Tichý reflux?

miska0922
16. aug 2018

Ahojte, moj 8 tyzdnovy syn je na UM- Nutrilon Comfort pre koliky, vsetko bolo ok, az posledne dni zacal po najedeni prskat, plut, slinit a plakat. Stalo sa aj v noci asi hodinu po krmeni ze zacal kaslat a vysla mu voda trochu zmiesana s mliekom plus chrci mu v nose alebo skor v nosohltane a ked odsavam tak nic nejde ale to tiez len v noci- matrac ma vyvyseny- mozu to byt priznaky refluxu konkretne ticheho? - ma niekto skusenost? Rozmyslam o prechode na AR mlieko len neviem ci je to vhodne zrazu po tom Comforte aby nedostal zapchu alebo koliku- presiel tiez takto niekto- nejaka skusenost? poradila by som sa aj s Dr ale ma dovolenku, dakujem za odpovede

lucecita25
16. aug 2018

@miska0922 ahoj 🙂 moja dcérka mala reflux, pravdepodobne hneď od začiatku, ale na vyšetrenie sme sa dostali až keď mala 4 mesiace...tiež bola od narodenia na UM a po vyšetrení u gastroenterologičky a teda potvrdení refluxu sme prešli na AR Bebu (papala Sunar predtým, ale keďže AR Sunar nie je, tak sme kúpili AR Bebu)...potom sme šli na kontrolu v 8 mesiaci a reflux bol preč 🙂🙏🙏🙏 Ono to prejde hlavne po tom, ako začneš prikrmovať...ja som na odporúčanie pediatričky začala s prikrmovanim až niekedy medzi 5-6 mesiacom...nakoľko v 4 mesiaci dostala AR UM, tak aby nebol žalúdok zbytočne zaťažený aj iným jedlom...to bol argument pediatričky...a odvtedy teda zaklopem chvalabohu žiadne ťažkosti dcérka nemá 🙏🤞🤞☺️

lucecita25
16. aug 2018

@miska0922 a určite malému nedaj AR mliečko bez toho, aby si s ním najprv šla na vyšetrenie...počkaj kým sa Dr vráti z dovolenky a objednaj malého na vyšetrenie

miska0922
autor
16. aug 2018

@lucecita25 radila som sa cez nutriciu a poradili zahustit trosku ten Comfort Nutritonom tak uvidime

malinajahoda
20. aug 2018

@miska0922
Ahoj, takže takýto problém máme aj my. Dcérka sa mi narodila skoro pred pol rokom. Najprv nastala krátka zástava dýchania. Vôbec sme s manželom nevedeli, že bábätká majú nejaký reflux. Aj keď dýchala tak bolo počuť, že to nie je čisté dýchanie. Také chrčanie to bolo. A to ani nevravím o hlasivkách. Takže sme šli do BA na Kramáre, kde jej až na základe zástavy dychu zistili, že má celé vnútro zapálené!!! My sme s manželom na seba hľadeli ako 2 puci! Hlasivky, pažerák, všetko zasiahnuté! Robili jej to fibroskopické vyšetrenie. A to bolo po jedle len také odgrcknutie, žiadne vracanie alebo vo veľkom množstve. Len tak za čajovú lyžičku. Doporučili vyvýšenú polohu pri kŕmení a taktiež počas spánku. Takže sme kúpili klin do postieľky. A naša pediatrička dáva na predpis Beba AR. Nejaké 3 mesiace sme mali Nutrilon AR, ale hotové peklo na zemi. Síce sa jej to dalo do poriadku,ale dcérka bola zapečená a mala zastavené vetry. Veľké problémy sme mali s tým Nutrilonom. Odkedy máme Bebu, je to 100 a 1. Do toho jej kvapkám ešte Coliprev. Na Kramáre ideme v septembri už na 3 kontrolu. Už na tej 2 kontrole to mala všetko v poriadku. Keď ju krmim a aj keď spinká,tak leží na tom kline. A po papaní ju necháme odgrgnúť. Bolo to hrozné zo začiatku. Je to naše prvé dieťa a o takomto niečom sme nemali ani potuchy. A mlieko Nutrilon nikdy viac. Keby som skôr vedela že tie problémy s bruškom má z toho mlieka, tak ju nenechám trápiť sa 3 mesiace.

miska0922
autor
21. aug 2018

@malinajahoda ahoj, my sme presli na Sunar AR a polohujeme a odvtedy je z neho uplne ine dieta, neplace, pekne kaka a prespi skoro celu noc

malinajahoda
21. aug 2018

@miska0922 aj naša malá sa úplne zmenila. Sunar AR sme neskúšali. Ale hlavne, že máme už obe detičky v poriadku. To je dôležité. Lebo toho trápenia už bolo dosť. Vyčítam si ale, že som ten hnusný Nutrilon nevymenila skôr.

marussska
1. feb 2023

@malinajahoda Dobrý deň, chcem sa spytat či vaša mala vydávala tieto zvuky len počas spánku alebo cely deň? Mame podobný problém, mala nevie spať, je nepokojná, piští ako čajník a ma ťažšie dýchanie. Vracia sa jej mlieko, je to počuť… Určite ma skrytý reflux len sa bojím aby to neprešlo do niečoho vážnejšieho ako píšete vy :(

malinajahoda
1. feb 2023

@marussska dobrý deň, už si to až tak nepamätám. Dcérka už bude mať 5 rokov.
Ale na reflux nám pomohlo ar mlieko a polohovanie. Všetko som dôsledne dodržiavala a pomohlo to.
Ak si neviete rady, kľudne mi napíšte.