Tresty a výnimky

1. jún 2022

Zaujíma ma, ak dáte dieťaťu trest (pre rypajucich, nie fyzicky) robíte výnimky? Napr. dnešná situácia...synator dostal zákaz od mobilu do piatku..dnes je MDD, majú povolenie zobrať si mobily, uviedol, že chce fotiť, lebo majú ísť na menšiu túru. Takže, dali by ste? Nedali? Minule, mal doma prespavacku a zákaz.....Ďakujem

h2
1. jún 2022

Jasné, že by som dala.
Ale môj syn nemáva tresty.

kacena4
1. jún 2022

nie trest je trest aj s dosledkami prave tito uci deti uvedomovat si svije chyby hlavne treba rozprávať preco ma trest aj na mdd. to akoze ked pred narodeninami rozbije duetatu hlavu odmenim ho sak ma narodky? vtedy sa to nerata? ci?

nestastna21
1. jún 2022

Bez vynimiek. Tak je to skutočný trest.

andrejka1974
1. jún 2022

Dnes by som spravila výnimku a predĺžila by som potom trest o jeden deň

anjelicek26
1. jún 2022

Vynimku by som nespravila, ked trest tak trest, na toto som tiez prisna a oni to vedia...

h2
1. jún 2022

Ale no tak, dostal zákaz od mobilu, tak mu aspoň povedz, že zákaz na hry atď. platí stále, ale na to fotenie by som mu ho dala.

pribinak
1. jún 2022

Dala. Trest nemá byt poníženie dieťaťa.

canis_lupus
1. jún 2022

Nedala, aj keď mám ešte malé dieťa a takéto tresty nedávam. Proste keď niečo raz poviem, tak to platí a koniec. Ak budem robiť ústupky, deti budú chcieť vyjednávať stále. Ale skúsila by som nájsť nejaké iné riešenie, napríklad dať mu nejaký starý digitálny foťák, foťák na film... Môj 3r má takto jeden starý foťák, ktorý je jeho 😁

lilyianka
1. jún 2022

Dala by som mu ho....

rachel36a
1. jún 2022

Nie nedala...trest je trest...spravis ústupok raz a trest uz v budúcnosti nebude pre neho trestom..lebo však mama povolí...

anjelicek26
1. jún 2022

@pribinak ponizenie? Lebo nema na vylete mobil, to je v dnesnej dobe ponizenie? Sam ma snad usta a vie povedat, ze to "pokaslal" a co spravil a ze mu mama ten mobil vzala, ked ma usta na spravnom mieste, tak sa na tom s kamosmi zasmeju a poprosi nejakeho, nech mu posle na whatsapp fotky potom s vyletu a hotovka...

pribinak
1. jún 2022

@anjelicek26 tu vôbec nejde o preposlanie fotiek….pointa je niekde inde

anjelicek26
1. jún 2022

@pribinak kde? Ma zakaz a hotovo...

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
1. jún 2022

Nevuem koľko má dieťa rokov ze môže mobil do škôly, ale od fotiť mu môže aj kamarát a poslať.
Môžeš mu navrhnúť výnimku na deň za predĺženie trestu o 3 dní. Možno par fotiek z túry mu zrazu nebude stáť za dlhší trest

deginko
1. jún 2022

Dala by som,a potom by trest predĺžila o ten deň naviac

pribinak
1. jún 2022

@anjelicek26 keď to nevidíš, nechaj tak

lydus2015
1. jún 2022

Ja áno, na dnešný deň výnimku. Veď aj väzňom za dobré správanie môžu skrátiť trest 😉

h2
1. jún 2022

Mňa by zaujímalo, akého priestupku sa trestanec dopustil.

nikha2809
1. jún 2022

Dala by som mu ho na ten jeden deň aby sa necítil zle pred spolužiakmi trest podľana nemá dieťa ponižovať.Nie takéto malé.Ak by mi v 17prislo dieťa spite pod obraz to by mi zas bolo jedno či sa cíti ponížený pred kamarátmi kvôli trestu 😂

dudos
1. jún 2022

Mobil by som nedala. Dala by som fotoaparát.

ildiko36
1. jún 2022

Ja osobne by som sa aj bála v dnešnej dobe dieťa pustiť bez mobilu na výlet. Jeden deň by si mohla spraviť výnimku, nech ma aj daake fotky z toho zážitku

abbey1
1. jún 2022

Dala by som mu mobil. Tresty nedávam.Nie je našťastie treba.

autor
1. jún 2022

Je 4 tak, zs. Ako mali online, trochu bojujeme so "závislosťou" na mobile. Trest dostal za neupratanie.izby. Mal na to to tri dni. Teda, 3 dní, každý jeden deň som chodila, nech si izbu uprace. A taktiež za to, že pretiahol večierku. Mobil nedostal a zajtra majú ísť na hrad a tiež ho nedostane. Ale, bola som nalomena..však je MDD, výlet a tak, ale som rada, že som urobila tak ako som urobila.

h2
1. jún 2022

Chudák. ☹️
Ináč, k tomu upratovaniu: niekde som čítala, že deti nerozumejú pojmu "uprac si izbu". Nevedia, čo konkrétne majú urobiť. Potrebujú konkrétne príkazy typu "odlož si hračky na poličku, odnes si špinavé oblečenie do koša na prádlo, utri prach na skrinke..." A vraj dokonca aj vtedy, keď už predtým upratovali a rodič si myslí, že už dávno vedia, čo všetko to upratovanie zahŕňa. Vraj trvá dosť dlho, kým si to tak spoja a pochopia, čo to všetko obnáša.

galganka
1. jún 2022

@h2 presne toto iste som pred časom čitala a u nás to funguje. Akurát ja sa ešte občas pozabudnem a poviem to postarom.
A aby som odpovedala k téme, máme síce "iba" tretiačku, ale mobil vlastní. Do školy by ho nebrala ani keby bol povolený, na fotenie by dostala foťák. A keby mala z nejakého dôvodu zákaz mobilu, tak by trval. Aby to nemiatlo do budúcnosti.

h2
1. jún 2022

@galganka U nás to tiež funguje. Poviem synovi, aby urobil jednu konkrétnu vec, potom ďalšiu atď. Urobí to vždy. Keď je to niečo nové, urobíme spolu, alebo ja začnem, on dokončí.

sense
1. jún 2022

@h2 tak zas 10r dieťa už nie je také malé aby nechápalo uprac si izbu.

autor
1. jún 2022

@sense presne. Popistielat, handry a trenky po zemi pozbierať. Mikiny mal 3 na zemi, lebo každý deň si jednu vybral....

h2
1. jún 2022

@sense Chápe, ale nevie presne, čo konkrétne má všetko urobiť. Možno ako ktoré, niektoré v tom veku už v pohode, iné nie.