Trojmesačná dcérka mi málo mliečka

filomenia
15. feb 2018

Ahojte zeny us som pisala otom ze moja dcerka ma 3 mesiace a vipije mi strasne malo mliecko davame nutrilon vipije mi asi 100 ..niekedy 120 ml myslim si ze je to na trojmesacne dieta malo ...a este mi aj tazko kaka chcela bi som prejst na bebylove kamosky mi to chvalili len mam obavi ako to prime ..co mi poradite

kikus48
16. feb 2018

@filomenia kolko krat denne pije a ake mliecko. Kolko bola porodna hmotnost a kolko ma teraz.

zajkousko380
16. feb 2018

Môj má 6mesiacov a pije tak isto a na 10kíl 😄, takže to nieje málo,.Nerad sa tým čo je písané na krabici 😉

pininka
16. feb 2018

Nasa ma 10 mesiacov, 8,1kg a nevypije viac ako 120ml. Bola doteraz kojena a nikdy nepila nejako vela. Zato prikrmov poje ako za dvoch a pritom sa to vobec neodraza na vahe.

pininka
16. feb 2018

@filomenia a este je fakt,ze nutrilon je pre vela deti tazky a zapeka. Ja jej davam babylove od kedy sme sa prestavali kojit, dlhsie si zvykala,ale preto ze bola kojena, no s mlieckom nemala ziaden problem.

ada309
16. feb 2018

Hlavne je, aby mala dostatok mokrych plienok a ze pribera..

Ja som tiez po kojeni (pol roka) zacala davat Babylove Bio a nemali sme ziaden problem.. A mlieko pije strasne malo dodnes (ma 10 mes), vypije 150ml,obcas 180ml.. Ked mala 3mes tiez malokedy vypila 120ml..

Nemaj strach, hlavne ze nechudne a je spokojna..

Inak ako casto pije? Take male babo by malo vypit asi 600-800ml /24h.. Ale to je max a naozaj velmi individualne..

filomenia
autor
16. feb 2018

Pije kazde tri hodiny. ...najprv mi priberala po kile ale od kedy davam nutrilon tak za ten cas mi pribrala len 630 gramov..chcem skusit dat ten bebylove..lebo mala sa mi ksichty pri pity nutrilonu ako bi jej nechutil

kikus48
16. feb 2018

@filomenia ahoj. Kolko vazi..a aka bola por hm. Vyratam ti koljo ma pit

pininka
16. feb 2018

@filomenia
Ale ved to pribera super, uz nebude tak vela priberat a od pol roka vobec tolko. Nasa priberala tak 250-300g, nemusia vsetky deti priberat kilo za mesiac.

janina1127
16. feb 2018

Ale ak pije každé tri hodinky, toľko, tak to je podľa mňa ok. Tieto mliečka vedia aj v menších množstvách dostatočne zasýtiť :D

filomenia
autor
16. feb 2018

@kikus48 teraz vazi 5 kil a 630 gramov ...porodna hmotnost bola 3.50

kikus48
16. feb 2018

Podla vahoveho prirastku hadam ze ma okolo 5 kg. Dieta ma spapat 1/6 hmotnosti co sa tyka mliecka t.j. 5000 :6 = 830 ml toto delene 8 kedze papka kazde 3 hodiny takze 100 - 110 na davku je super. Pravdaze sa to prisposobuje babetku. Ci chce trochu viac/menej ci castejsie/zriedkavejsie papat. Hmotnostny prirastok je dobry. Novorodenec priberie 1kg ale potom sa priberanie spomaluje a 500 - 750 g je fajn. Kakanie sa upravi ... vacsina dieta tazko kaka v tomto veku. Mozes mu pomoct rektalnou rurkou. Okrem toho od ukonceeho 17 t budes davat prikrmy a kakanie bude lepsie. Kedze nepises ze ma koliky skor by som volila nutrilon HA ak chces zmenit mlieko , max hipp (lebo sunar a beba smrdia). HA mlieko je lepsie stravitelne. Babylove by som malemu babetku nedavala - tak po roku. Urcite pridaj probiotika najlepsie biogaia 1x5 kv

kikus48
16. feb 2018

@filomenia a hlavne ziadne dieta nie je tabulkove. Riad sa jeho potrebami. Ak mu 100 staci tak staci. Ono vie co potrebuje. A naozaj pribera pekne a davky su dostatocne.

katrin69
16. feb 2018

Nemaj strachu koľko spapá. Ono príde čas, kedy sa babeno rozpapá. Moja síce na umelom nebola, ale na poradni mi rozprávali, že prvé kojenia trvajú aj 40minút a potom sa to postupne bude ten čas skracovať. Moja papala od začiatku 3-10minút a vyrástla z nej kočka, ktorá mi zje pomaly čokoľvek.
Čo sa týka umelých mliek, spokojná som s Babylove, lebo to je jediné, čo mi dokázala vypiť. Kupovali sme Sunar, ale i manžel povedal, že to je sladké mlieko. I doktorka naša povedala, že najlepšie zo všetkých týchto umelých mliek je Babylove. Skús kúpiť, vyskúšaj, či prijme, keď nie, odlož na neskôr, alebo si sprav Kinderčokoládu 🙂

nelka1122
13. mar 2018

Viete mi niekto poradiť ako zistím či bábätko(3mesacne ) dosť papa? Od narodenia sme po kojeni dávala tak polovičnú dávku nutrilonu lebo zevraj som mala málo mlieka .potom postupne som skúsila setko na zvýšenie tvorby mlieka.neviem či úspešne.vyakusala som vsetko-ricinus communis,milión čajov,čaro,odsavacku,Benedikt a senovka aj laktacnu s tým že prisatie mám v poriadku.poradila mi dokrmovat cievkov ale že Max 60mml.no a už asi dva týždne dávam Nutrilon asi 2-3 krát za deň pob60 ml-vtedy keď strašne plače a odmieta prsník pretože odtiaľ nič netečie.aspon mne to teda tak pripadá.a problem je aj v tom ze netaha dost si myslim ale zdá sa mi čudné že by zrazu potrebovala tak málo nutrilonu a zrazu by som mala dosť mlieka.takze sa bojím či nehladuje.dakujem

katrin69
14. mar 2018

@nelka1122 Ahoj Neli, ja som doteraz bojovala s tým, či moja dcéra dosť papá, a to už má 16mesiacov. Nedokrmovala som ju. Začiatky boli ťažké, stále plač, nevedela som, čo s ňou. Asi v 3mesiacoch som spravila to, že keď plakala, skúšala som všetko možné, ale prso som jej dala ako poslednú variantu, pokiaľ nič predtým nefungovalo.
Z nemocnice ešte po pôrode som si všimla jednu vec na susedke. Ona mala tiež veľký problém s prisatím dieťaťa, všetci jej nahuckali, že keď nemá prsia, tak nemá mlieko a komplet odradená nevedela, čo robiť... Dávala dieťatku viac vody, ako by mu ponúkala prsník a troška bola trpezlivá. Stres, čo chápem... Ale dieťa už po 2dňoch odmietalo prso a chcelo ľahšiu variantu, teda vodu, z ktorej to ide ľahšie...
Skús viac prikladať, i tak sa môže vytvoriť viac mlieka, trpezlivosť... V tomto prípade by bola fľaša ako posledná varianta, ktorú by som ponúkala...
V konkrétnej veci som ti asi veľmi nepomohla, ale nevzdávaj sa, tvoje mlieko je pre ňu vhodné a zdravé... Umelé je umelé 🙂

nelka1122
14. mar 2018

@katrin69 ďakujem za rady.presne som včera skúšala že keď začala plakať akože od hladu začala som sa s ňou rozprávať a zrazu sa usmievala.tak som si myslela že iba chcela pozornosť.ale večer už to nefungovalo 🙂