Trojročný syn strká do detí

11. júl 2022

Ahojte, moj trojročný chlapec začal strkať do detí. Vôbec neviem čo s tým. Ked mu poviem, ze ho detičky nebudu mat radi, povie, ze on nechce aby ho mali radi. Neviem z kade to ma. Ako reagujete, ked vase deti strčia druhé? Alebo udrú? Ako mu mam vysvetlit, ze to nie je dobre? Dakujem

pribinak
11. júl 2022

Musí povedať prepáč a ak sa to opakuje tak ide sedieť na lavičku a nemôže sa hrať. Ak vidím že ide fo niekoho udrieť či strčiť, tak vopred treba zakročiť a dôrazne povedať že to nesmie robiť
Potom je tu ešte možnosť nechať ho zažiť že niekto strčí do neho a bude vybavený

Deti skúšajú čo všetko môžu - nemôžu. Koľko ten druhy znesie a vydrží

saxana000
11. júl 2022

Skusa hranice...
Napomenut donutit ospravedlnit a hned v tej chvili ukoncit hru a odist na lavicku prebrat to s nim preco to spravil alebo kludne aj uplne prec z ihriska rovno domov.parkrat ho takto potrestas a zapameta si ze to nema robit...rozdiel je ale ci on zapara prvy alebo ho strcilo prve cudzie dieta a on mu to len vratil..toto je taky vek ze sa strkaju kopu okusuju len pekne trpezlivo vysvetlovat a prejde to..

elizabet173
11. júl 2022

Netreba mu to vysvetlovat do nemoty, on velmi dobre vie, ze to robit nema. Moze to byt jeho sposob nadvazovania kontaktu, ukaz mu, ze moze dieta pohladit, ale ak to urobi znova, tak to bude mat nasledok - ako bolo spomenute, sadnut na lavicku alebo odchod domov. Musi si spojit, ze vzdy, ked to urobi, nasleduje trest.

autor
11. júl 2022

@pribinak praveze ked sa nad tym zamýšľam mam pocit ze sa to naucil od jedného chlapčeka s ktorým sa pravidelne stretáva, vzdy bol ten chlapec k mojmu zly strkal ho a moj plakal…par tyzdnov sa nevideli a karta sa obrátila…Dakujem za radu, vzdy som ho poučila ale aj nechala dalej hrať, skúsim ho po “bitke” posadit mozno to bude mat väčší zmysel

autor
11. júl 2022

@saxana000 no ono je to v situacii ze mu to druhé dieta zavadzia tak ho proste odstrčí…alebo ked sa o nieco naťahujú o daku hracku

autor
11. júl 2022

@elizabet173 Dakujem priznávam ze ma nenapadlo proste s ním odísť ale asi to bude najlepsie aj ked bude protest asi sa tak najskor poučí

pribinak
11. júl 2022

Uvidis ako na taký trest zareaguje

mogaa
11. júl 2022

vysvetlovať, vysvetlovať, vysvetlovať....naša začala v škôlke hrýsť deti....deti sa bránia ako vedia(patrila v škôlke medzi najmladšie deti, nevedela poriadne rozprávať...ako prišlo, tak odišlo...ale trvalo to asi mesiac, vždy sme jej vysvetlili, že sa to nesmie, prečo sa to nesmie, že to detičky bolí, nesmie sa im robiť zle...

elizabet173
11. júl 2022

to je dobre, ak bude protest, lepšie si to zapamätá, že keď bude robiť iným, čo sa im nepáči, aj on sa dočká niečoho, čo sa nepáči jemu. Vysvetľovať dookola nemá zmysle, nie je hlúpy, je len malý, ale veľmi dobre vie, že toto nie, že inému ubližuje

autor
14. júl 2022

Absolutne nic na neho neplati…mam pocit ze zo dna na den je horsi a horsi….uplne z neho zacala sršať zákernosť…zufalstvo

niki264
10. mar 2023

Ako ste to prosím vyriešili, ja mám presne to isté, môj chcel dnes dievčatko zhodiť yo šmykľavky..zúfalstvo veru veľké😪😥

tanyag
10. mar 2023

@niki264 Jednoducho povedať, že sa to nesmie, nech sa ospravedlní, ak sa neospravedlní, tak sa ospravedlní za neho ty, nech to počuje...a ak sa to zopakuje, vziať z ihriska preč...ak bude trucovať, vziať pod pazuchu a šup s ním domov 😁 doma vysvetliť, že ak to bude robiť, na ihrisko nepôjde...ja som dcéru takto párkrat vzala pod pazuchu, samozrejme kricajúcu, revajúcu, kopajúcu...ale pomohlo...za každým, keď sa nevedela správať, hneď domov...

niki264
14. mar 2023

@tanyag áno máte pravdu, len je to ťažké a ani som nemala tušenie ako😅🙈🤦‍♀️🙈🙈🙈