Tetovanie a dojčenie a vaše skúsenosti.

19. jan 2020

Ahojte. Baby dali ste sa niektora tetovat pocas dojcenia? Viem ze na mamile sa to par krat rozoberalo a vraj s tym nieje problem. Ale zaujima ma co tu niekto taky je a ci naozaj nebol ziaden problem.
P.S.: zaujima ma to skor z dlhodobejsieho hladiska ze ak by sa mi podarilo kojit dlhsie ci naozaj treba cakat az kym prestanem. Dakujem

sissy27
19. jan 2020

Osobnú skúsenosť nemám, ale čo tak sledujem, tak podľa mamily nie je problém dojčiť asi ani keby si rovno užívala tvrdé drogy 🤷‍♀️ Proste dojčiť za každú cenu, vždy, všade a čo najdlhšie.
Pri tetovaní počas tehotenstva / dojčenia ide jednak o možnosť alergickej reakcie alebo infekcie, kde by sa aj prípadná liečba mohla preniesť do mlieka a potom aj o to, že vďaka hormónom ti tetovanie nechytí ako má.
Dobrý tatér, ktorému nejde len o prachy, ťa ako dojčiacu tetovať nebude a tuším aj v poučení podpisuješ, že nie si tehotná ani nedojčíš.

adusa1987
19. jan 2020

Len si pekne pockaj ked prestanes kojit tetovanie ti neutecie...je na cely zivot....tiez som si davala az ked som neprestala mat mlieko...a ani by som si v zivote skor nedala...ja som sa tetovala len 2 mesiace po narodeni a teraz si myslim ze to bolo skoro

autor
20. jan 2020

@sissy27
@adusa1987 Dakujem baby. Asi je to fakt 😅 pockam si

miriam1983
20. jan 2020

Moj tater vyslovene odmieta zeny,co koja. To farbivo ide do krvi,do tela a teda aj do mlieka. Nesla by som do toho,radsej by som pocksla. Tetovanie neutecie.

chicca555
20. jan 2020

nedavno som si davala tetovat obocie a zaujimalo ma, ci si ho mozu dat tetovat aj tehotne alebo baby, co koja... podla mojej taterky s niekolkorocnymi skusenostami tehotenstvo nie je problem, ale kojenie ano, telo sa brani a farbu castokrat neprijme alebo upravi odtien, takze odporuca tetovanie obocia az po dokojeni

miriam1983
20. jan 2020

@chicca555 ani v tehotenstve sa nedoporucuje,ved to ide vsetko fo krvi a je to cudzia latka.

chicca555
20. jan 2020

@miriam1983 na zaciatku s tym vraj nie je problem, aspon podla nej... ja byt autorkou prispevku, radsej pockam 🙂 obocie neutecie 🙂

983
20. jan 2020

Ja som sa počas kojenia tetovať dala a už by som druhý krát takú kravinu nespravila 😀 Kvôli hormónov mám miestami miesto čiernej hnedkavu farbu a niekde zas farba nechytila skoro vôbec. Aj keď som upozorňovala na to, že kojím či je to ok tak s tým problém nebol ale v druhom salóne mi nakoniec povedali že hormóny toto s telom robia a preto kojace a tehotné netetuju.

1didiana1
20. jan 2020

tak to mas take najistejsie. vacsinou sa nestane neic, no vies ako sa to hovori, ze istota je gulomet a tebe sa teda nic nestane, ak proste pockas a das sa tetovat neskor