Trojročný má stále plienky

janapeterjana
21. máj 2022

Ahojte maminy, syn už mal 3 roky a neviem ho odplienkovať. Keď je doma, nedávam mu plienku, iba slipy, vždy sa do nich pociká, pokaká. Vždy odíde do inej izby, utiahne sa, je mu nepríjemné, keď vidíme, že ciká do gatí. Niekedy aj povie, že je mokrý a príde na gauč, aby som ho prezliekla. Lenže na nočník alebo do záchoda absolútne nechce. Na nočník ho dávam počas dňa niekoľkokrát sedieť, ale nikdy tam nič neurobil. Fakt nikdy. A na záchod na redukciu si nechce sadnúť. Keď mu to vysvetľujem, vždy odznova, pokojne, som tak nastavená, že klídek, piánko, tak mi povie, že do nočníka nie, na záchod nie. Prečo, to mi nepovie, ešte nemá takú slovnú zásobu a vyjadrovanie. Celkovo je veľmi opatrný a skôr úzkostnejší typ. V jasliach býva na pol dňa, ale tam chytá z nočníka hisáky, tak to vzdali a nepomáha ani odkukávanie od iných. Už neviem, ako na neho, vysvetľovanie dookola, pokojný tón, nejako to
neprináša vysledky.

diamond007
21. máj 2022

@janapeterjana čo čakáš že po troch rokoch chce meniť rutinu a strereotym? Neskoro si začala, aj pred rokom bolo už neskoro. Už ti neostáva nic iné len bojovať, prezliekať dokola a raz sa to zmení.

anjelicek26
21. máj 2022

Tak ked mal tri roky, bohuzial asi budes musiet ist na to chlpok raznejsie... Dlhe tricko, hola ritka, ponozky, nech vidi, co robi, nech tam nie su tie slipky, nie su tie nohavice... Kakanie je ina kapitola, to mu daj kludne plienku (ak si vypyta), to dotiahnete casom...ale to cikanie uz urcite zvlada, lebo sa vedome niekde utiahne a potom docika a dojde ti to oznamit...

Takze bozska trpezlivost, ziadne vycitky, jedna miestnost, nocnik, hola ritka a tyzden dovolenky... ked zacne cikat, nasmerovat smer nocnik... pravidelne ho poslat vycikat (kazdych 20-30 minut na zaicatku) ked sa nevycika, ok, ak sa potom pocika, tiez ok, on to pochopi do troch dni... nakupit nalepky, odmeny, pre mna za mna sladke medvediky - za kazdu kvapku v nocniku...

My sme tak odplienkovali styri deti do toho tyzdna...bez nehod potom a teda tri s nich hned aj na noc... Nocnik nepoznali, kupili sme ho ten den, ked sme zacali odplienkovavat. Deti maju radi pochvalu, odmeny.

Pocikane veci (ponozky, tricko) - musi odniest sam do pracky, sam zavesit, sam odlozit... ale vzdy pozitivne, ze nabuduce to stihnete.. spolu utriet mlacku... .plienku mu uz nevratis, s nou sa uz len spinka (pripadne kaka), uvidite, ako na tom budete.

matullienka
21. máj 2022

Možno by sa mu páčil taký ten detský pisoar s tou vrtulkou za pokus by to možno stálo. A neviem kedy si s tým začala ale po 3 rokoch je fakt neskoro. Každopádne držím palce

saxana000
21. máj 2022

Nastenka nalepky kazdy den veselych smutnych smajlikov motivacia slubit odmenu nehucat vydrzat

pribinak
21. máj 2022

Hm, ja by som ho neprezkiekala. Musel by sa sám. To je pre deti veľmi zdĺhavé a rusi ich to pri ich záujmoch.
Fakt, slipy a kratase by musel zvládnuť sám, nie ty.
Úplne pokojne povedať, prezlec sa sám a vydržať jeho plakanie či trucovanie
A ak by sa podarilo či už na wc alebo do nocnika, tak velka odmena

kika2565
21. máj 2022

Buďte kľudná samo to príde.... moje krsna malo v apríli tiež 3 a ma tiež plienky..... a pritom je veľmi múdra a šikovná.... doma je bez plienky.... lenze ,ked mu ísť do škôlky tak jedine s plienkou

oslo1
21. máj 2022

Ja som mojhp ako 2,5 rocneho naucila na nocnik behom 2 dni.
Stiahla gate, posadila na nocnik, ruky ponorila do misky so studenou vodou a vycikal sa. Takto parkrat, potom uz Bez misky a potom uz isiel aj sam. Plienky som hned prestala pouzivat, davala som iba na noc, potom uz aj to sme prestali. Stolica Isla tiez zarovmo s mocom.
Ziadna trauma, nic.

tianna
21. máj 2022

@janapeterjana mňa tu asi riadne zvozia 😬 no ja som starších nechala kým sami nebudú pripravení a najmladšieho drobca tiež tak plánujem odplienkovat 🙂 vekovo najstarší 3r2m, na von a noc plienka cca do 4 rokov. Stredný syn 3r8m, rovno bol bez nej aj na noc a von. Áno, nechodili do škôlky ak by niekto mal chuť rýpať 😁

tianna
21. máj 2022

@diamond007 ale prosím ťa, nedramatizuj 🙂 nepoznám dieťa ktoré by malo plienku pri nástupe do školy, teda isto nič nepremeškala. Možno bude dieťa pripravené o mesiac či dva a možno zasa iné dieťa je pripravené už v roku. Mne kedysi jedna lekárka povedala že väčšina detí je zrelá na odplienkovanie keď ma plienku suchú po spánku. Veru u nás to aj v podstate zatiaľ sedelo a aj na základe tejto rady viem že náš najmladší drobec ktorý bude mať onedlho 2 roky ešte vôbec zrelý nie je keďže ho musím prebalovat aj počas nočného spánku.

alanko20
21. máj 2022

@tianna nasa ma 2 roky 7 mesiacov a chodi bez plienky a stale cika len do gati alebo na zem. Uz mam hlavu v smutku. Pritom je to zlate dietatko, sikovne, beha ako o dusu, rychlo sa uci, opakuje slova a toto nic. Bez plienky skusam nechavat uz od leta, to mala rok a 10 mesiacov cca.

anjelicek26
21. máj 2022

@tianna ale ved nocne a denne pocikavanie absolutne spolu nesuvisi... dcera 17 mesacna bez jedinej nehody, vydrzala 2-4h necikat uz od zaciatku... v noci do 4 rokoch plienka kazdu noc plna..ked vam to takto vyhovuje je to v poriadku, ale mamicka by asi nezakladala temu, keby nema problem... ono je to aj dovod, preco maly musi ostat v jasliach, kym tento krok neurobi... a nad 4 roky ho tam uz nenechaju veru... tam je tiez strop.

tianna
21. máj 2022

@alanko20 zrejme ešte nie je pripravená 🙂 neboj sa, ono to príde. U nás inak tiež, drobec je veľmi šikovný, ucenlivy, veľa už aj rozpráva no plienocka je stále naša dobrá kamarátka 😄 úprimne ti poviem že myslím u nás budeme riešiť plienku - ak teda vyslovene neuvidím že drobec je už pripravený, po spánku má plienku suchú, atď - až budúcu jar 🙂

tianna
21. máj 2022

@anjelicek26 jasné, ja som písala len kvôli tomu že pokiaľ to nevadí priamo im ale tlači na nich okolie tak nech sa s tým netrápi 🙂 ja počúvam pri každom dieťati cca od roka najmä od rodiny (okrem teda sesternice lekárky) že už máme dávať deti na nočník, ale my to už berieme jedným uchom dnu druhým von 😄 inak pri najstaršom sme skúšali cca od 2 rokov, ale po tom čo nám precural novú sedačku, nový koberec, atď muž dal stopku a som mu za to vďačná lebo sme to mali síce neskôr, ale bez stresov a mlacok 🤣

anjelicek26
21. máj 2022

@tianna u nas to bolo ked som videla, ze necikaju casto, fakt kazde 2-4h od uplneho zaciatku, tak si vravim, ze to sa odchytavat da a veru slo to, pochopili raz dva, lebo ja som tu plienku proste uz nevratila, takze nebolo vyhybanie sa mozne... im zasa usta nesli do 2,5 roka tak 5 slov, kazde dieta ma nieco 😂

tianna
21. máj 2022

@anjelicek26 áno, presne tak 😁 to u nás sa cika každú chvíľu, teda ja by som mohla za ním non-stop s nocnikom behať 😄

ladyvi
21. máj 2022

Ja by som mu aspon mesiac dala pauzu. A skusila to opat neskor.

dzulli1980
21. máj 2022

Ja som teda na dcéru netlačila ... nechala som ju, nech na to sama dozrie ... cikať do nočníka začala hádam mala 2 a pol roka a do plienky kakala do 3 a pol roka ... môj muž, celá rodina zhrození, že je zaostalá a neviem čo ... hej zaostalá, má 6 rokov a testy zrelosti urobila zo všetkých predškolákov najlepšie ... jednoducho potrebovala svoj čas ... sama sa mi, zo dňa na deň začala pýtať ... pokiaľ nemá dieťa nejakú diagnózu, daj mu čas ...
@janapeterjana

joesvk
21. máj 2022

Skús, nech pišká postojačky. Keď uvidíš, že už začína pišať, rýchlo ho odnes na stupienok ku záchodu, alebo hoci aj postav ho do vane. A chváľ, že to je super, že to zvládol. Aby z teba nemal pocit, že si z toho v strese. Kakanie potom doriešiš. Ale treba nejako začať 😉

adkalu
21. máj 2022

@janapeterjana trpezlivosť, nič iné... Každé dieťa je pripravené podľa seba. Ja mam dcérku, ktorá ešte nemá ani 3 a je už takmer rok cez deň bez plienky, na noc si sama vyžiadala, ze jej nem dávať pred 4 mesiacmi. Som rada, ze to šlo tak skoro, ľahko, ale to ešte neznamená, ze je šikovnejšia, alebo ja lepšia matka, len bola pripravená skôr ako iné deti a možno aj neskor v porovnaní s inými. Kľud, pokiaľ to riešite, tak je dobre a výsledok sa dostaví.

lrnka
21. máj 2022

@tianna ja do vás rýpať nechcem, ale som tzogo istého názoru. Nebudem nútiť násilu a hlavne krikom, ked dieťa nie je samé pripravené. To mate ako keď chcete ísť na autoškolu nik vás nútiť nemôže, to musíte samy chciet a vtedy to väčšinou zvládnete a nemáte tak zbytočný stres ani matka ani dieťa.

alanko20
22. máj 2022

@tianna ano ale mame prihlasky do skolok. Ak by ju nahodoi vzali tak čo s ňou

ivangeline
22. máj 2022

Ja myslim...ze idealny cas je okolo 2 rokov ....teraz treba veelmi presviedcat.. :/

mogaa
22. máj 2022

ak ti radia kočky....nechať s holou riťkou a pár dní byť len doma a každú hodinu nech si sadne na nočník a skúsi,,,ak potom pôjdete von, zobrať náhradné veci....plienku cez deň už určite nedávaj, mokrým veciam a praniu stále dookola sa už nevyhneš, ale inak sa nenaučí.....vonku nech skúsi ocikať trávičku, mravčeky....

mogaa
22. máj 2022

@lrnka len problém je, že trojročné dieťa s plienku ti nikde nevezmú do škôlky....takže čakať kým sa dieťaťu zachce samému, si môže dovoliť len málo mamičiek, resp.len tie čo nenastúpia do práce

ivka21
22. máj 2022

@janapeterjana nech mi ocko sľúbi hračku.... U nás to najviac zabralo

weronika90
22. máj 2022

Netlačit na neho. Viac to uškodí ako pomôže. Dcéra bola rovnaká. Nočník a wc ani vidieť nechcela. Potom tam začala sama chodiť,ale nič nespravila. Začala aj do škôlky medzitým chodiť. Učiteľky to brali bez problémov. Chodila s ostatnými na wc aspoň posedieť. Časom sa už podarilo ciknut do wc. To bolo u nej radosti. A potom razom jeden víkend odložila plienku. A do škôlky už šla bez.

lrnka
22. máj 2022

@mogaa moj ešte nemá 3r až v januári cize to stihnem kym pojde do škôlky ale viem ako ste to myslela

matullienka
22. máj 2022

@weronika90 u nás napríklad do škôlky nesmú mať plienky ani na spánok lebo nevezmú

alchemilkazltozelena
22. máj 2022

@janapeterjana v profile máš že ešte nemá 3 roky... Môj sa odplienkoval mesiac po 3.narodeninach, za pol dňa, sám, keď bol na to pripravený... Ak nemá ešte 3 roky tak by som z toho nerobila kovbojku, očividne na to nie je pripravený...