Trhaný spánok trojmesačného dieťaťa

Chcem sa spýtať, či má niekto podobnú skúsenosť a čo treba robiť... Mám doma takmer trojmesačnú dcéru, ktorá má katastrofálny spánok. Každý večer zaspávame s plačom, len na rukách. Vôbec nechce zaspať pri kojení (ako starší syn), alebo v postieľke, lebo sa začne od plaču zachádzať. Zaspí tak maximálne na tri hodinky, ale často ani to nie, potom je každú hodinu hore (alebo aj polhodinu). Niekedy sa ani nepreberie úplne, len sa začne mykať, rozhadzuje rukami, dychčí. Dala som si ju k sebe do postele, resp. mám prisunutú postieľku. Niekedy stačí, keď sa k nej priblížim prsníkom a zadrieme, ale v momente, keď sa odtiahnem, je opäť hore, takto to trvá niekedy aj vyše hodinu, kým zaspí. A stále dookola. Cez deň je to podobné. Doobeda mi zaspí maximálne na pol hodinu, potom poobede ležíme spolu, ale to sa opäť budí v polhodinových intervaloch. Poobede aj doobeda chodievame von, v kočíku (resp- vajíčku, v hlbokej časti sa jej nepáči) si pospí. Už som z toho zúfalá, vyčerpaná na smrť. Som prakticky celé noci hore a cez deň by tiež bola najradšej len na rukách. Rady typu nechaj ju vyplakať nefungujú, nakoľko sa zachádza, ako som spomínala. Mali sme aj koliky, to bolo ešte horšie, jej plač doslova drásal uši. Syn toto nikdy nerobil, v jej veku sa budil len raz, niekedy už vedel prespať aj celú noc. A ona sa len myká, trhá, proste neviem, čo s ňou. Ďakujem za akékoľvek rady ako to zlepšiť. ☹

ashley888
4. okt 2014

Skus ju cez den nosit v satke alebo v nosici. Ona si pospi a aj ty co to spravis doma. 🙂

romea
4. okt 2014

Ahojky mozno v noci ked sa spracuvaju ppdnety,zo dna je na ni toho prilis a to ju vyrusuje nasa to mavala vsimla som.si to napr.ked bola u nas navsteva vtedy mala katastrofalny spanok, inak aj samotne rozhadzovanie rucickami ju vyrusovalo, pri druhom ny som dieta uz zavonovala a nemala ju navolno pri sebe alebo v pstielke aby mala pocit bezpecia ako v maternici, a dolezity je pred spankom aj kludovy rezim ziadne rozrusovanie hrackami hrkalkami len kludmy a pokojny kupel a za pol hodinku spinkat 😉

kofoluska
5. okt 2014

@oblecenieavecicky Preloz si ju k sebe do postele a skus sa poohliadnut po nejakej ulitke ( www.ulitka.sk ). Na kazde spanie ju pevne zavin, bude sa citit bezpecne, nebude moct rozhadzovat ruckami a nebude ju to rusit. A aj to co radi na den ashley - nosic alebo satku. Bude pri Tebe a bude sa citit bezpecne a spokojne, aj si pospi a Ty co to porobis s nou na sebe. A inak nechat vyplakat je blbost, to vobec neries. Taketo malicke deti sa jednoducho nedokazu upokojit same, potrebuju nasu pomoc, aby zaspali. Je to uplne prirodzene a normalne, aj ked pri prvom synovi si to nezazivala. Holt, kazde dieta je ine.

sis007
5. okt 2014

Ahoj....oblecenieavecicky ako keby som o svojom citala..mam presne ten isty problem ako ty......prve tri hodiny v noci spi celkom kludne ale potom sa pomaly kazdu hodinu budi,trha sa,dychci a rozhadzuje rukami..Cez den to neni o nic lepsie,spi tak pol hodinku dva krat denne... v kocari ked tak spi mi tiez len vo vajicku a nie v hlbokom...objednala som si uz tu spominanu ulitku,tak verim ze sa to zlepsi

magdalenagresakova
6. okt 2014

Ahojte mam ten isty problem a ja svojej dcerke viazem ruky do zavinovacky, a dlhsie mi pospi. mam pocit ako keby sa budila na svoje ruky. mame teraz lepsi spanok 🙂

ivetisko1982
15. okt 2014

Tiez mavam obcas ten problem, bohuzial som doteraz nezistila ako to vyriesit :/

oblecenieavecicky
autor
20. okt 2014

@sis007 Ahoj, už máte tú ulitku? Pomohla? My spíme stále rovnako katastrofálne...už nevládzem :(((