Trojročné dieťa nechce kakať mimo plienku

alex2019
21. mar 2022

Ahojte, syn sa nedavno naucil chodit cikat na wc, do nocnika nechce vobec. Zatial takto cika len doma, v skolke a vonku ma plienku. Ide mu to ale super, v podstate sa za poslednu dobu vobec nepocikal a celkom pekne sa pyta. Co je ale trocha problem, nechce do wecka kakat a stava sa, ze sa vykaka ked uz je vecer okupany, v pyzame a s plienkou - no proste zda sa ze drzi az kym nema plienku. To je na jednej strane zle pre neho lebo asi nie je dobre, aby takto zadrziaval kakanie, a na druhej strane je to aj neprakticke, ze ho zakazdym treba umyvat ked je uz okupany. Stalo sa vam daco podobne? Ako ste to riesili?

anjelicek26
21. mar 2022

My nie, ale kamoska to riesila tak, ze dala plienku a poslala dieta do izby sa proste vykakat... a to dlho, myslim do 5-6 rokov...

123369
21. mar 2022

@alex2019 moja malá sa cikať pýtala od 2 rokov,ale keď sa chcela vykakať tak len do plienky, pekne sa vypýtala,ale vždy som jej musela dať plienku. Nepomohlo prosenie, vyhrážanie, keď sa posadila na záchod strašný rev a keď som povedala, že plienku nedám, dokázala zadržiavať aj dva tri dni.To som ale nechcela a vždy som jej ju radšej dala. Neverila som, že sa to niekedy naučí, lebo jej to strašne smrdí a vždy ju začne nadrapovat.Pri prebaľovani si vždy zakryla nos vyzlečenými teplakmi.Bola som zúfalá, našťastie do škôlky sme ju nedali.Ma 3,5 roka a ani neviem akým zázrakom sa raz mužovi podarilo prehovoriť ju na záchod s tým, že pôjdeme kúpiť bábiku, akú si len vyberie. Takto bola 3 dni po sebe na záchod a za každý si vybrala síce 20€ bábiku ale naučila sa to , nedúfala som a som šťastná, lebo už som tu čítala príspevok o tom ako 6 ročnému musí dávať plienku na vykakanie a tohto som sa strašne bála. Na záchod musí ísť s rúškom a ešte si vytiahne tričko cez nos a hneď ako sa vykaka utrieť ju musím až za dverami záchoda 😂ale podstatné je, že to konečne dala 👍

pstrap
21. mar 2022

@alex2019 Náš bude mať v apríli 3r. a minulý týždeň vo štvrtok začal sám kakať do nočnika. Pravda je, že už bude rok, čo nemá plienku cez deň, cikal už do nočnika a plienka len na spánok bola. Ale celý ten čas kakal do slipov. Ani za svet do nočnika. Myslím, že pomohlo, že od februára chodí do jaslí a tam odkukal. Ja keď som ho videla stepovat, že chce kakať, tak som vyskusala zase fintu, ktorá do vtedy nezabrala, že keď sa vykaka do nočnika, ocino ho zoberie na vláčik do šopingu. No a minulý štvrtok to bolo, že to zabralo, lebo išiel stiahol gate a vykakal sa a potom sa z toho tešil a ukazoval na hovienko v nočníku. No radosť. Odvtedy už chodí stále sám. Len povie kaka a už aj sťahuje gate a ide k nočníku.Uz ani vláčik nespomínam, netreba. 🙂

dzulli1980
21. mar 2022

Moja dcéra kakala do plienky do 3,5 roka, všetci naokolo hystéria, detto môj muž, že už je veľká atď. ... cikala v pohode do wecka, stolica proste len do plienky ... všetkých naokolo som stopla, dcéru som do ničoho netlačila ... proste prišla zo škôlky, manžel jej dal plienku, vykakala sa ... prešlo to zo dňa na deň ... netlač dieťa do ničoho, viac škody ako osohu urobíš.

nikpa
21. mar 2022

@alex2019 nesil to lebo chytí blok a bude zdržiavať. My sme tým prešli so synom. Cikal v pohode, vždy sa vypýtal ale keď sme ho dávali kakať, či do wc alebo do nočníka tak pýtal plienku, inde to neurobil. Asi sme do neho moc hustili a začal zadržiavať stolicu. Potom sme riešili preháňadla a čipky lebo nekakal aj 6 dní. Tak sme ho nechali tak a nakoniec sa sám od seba naučil aj na veľkú na wc. Ale trvalo to niekoľko mesiacov, aj s tým zdrziavanim až kým sa naučil.

ankare
21. mar 2022

@alex2019 ak chce plienku, daj plienku. Netlač na pílu, môže to narobiť viac škody. Neboj, on dozrie a raz začne kakať do záchoda, nebude si pýtať plienku do maturity. 🙂 Držím palce!

barbie1981
21. mar 2022

Ahoj my sme to tiež riešili so synom, 3,5r, cika pekne sám už vyše roka, ale kakať vedel len do plienky. My sme sa s partnerom dohodli, že mu skúsime plienku 2 dní nedať, ani na noc, že už došli a ďalšie sme zabudli kúpiť. 2 dní zadržiaval, ale potom mu už bolo tak treba ísť, že súhlasil sadnúť si na záchod a konečne sa vykakal. Keď zistil, že to ide, tak od vtedy už máme po probléme.

jjanulienka
21. mar 2022

Moj maly robil presne toto iste, volal už do serblika ale kakat chcel len do plienky, najprv som mu ju nechcela dať ale plakal že ju chce a zadržiaval až kym som mu ju nedala tak som si povedala nech ju ma keď ju chce sak nebude nosiť plienky do 15tich😅
Ale u nás to malo asi suvis s tým že raz ho bolelo pri kakani do serbla tak si to s tým asi dal do súvislosti že do plienky to neboli🤷🏽‍♀️
Ale trvalo to asi mesiac a prešiel úplne na serblik

gelifil
22. mar 2022

Nedávno tu bola podobná téma..Poznám prípad, keďto bolo do 6 rokov. Jasné, už počujem tie posmešné komentáre. K tomu len toľko:asi ste nepočuli, ako lekár vyberá stolicu prstami...alebo prípad chlapčeke, keď doňho pchali tolko klystirov, až to neprežil...Takže, ano, stav asa to a treba to vydrzat!

veronikavaneska
22. mar 2022

Ahoj aj môj už vyše roka je bez plienky ale na noc ešte má len on vypije dve fľašky čaju závislák🤣 a do plienky kaká len. Presne príde že chce kakať dám plienku a ide do izbičky zatvorí sa a kaká a hra sa niekedy aj hodinu si tam mrmle a kaká potom príde už som vykakany. S času na čas sa opýtam či ideme na záchod ale inak vôbec netlacim. Ono to príde samé 🥰 ako všetko u detí príde čas a bude to otázka jedneho záchoda 👍 mám 4 deti a on je jediný komu to trva. Je to oveľa lepšie ako stále riešiť zápchy čipky klistyr bolesti plač... Veľmi veľa detí má s tým problém 2-4 roky..

marosusu
22. mar 2022

my sme mali ten isty problem...cikal v pohode od 2 rokov do nocnika ale kakal iba do plienky alebo slipov...zadrziaval ..nekakal aj 7 dni...boli sme v nemocnici s inym problemom 7 dni nekakal tam vobec...dali mu cipky hrozil klystir to som nedovolila a ked nas pustili napustala som vanu doma ze sa idem okupat po pobyte v nemocnici a on kakal rovno do vane asi do hodiny co sme boli doma...zlom nastal pri nastupe do skolky..prvy tyzden uz pekne kakal v skolke do zachodu a potom uz aj doma..s ucitelkou sme si robili ciarky v kalendari kedy kala nech mam prehlad..takze urcite pockat ono to pride samo 🙂

alenamihal
22. mar 2022

@123369 tak to presne moj syn robi ,to co tvoja ako z kopiraka 🙂 sice moj este stale kadi do plienky a to bude mat za chvilu 4roky brrrrrrrr ... dufam,ze uz coskoro mu prepne a bude na zachode sediet ...