Tip na uspávanie

teldi
19. nov 2022

Ahojte mamičky dajte mi prosím nejaké tipy na uspávanie lebo jednoducho už nevieme s manželom čo robiť malý má 4a pol týždňa a nechce nám späť cez deň.
Nakŕmený odgrgnuty plienka vymenená vykakaný a jednoducho nič. Na rukách zaspí ako náhle ho do postieľky chceme vložiť koniec
Už sme skúšali aj pesničky biely šum prihovoriť sa hladkanie a nič.
Ďakujem za rady

malinoismum
19. nov 2022

@teldi daj mi mail do správy pošlem ti užitočnú knižku nam veľmi pomohla….
-“každé dieťa sa vie naučiť spat” sa vola

sejbipi
19. nov 2022

Nechce byť sám. Nechajte si ho spať na sebe nejaký čas až potom ho preložte, nie akonáhle zavrie očká. Občas počas dňa si ho nechaj pri sebe spinkať a oddychuj aj ty, pozeraj film, čítaj knihu a užívaj si že STE. Ono toto obdobie veľmi rýchlo pominie, nie je sa kam ponáhľať. Špinavé riady počkajú vždy

evica17
19. nov 2022

@malinoismum tak ťa knižka je skôr pre väčšie deti,nie pre mesačne dieťatko.
A aj tak za mňa tá knižka je ako riadená metóda vyplakania,čize nič moc. Nepraktizovala by som to osobne. Ale ako fajn tipy ohľadom spánku, že ako čo robiť.

ivangeline
19. nov 2022

Po 15min od uspania zlozit.

mikadooo
19. nov 2022

@teldi ja som si u svojej nespavky kúpila manducu a väčšinu času bola v nej a ja som si robila svoje. Občas si schrupla, keď sa jej žiadalo, keď bola hladná/smädná, vytiahla som tričko a strčila prsník. Keďže som mala doma ešte druhú - trojročnú dcéru, bolo to jediné riešenie ako sa nezblázniť a mať čas venovať sa aj tej staršej. Táto druhorodená prestala úplne spávať cez deň tesne pred druhými narodeninami 😉. Sú také deti - nespavci... Good luck!

malinoismum
19. nov 2022

@evica17 Ja som veru odkedy idem podľa nej nemusela nechávať vyplakavat, predtým som musela aj napriek presvedceniu🙂 však za skusku nič nedá aj keď každé dieťatko je iné, to je svätá pravda 🤞🏼🙏🏽😊

ls56
20. nov 2022

Ahoj,asi ťa nepoteším,ale je to úplne normálne.Veľa bábätiek je veľmi kontaktných,potrebuju byť pri milovanej osobe-hlavne pri maminke- a su proste neodložiteľné.Máš ešte veľmi malé dieťatko.Raz sa spinkať naučí v postieľke,ale teraz potrebuje teba.My sme od narodenia asi do 4-5m uspávali len na rukách a celý čas sme ju museli držať,aj uspávanie na fitlopte.Keď bolo pekne,tak sme celé dni kočíkovali,lebo v kočíku dokázala spať aj 2-3hodiny.Ale inak teraz má 10,5m a od narodenia spinka snami v posteli,má takú povahu,chce nás cítiť pri sebe a my to akceptujeme.Určite nebude spávať snami do 15tich.Všetko ubehne rýchlo.Moja rada je-vyskúšať kočík-ak sa jej bude páčiť,tak kočíkovať čo najviac(zapriahni muža,babky,…)ak to fungovať nebude,tak /šatka,nosič/-dieťatko sa vyspinka a ty budeš mať voľnè ruky a veľa veci si porobiš aj s dieťatkom.Veľa šťastia prajem🍀

marzuz89
20. nov 2022

@teldi mas babatko pevne zavinute vratane rucicek? Ak nie, pri prekladani do postielky rozhodi ruckami, a je hore (Moorov reflex). Plus moze mat skryty reflux a mozno mu nevyhovuje rovina postielky. Co ma v postielke? Dajte vsetko prec, ziaden kolotoc, projektor, hudba, hracky,moze ho to prestimulovavat. Ako dlho bdie pred ukladanim do postielky? V tomto som detom neukazovala ziadne alternativne uspavanie, ziadne natriasanie na rukach, v kociku ci nosici po byte, ziadna fitlopta. Milionkrat som dakovala sama sebe. Deti su spokojne, nepoznaju nic ine, len bezpecie svojej pohodlnej postielky. Precitaj si nieco o spanku, ako funguju cykly, asociacie, ako sa prejavuje skryty reflux atd. A hlavne co su regresie a ako ich uspesne prekonat, tak, aby si si nepokazila nastavene.

marzuz89
20. nov 2022

@ls56 s muzom sme od prveho tehotnenstva chceli byt pri starostllivosti aj vychove uplne samostatni, nedokazem si ani len predstavit, ze by som ku babatku mala zvolavat cele siroke pribuzenstvo na kocikovanie a neskorsiu dalsiu starostlivost. Za mna treba spanok pomoct babatku nastavit tak, aby som bez problemov zvladala starostlivost ja sama, plus po praci manzel, lebo aj on je otec. Samozrejme, kazdemu ako vyhovuje, ale teda, za mna nie. Skor by som hladala taky sposob, ako to nastavit tak, aby som nikoho dalsieho nepotrebovala. Manzela neratam, ten je rovnaky rodic ❤️