke je blbosť. Nedaju 5 %, je o tom aj kdesi článok na internete

nini1010
9. okt 2019

Nikto nema nic tip top.Daj tam kde mas ucet aj ty,urcite nic nestratis.

lenicka1121
9. okt 2019

@mogaa v Prima banke nie je náhodou detsky účet až od 6 rokov veku? Tuším, ze hej

lenicka1121
9. okt 2019

@evinkakub pochod banky, a podľa veku dieťaťa. potom si vyber z ponúk

maminkalenny
9. okt 2019

Ja by som dala do VÚB alebo Sporiteľne, sú najdlhšie na SR a teda najdoverihodnejsie pre mňa. Novým bankám moc neverím a zvlášť nie tým co majú podozrivo výhodné úroky.

mogaa
9. okt 2019

@lenicka1121 neviem presné podmienky na ten detský účet v Prime - a tých 5% je ročný úrok, ono to funguje rovnako ako pri všetkých sporiacich účtoch - tým že tam vkladáš peniaze mesačne tak vždy sa načítava alikvotný úrok reálnej časti čo je v tom mesiaci na účte....ale reálne je to 5%ročne - napr.sporenie máš po 100eur - čiže každý mesiac máš iný zostatok(január 100eur, február 200eur....na konci roka máš 1200eur ale je jasné že nedostaneš ročný úrok ako pri TV kde jednorazovo vložíš 1200eur a za rok máš ročný úrok.....

mogaa
9. okt 2019

@lenicka1121 každý mesiac sa načítava alikvotná časť úroku k zostatku v danom mesiaci - všetky banky to tak majú - robí im to systém - ale ročná úroková sadzba je tam tých 5%,ale tým že tam vkladáš peniaze postupne nie naraz tak je jasné že za každý mesiac je tam len alikvotná časť úroku(5%je za 12mesiacov)a v každom mesiaci sa ti úročí len aktuálny zostatok, nie zostatok súmárne za 12mesiacov ako by to bolo pri ročnom terminovanom vklade

lenicka1121
9. okt 2019

@mogaa mozes si prečítať...

mogaa
9. okt 2019

@lenicka1121 úprimne neviem kto to písal ale je to hovadina....nemôže byť mesačne štandardná odmena(je jedno či 2,2 alebo 5eur) ak máš sporiaci účet s určitým úrokom....to že neikto na nete napíše nejaký blog a napíše tam blbosť neznamená že je to pravda...ja som bankárka, robila som vo viacerých bankách dokonca aj v Prime a viem ako fungujú sporiace účty.....ak január až december vkladám po 100eur - neznamená to že v januári mi banka vyplatí úrok 5% za 1200eur-tak to funguje pri terminovanom vklade ale pri sporiacom účte ak je ročná úroková sadzba 5% tak sa načítava vždy aklikvotná časť úroku za mesiac(1/12)k aktuálnemu zostatku v danom mesiaci....v tom blogu sa splieta piate cez deviate - nejakých 10 000že dáš banke a sporíš po 100eur a oni ti dajú odmenu 2,2....pri sporiacich účtoch nie je odmena je tam presne daný úrok rovnako ako prei terminovanom vklade...v tom blogu splietajú odmenu čo je zrejme odmena za platbu kartou v Primabanke čo sa ponižuje poplatok za vedenie účtu - rovnaký princím ako má sporiteľňa...j ejasné že pri sporení 100eur mesačne nikdy nedostane úrok ako pri terminovanom vklade - hoci úrok na oboch produktoch ej rovnaký, ale je to tým že v prvom prípade vkladám peniaze postupne a v druhom ich dám naraz....Mne to pripadá také zcestné ako keď niekto napíše že si dá do banky 1000eur(na ročný úrok) a po mesiaci bude žiadať celú úrok za rok

lenicka1121
9. okt 2019

@mogaa dobre vedieť, dik za vysvetlenie. Ja som nikde nenapísala, ze tomu verím len, ze som čítala take nieco .

oomina
9. okt 2019

@evinkakub najlepšie urobíš, keď ich budeš poctivo odkladať a potom mu ich dáš, bez podmienok, poplatkov a kde si čoho, dneska to už nie je také výhodné

zojka16
9. okt 2019

@evinkakub Ahoj, ja som zakladala v OTP banke, nemusel byť prítomný otec dieťaťa (niektoré banky to vyžadujú) a poplatky nulové. Odporúčam 🙂

liz_lemon
9. okt 2019

@mogaa v Prima banke je sice 5% urok, ale mesacne sa da vkladat maximalne 20 EUR

evinkakub
autor
10. okt 2019

Dakujek kocky, skocim do Primy....

evinkakub
autor
10. okt 2019

@liz_lemon maximalne???

liz_lemon
10. okt 2019
mischel218
10. okt 2019

Detský účet v Prima banke je možné od narodenia. Môj syn mal asi 4m keď sme mu ho zakladali. Uroky mesačne idú ale len do výšky 1000€ ( aj keby tam je napr.5000€) myslím že to je niečo cez 80centy mesačne. Bez poplatku za vedenie a posielať z neho na iný sa dá len na účet v Prima banke. A dá sa sporenie k účtu dať a vkladat 10 alebo 20€ to je max...

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz