Týždňové bábätko nechce cez deň spať

zuzula4
22. mar 2012

Ahojte zenusky 🙂 nevie mi niektora poradit co robit s tyzdnovym babätko ktore nechce cez den spat?problem je v tom ze ked nespi tak stale pyta papat...pyta si pomaly kazdu hodinu-polhodinu..prosim poradte ...dakujem

hoogy
22. mar 2012

@zuzula4 no moj maly bol take babo, ze ked nejedol co bolo aj kazdu hodinu tak spal len na mne alebo inych clenoch rodiny. takze podla mna len vydzat. casom sa to zlepsilo.

renab
22. mar 2012

U nás trošku pomohlo do kočíka a voziť vonku. Tiež nespal celé dni, ale jesť nepýtal. To, že dieťa plače, neznamená, že stále pýta jesť. A to aj za pol hodinku zase ťahá? A koľko toho vypije? Môže to byť len také cuckanie a ukľudňovanie sa na prsníku.

senoble
22. mar 2012

ahoj ak kojis je mozne ze taha len predne mliecko a preto stale pyta alebo je hladoska ako nas hlados 😉 skus 😉 😉 laktacnu poradnu 😉

zuzula4
autor
22. mar 2012

@senoble laktacna poradkyna pride zajtra tak dufam ze sa to zlepsi...kojim..no neviem pokom je taka hladoska

zuzula4
autor
22. mar 2012

@renab no ked sme vonku vydrzi skoro 2 hodinky...ona place az ked dlho nic nenajde..inak stale hlada prsnik...neviem kolko toho vypije...zo zaciatku pije a potom len saje...

renab
22. mar 2012

@zuzula4 neviem, či je to správne, ale ja by som ju skúsila aspoň jeden deň vážiť po kojení, či vôbec zakaždým pije a koľko.

bubelko
22. mar 2012

@zuzula4 mozno pomoze nosic alebo satka. u nas pomahalo, ked muz nosil syna na predlakti a masiroval mu tak brusko. to vydrzal dlho. potom neskor pomohla zavesena hojdacka, tam sa mu velmi pacilo. no a kocik bol jeho verny priatel a stale je. treba skusat, hladat, co vam obom vyhovuje 🙂 je este malinke babatko, kratko na svete. ono vsetko bude casom lahsie pre teba - sleduj ju a zistis, ci place od hladu, ci ma nepohodlie, zima-teplo.

sladkasue
22. mar 2012

mala by si si kupit babysatku alebo babavak - budes mat babtko stale pri sebe a nebude ti vadit, ked bude hore alebo bude papat mliecko 🙂

31majka12
22. mar 2012

suhlasim s sladkasue
Moj nechcel spat do 3 mesiacov niekedy aj 24 hodin.
Ale potom sme kupili kocik...a napapany zaspi ako buk

tucniacka
22. mar 2012

Zuzka, podla mna ti bud vobec nesaje a zaspi od vycerpania alebo mate tzv. rastovy spurt a mas menej mliecka ako ho prave v tomto obdobi potrebuje /v tom pripade, vydrz prikladaj, urob si cajik na podporu laktacie a mliecka bude viac/ alebo sa tym sanim proste len potrebuje ukludnovat. Skus si s nou lahnut do postele, nech sa prisaje a ostan pri nej, kym spi, ak z polospanku bude hladat prsnik, daj jej ho, rychlo opat zaspi.
Mh, ak je problem v tom ze sa rychlo po zaspati bude, mozno jej vadi prilis tiche prostredie. Nas najviac pouzivany spotrebic v domacnosti je digestor 🙂 Moja dcera bude mat pat mesiacov a stale ho pouzivane ako spolahlivy uspavaci prostriedok.

slavinka9
22. mar 2012

@zuzula4 ahoj aj ja som mala to iste s malou...prvy mesiac ako sme prisli z porodnice papala v jednom kuse...proste stale a mala obrateny den a noc....cez den bola hore skoro stale a to len papala a medzitym som ju akurat tak okupala a ja som sa dala do poriadku najedla sa inak nic.V noci bola pri mne v posteli a jedla kazdu hodinku a pol. nechodili sme ani vonku...potom sa to polepsilo, zmocnela a vedela sa lepsie napapat . drzim palce urcite sa to zlepsi..🙂

nibiru
22. mar 2012

jooj vobec si nerob starosti ja som mala dcerku na didke prve dva mesice kazdu hodinu-hodinu a pol tiez najlepsie spala vonku alebo na rukach,posteli pri didke ja om si vzdy vecer urobila pollitrak caju na kojenie ked som chcela zvisit tvorbu po kojeni som aspon 20-40ml odsala a mlieka bolo ....tiez v noci som kojila v polospanku tak prespala celu noc bez kriku ak som ten moment presvihla nevedela zaspat.cez den som ju obliekla otvorila okno a hned zaspala ale celkovo bola mojkacia a je doteraz denne sa potrebuje tulit,maznat.hlavne kojit na požiadanie.

janica81
22. mar 2012

🙂 tak prišlo na svet aby ho spoznávalo 🙂 máš zvedavú slečnu 🙂 neboj sa to sa zlepší a najdete si rytmus 🙂

lolko_lenka
22. mar 2012

každé 2 týždne to bude inak 🙂