Trojročný syn sa správa ako bábätko

martina0303
21. jún 2021

Čaute baby 3r syn sa stale sprava ako bábätko nechápe ma ked ho učím že ma piškat kakať do nočnika alebo do wc nejde to qni po dobrom ani po zlom nechce si malovať ani skladat kocky napriklad neopakuje zamnou nerozprava som v koncoch z nervami bola som znim u psychologicky vraj je len pozadu mali ste alebo mate niektora take dieta dobehol to potom či.....?? Ešte k tej reči ked chce tak povie aj celu vetu napr.babke sa spytal ze kde ide ...deda sa spyta ze co on papa

kkovacovak
21. jún 2021

@martina0303 každé dieťa je iné. Mám práve vo svojom okolí 2 trojročné dievčatká narodené 2 týždne od seba takže vidím ten rozdiel. Jedno ciká, kaká do záchoda, prerozpráva celú rozprávku, sama papá, sama sa oblečie, okúpe. Druhá ciká do plienky, povie sotva pár slov a viet, nevie sama jesť a ani pokožky si neobuje. Je sledovaná lekármi a nič jej nie je. Takže tu je pekne vidieť že každé dieťa sa vyvíja inak a pokiaľ je zdravé treba len trošku viac trpezlivosti.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
21. jún 2021

netlac nanho nerozmaznavaj nenut .. kazde dieta si ide inym tempom ... daj ho medzi ine deti a nauci sa kopu od nich .. moja v 3 bola uz v skole a strasne moc sa tam naucila ... niekedy si yslim ze az moc :D

kacena4
21. jún 2021

@martina0303 prepac, ale sak doma menas cvicenu opicku... ale individualne dieta, ktore napreduje podla svojich potrieb a moznosti - bud trpezliva a neporovnavaj ho, drzim palceky

sasitimi17
21. jún 2021

Aj ja mám 3r dcéru a nerozpráva ale viem že rozumie všetko, ona mi skôr ukáže než povie takze my dve si rozumieme ale keď pôjde do škôlky tak neviem čo budú učiteľky s ňou robiť 😕

zuzka38
21. jún 2021

@martina0303 ty tiez kakas a cikas na povel druhych?
dieta si samo povie, kedy je pripravene chodit na nocnik ci wc
treba mu trosku verit a nechat to na neho.. ak je aj onsekoreny, neznamena to, ze sa sprava ako babatko.. potrebuje "len" viac casu, tvoju lasku a trpezlivost..

amanta5
21. jún 2021

@martina0303 Nerozumiete ti čo od chceš/očakávaš, alebo len sa s tebou nechce hrať to čo mu ty ponúkaš?
Píšeš, že nerozpráva, ale v zápätí napíšeš, že povie vety keď chce. Tie vety sú k veci, k tým činnostiam čo robili starkí alebo len povie danú vetu? Nepovie ani jedno funkčné slovo, napríklad keď niečo chce, alebo máš na mysli, že nehovorí v krátkych vetách? To sú dosť podstatné rozdiely.
Čo znamená, že neopakuje za mnou? myslíš slová, alebo aj nejaké opičky nezopakuje?
Ako sa on rád hráva?
To, že neciká/nekaká do nočníka/záchoda v 3 rokoch nie je podľa mňa niečo strašné, aj keď by som zbystrila pozornosť a skúsila zistiť, kde je problém.

martina0303
autor
21. jún 2021

@amanta5 ja som zmätena zneho niekedy mam pocit ze mi nerozumie inokedy viem aj vidim ze rozumie aj spravy co od neho chcem tie slovicka pouziva funkcne aj tie vety co povedal babke a dedovi mali vyznam babka sa chystala do mesta a dedko jedol psychologicka mi povedala ze je len pozadu

amanta5
21. jún 2021

@martina0303 v čom presne ho teda okrem nočníka ho vnímaš ako bábätko?

martina0303
autor
21. jún 2021

@amanta5 ze napriklad nechce sa pozriet na dannu vec co mu ukazujem on vnima vsetko aj vie co od neho chcem ale nechce sa napriklad pozriet ked mu poviem Alexik pozri sa aku peciatku som ti urobia uhyba pohladom naschval viem ze to robi naschval ked sa nepozeram akoze tak sa pozrie je znim velmi tazko pracovat hrat sa ucit ho skusila som karticky hovorila som mu co je na tych kartickach nechce sa nanich ani pozriet ruku mi dava na usta aby som nerozpravala

chrumka333
21. jún 2021

@martina0303 tak možno dáva iba najavo, že predmetná aktivita ho nebaví a chce robiť niečo iné. Každé dieťa je iné, možno sa snaží komunikovať tak ako zatiaľ vie, rukami, nohami, očami 🙂

rubinka
21. jún 2021

@martina0303 - je úplne normálny len skrátka nechce robiť na povel. Není nutné učiť dieťa týmto spôsobom že ukazujem kartičky, knihy a vôbec čokolvek nasilu s tým že sa ide nieco učiť. Dieťa sa učí pozorovaním. Fakt ho zbytočne nútiš keď nemá záujem. Môj syn mi knihy len hádzal a nepuzrel si viac ako stranu až kym nemal 2,5 roka pomaly, teraz lístuje jedna radosť. Videl nás že máme knihy i súrodencov a chcel tiež. Darmo by som mu čokoľvek ukazovala a učila ho, bolo to úplne márne. Nemal záujem. A je to úplne normálne zdravé dieťa. Vyrabaš zbytočný stres sebe i dieťaťu.

martina0303
autor
21. jún 2021

@chrumka333 pred par hodinami ma prekvapil hral sa v piesku u uja a mi presne ukazal ako si ten piesok sypal na hlavu hah ale hlavne je ze som pochopila co mi ukazuje ze co robil

ktochytavzite
24. jún 2021

@zuzka38 ako sorry ale 3r by uz mal sa pytat,

ktochytavzite
24. jún 2021

@martina0303 a davas mu olienku na den,ja ny som nedavala hl teraz v teple a ked pusti do gati aj troska zvys hlas a ukaz kde musi.
Ked rozumie je to ok,no dobre robis ze sa mu venujes,fakt treba sa ak mas na to cas len dietatu venovat ,hrat,ucit chce to troezlivost ale tak casom sa ukaze ze to bolo dobre.
Malovat nemusi nejako soecialne,to chlapcov menej bavi ako dievcata,skus s autuckami na neho a tak vitaj mu knihy,ukazuj a stalw dookola to iste.

zuzka38
24. jún 2021

@ktochytavzite kto urcil, ze trojrocny by sa mal pytat? a ked nie tak co?
to je akoby si povedala ze 6rocne deti maju vsetky vediet citat

zuzka38
24. jún 2021

@ktochytavzite
ze zvys hlad a ukaz kde musi :D to myslis vazne?
vyprazdnovanie je prve slobodne rozhodovanie sa cloveka
clovek sa nevypzradnuje na pokyn druheho...
to aj ty ked mas zapchu, ti pomoze, ked niekto bude na teba zvysovat hlas a ukaze ti, kde sa mas vyprazdnit?
par dni dozadu tu bola diskusia, manzel nebol na velkej ptorebe 12 dni, jasne, zena zvysi hals a ukaze mu kde je wc..

ktochytavzite
24. jún 2021

@zuzka38 tak pokial to dieta nezaostava;nema diagnozy spomaleny pmv tak je to hanba pre rodica ze sa dieta nepyta ale cika a kadindo plienky;od 18m si dieta uvedomuje potrebu vylucovania ak je teda uplne zdrave;a ak na to matka kasle;nechce sa jej viacej prat alebo nvm aky iny dovod moze mat matka tak je to jej hanba nie toho dietata
A nevravim na pokyn na wc ale ekd sa 3r este nevedelo nauci no tak to je smutne pre tu mamau

A nesplietaj tu zapchu:to ako preco komentujes.Autorka nepise ze dieta ma nejake crevne problemy ;tak nechapem co to tu pleties

zuzka38
24. jún 2021

@ktochytavzite nie, nie je to hanba... je uplne v poriadku ked velka potreba ide do plienky aj po 3r zivota dietata.. potrebu si uvedomuje samozrejme s tym suhlasim, akurat potrebuje psychicky dozriet na to, kam tuto potrebu vykona...
tvoj pohlad je tvoj pohlad, respektujem to, ze to vidis inak ako ja...
pekny den

ktochytavzite
24. jún 2021

@zuzka38 ona pise ze ho uci a mu to nejde ale pise aj ze je adi pozadu,cize je to ok ale treba cvicit ,nenosit olienku a pride na to.
A u zdravych deti je to hanba mamy,ale skor pohodlnost tej mamy.