Tip na uspávanie bábätiek

30. sep 2020

Baby prosím dajte mi tip ako uspavate svoje detičky malé. Hlavne take do pól roka. Mala ma 2 mesiace a inak ako na fitlopte nezaspi. Je už veľmi ťažká a boli ma hrozne chrbát.

luba41
30. sep 2020

po ležiačky, po sediačky- na prsníku, nosením v šatke ..podla situacie..

cimage
30. sep 2020

najjednoduchsie je uspat dieta na prsniku, ale nefunguje to na kazde dieta. Nasa nechcela byt v takej polohe. Tiez sme ju uspavali na fitlopte. Este mozete vyskusat hojdacku, satku-nosic, asi potrebuje opakujuci sa pohyb. Nam trvalo asi polroka, mozno aj viac, kym zaspala v klude na prsniku, a to len posediacky.

raddkka
30. sep 2020

Kamarátka uspáva malú, keď už si nevie rady, chodením po schodoch.

@cimage chcem sa spýtať, nemáte obavy, že Vám po odstavení bude robiť pri uspávaní cirkus, keď zaspáva na prsníku? Uprimne tohto sa ja bojím najviac, keď sa narodí malý.

alexandra2468
30. sep 2020

My sme nasu uspavali na fitlopte asi do 7.m 😃 hrozne to bolo

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poslednepogo
30. sep 2020

Položím do postieľky, hniezda, kočiara a nech sa páči, spať 🙂

lenka2710
30. sep 2020

Ja si lahnem vedľa neho a spinka, má skoro 4 mesiace, niekedy keď je nervózny tak na rukách a veľakrát aj sam na gauči zaspinka, keď mam nejakú prácu, necham ho v kľude samého a o chvíli spi 😇

hdpe
30. sep 2020

prveho som tiez hojdala na rukách ešte aj 10 kiloveho, no pri druhej už neriešim spanok. Šupnem do postele- mala vezme deku do ruky a prst do ust a zazrak zaspi.

evkakozickova
30. sep 2020

@pupavka89 ja si myslím že je to asi najlepšie riešenie.

ledgerka
30. sep 2020

Napapa sa, Zaviniem, supnem do postielky a zaspi. Ked je nejaky rozruseny pustim sum alebo chvilku hladkam po nose. Zavrie oci a je KO. Ale takto to robime od narodenia a on uz ma tieto ukony spojene so spankom. Tvoja si spaja spanok s fitloptou. Musis zaviest nove ritualy a trvat na nich. Par dni to potrva.

trinneo
30. sep 2020

@raddkka sice to nebolo adresovane mne, ale zo skúsenosti... Moja dcerka vecer vzdy zaspala na prsniku (neucila som ju, jednoducho sa tak nastavila). A odstavila som ked mala cca21mesiacov, s tym ze uz obedny spánok sme mali tak, ze najedla sa, isla si lahnut a ja som jej spievala... naučila sa zaspavat pri citani rozpravky alebo spievani a potom som to iste zacala robit aj na vecerne zaspavanie a v pohode... Ja nepoznam take, ze dieta robilo cirkus po odstaveni ani jeden den, ako som vsade citala...

raddkka
30. sep 2020

@trinneo ďakujem za odpoveď. Mňa tým strašia, na jednu stranu musíš kojit za každú cenu. Na druhú stranu, počkaj až ho budeš chcieť odstaviť, aký bude večer krik. Cez deň by mi to nevadilo, ale pri večernom uspávaní by to bolo pre mňa ťažké.

cimage
30. sep 2020

@raddkka zalezi ako sa chystate dieta odstavit. Ked mu to zarazite zo dna na den, tak s tym bude mat dieta problem, ale ak na to pojdete v klude postupne, tak to nie je problem a cirkus nebude robit.

trinneo
30. sep 2020

@raddkka aj ja som to pocuvala, citala a pripravovala sa na to... Ale sli sme na to postupne, najprv cez den sme nasli sposob, ktory jej vyhovoval a teda som ju mala na rukach ako ked som kojila ale spievala som jej a tak ju potom vedeli aj stari rodicia uspat... A potom o par mesiacov, keď ja som uz nezvladala nocne kojenie, tak sme skusali prejsť tak aj vecer a po par dnochsi na kojenie vecer nespomenula... A v noci som miesto prsnika dala vodicku napit a po troch dnoch si ani v noci nepytala... Takzepekne postupne plynule a bez placu

evinka3007
30. sep 2020

Ja som asi prvych 8 mesiacov uspavala maleho tak ze som si sadla na gauc, dala som si ho na hrudnik...bolo mi to najpohodlnejsie a pochopil ze ked si s nim na to jedno miesto sadnem tak sa ide spinkat...teraz uz zaspinkava sam asi od 11.mesiaca 😊

sono2
30. sep 2020

Toto je úplne najhorší zlozvyk čo pomaly každý zavádza.
Dieťa sa má naučiť na kľud. Moja druhá vyžadovala chodenie. Uspávala som pár týždňov na rukách ale vždy ako mi dovolila som si s ňou ľahla na prsníku samozrejme.
Už presne neviem, ale v mesiaci som už nemusela chodiť a nemusím nič robiť dodnes. Len si ľahnem alebo aj na kolísku v sede sa dá. A dečka do ruky musí byť. Dieťa je do 5 minút tvrdé

sono2
30. sep 2020

@evinka3007 moja prstom ukáže na posteľ😊 áno presne deti vedia čo sa už bude diať.

sono2
30. sep 2020

@raddkka Ja som odstavila až keď malá vedela zaspať bez prsníka že som povedala haji a predtým nakojila že chápala že čo je haji a hlavne to akceptovala. Samozrejme že bol cirkus trvalo to dva týždne mala presne 22 mesiacov.

basska_b
30. sep 2020

Moja prvá na prsniku od 4 mesiacov (predtým na cumli). Moja druhá prsnik nechce resp. zaspi na ňom len vtedy, keď je už veľmi unavená. Dá si palcek do úst a nosím ju pár minút na rukách. Takto si zvykla a som zvedavá, ako budem preučat 😐

andreatytler
1. okt 2020

Povedz co vseko si uz skusila lebo tu mozes dostat toko navodov ze to budes citat cely tyzden. Tiez povedz co by bolo pre teba idealne a co akceptovatelne.

majka4555
1. okt 2020

Tak toto uspavanie si pamatam jedna velka hroza 😂😅 mne zaberalo na rukach zabalene v decke a prekryta tvaricka a hupave pohyby a ked bol starsi a tazsi len kocik..od 8 mesiaca som ho vyskusala dat sameho spinkat do jeho izbicky, polozila do postielky a zaspal sam a celu noc 🙂