Tlačenie bábätka do plienky

koliecko
23. feb 2014

ahojte som čerstvá maminka, a preto sú mi niektoré záležitosti okolo bábätka neznáme. chcem sa poradiť, či bábtko tlačí do plienočky vtedy ke´d sa zo spánku mračí a mrnčí pri tom, ďakujem za rady.

renata5
23. feb 2014

ako cerstva maminka ved ho len cakas ci?

xmischelkax
23. feb 2014

@koliecko Môže tlačiť alebo ho bolí bruško kvôli kolike.

koliecko
autor
23. feb 2014

@renata5 prisli sme na svet skor 🙂

koliecko
autor
23. feb 2014

@xmischelkax môze mat uz koliku ako 10dnovy????? co na to pomaha?

amima
23. feb 2014

@koliecko pred kazdym papanim mu jemne pomasiruj brusko, daj polezat na brusko, postlacaj jemne nozky smerom k brusku a my sme pouzivali Espumisan, uz si ale nespominam, ako casto a kolko kvapiek. V lekarni ti poradia. A ty - ak kojis, pozor na stravu, radsej zapisuj, co si zjedla a potom o pol dna sleduj reakcie 🙂

ingmiriama
23. feb 2014

@koliecko no môj sa tak budil stále sa škvaril až bol celý červený a to chcel len papať ....

koliecko
autor
23. feb 2014

ja mu dávam pit takmer kazdu hodninu a pol inak je nepokojny a stale sa tak pučil ☹

koliecko
autor
23. feb 2014

@amima ano ja kojim, a som z toho smutna ze sa tak puci pretoze neviem co robim zle, ci jem nieco co ho nafukuje alebo ako, lebo pribera pekne aj pekne papka. tu masaz vyskusam, dakujem za radu.

renata5
23. feb 2014

@koliecko aha tak aj moj syn to robil tlacil pucil nervoznyy nevedel sa vyprdkat potom som mu kupila kvapky a bolo dobre

koliecko
autor
23. feb 2014

@renata5 to si mu ako kolko tyzdnovemu kupila kvapky?

michaela45
23. feb 2014

ja som malému dávala infakol len ten nezabral tak doktorka nám predpísala sabsinplex ten sa dá kúpiť aj bez predpisu za 4e ale je lacnejší na predpis 0,71 tuším 🙂

renata5
23. feb 2014

@koliecko vies co mal vyse3m tie sab symplex neviem ci som to dobre napisala uz to bolo skoro 3 roky dozadu

amima
23. feb 2014

@koliecko
To je asi chlapec, ci? My sme sa s tym trapili prve 2 - 2,5 mesiaca. Toto zaberalo, potom to uz bolo lepsie. Este moze byt problem s papanim, ak papa hltavo a naberie vela vzduchu. Skus mu dat hlavicku vyssie, aby nelezal rovno pri dojceni. A pozor aj na cerstvy chlieb a pecivo, dost to babätka nafukuje. Ale kazde je ine, odsledujes si postupne sama. Hlavne pohodu a klud, aj tvoja nalada vplyva na to vsetko 🙂 nas to caka o chvilu - zasa chalan 🙂

simca06022011
23. feb 2014

mne ked sa mala takto pucila, iba som ju zdvihla, odgrgla si a potom kludne spala... toto mi robila vzdy ked som ju dala po jedeni spat... cize stale🙂

koliecko
autor
23. feb 2014

@amima ano je to chlapček, skusim tu masaz, my papkame po leziacky lebo sa mi este po porode neda dobre sediet.. niekedy papa aj hltavo a inokedy kludne

amima
23. feb 2014

@koliecko Tak ho skus nejako vyvysit, napr. vankusom, aby mal hlavicku vyssie 🙂

koliecko
autor
24. feb 2014

@amima hlavicku mu podkladam, skusim vyradit zo stravy chlieb mozno bude lepsie

xmischelkax
24. feb 2014

@koliecko Ja som malej dávala viacero kvapiek, nakoniec nám zabrali Babycalm kvapky, to sú vlastne len prírodné olejčeky. A bruško sme masírovali gélom Pupík a cvičili nožičkami =) Ale my sme mali tieto problémy iba párkrát. Určite pozri do témy o kolike, tam sa dozvieš rôzne finty 🙂