Trojmesačné bábätko sa veľmi neusmieva

30. júl 2022

Ahojte, mame 3 mesacne dievcatko a zda mi, ze sa moc neusmieva, nahlas sa podarilo iba jedenkrat… ocny kontakt so mnou ma, ale mozno nie dostatocny… viem, mozno vyzeram ako hystericka matka 🙈 ale aj tak sa spytam, nemate nahodou niekto taku skusenost ?

jaskolka
30. júl 2022

Ma 3 mesiace. Co od nej chceš, aby v kuse sa smiala a pozerala na teba? Také dieťa udrží pozornosť maximálne pár minút.
Na hlasný rehot ma ešte čas, úplne stačí úsmev a to zareaguje. Je jednoducho ešte príliš malá.

pribinak
30. júl 2022

Koľko je podľa teba dostatočný očný kontakt?

To je maličké 3 mesačne bábätko, smiať nahlas sa ešte len bude, možno, lebo toto je skôr na zaplakanie ako na zasmiatie

Toto je vo nejaký nový druh covidu? Každá 2-3 diskusia o “vadnych” deťoch

Malo pozerá, veľa pozerá, boji sa hluku, vyhľadáva hluk, má rad vtáky, neznáša vtáky, používa hlas, nepoužíva hlas, ..,

Čo tak kult nejakú knihu o dieťati, jeho vývine a vývoji a menej hľadať blbosti na internete

autor
30. júl 2022

@jaskolka
@pribinak ja viem a mate uplnu pravdu 🙈 ja ju zboznujem nadovsetko 🙏🙏🙏
Len ma to zneistilo, lebo ak mozem tomu hocijako dopomoct tak budem skusat hocico 😊 ocny kontakt je par sekund, niekolko minut tak malinke babo rozhodne na mna nepozera… ja sa prihovorim usmeje sa, pozrie sa na mna a uz pozera kade tade ockami po izbe… snazim sa ju rozosmiat, ale asi je prilis malinka, kto vie…

miskamicha
30. júl 2022

Panecky vyckaj 🙂 ma len 3 mesiace...neboj ona zacne.

marianarem
30. júl 2022

Moj sa v tomto veku vobec este nahlas nesmial a dnes je samy usmev, rehot, je take slniecko. 3mesacne si stale este len zvyka na svet, pre mnohe babatka to ani nie je ktovieako prijemne a az neskor sa im nada vylepsi.

autor
30. júl 2022

@marianarem
@miskamicha dakujem pekne 🥰🥰🥰

slovakboy
30. júl 2022

Do nejakeho veku vidí len na veľmi blízko. Do blízka. Neviem ale do kolko mesiacov.

tianna
30. júl 2022

Neboj sa, je malinká a prvá 🙂 keby mala staršieho súrodenca/súrodencov možno sa už na nich smeje 😄 určite má čas, nikam sa netreba ponáhľať 🙂

autor
30. júl 2022

@tianna praveze je to moje druhe dieta 🙈 pri prvej si to akosi nepamatam a to ma len 2,5 roka 😁

tianna
30. júl 2022

😁 neboj sa, oni sú každé úplne iné, my máme 3 a teda vývoj absolútne odlišný 🙂

autor
30. júl 2022

@tianna presne to si aj ja hovorim 🙏 ze vyvoj moze byt u kazdej uplne odlisny 😇

anavixy
30. júl 2022

Neboj sa, par usmevov bohate staci. Ani sa nenazdas a bude sa ti “vysmievat”, ako moja (8m) , ked sa zacne jasit pri uspavani, ja na nu velmi vazne vyplestim oci a ona usmev od ucha k uchu 😃

tianna
30. júl 2022

A aj je 🙂 naši starší majú už 10 a takmer 8 a najmladší drobec má 2 rocky a ozaj každý je úplne iný a jedinečný 🙂