"Teta bude kričať" - vyhrážka

4. apr 2024

To len mna tak vytaca, alebo si tu mozme zalozit klub kriciacich tiet?
Neznasam, ked sa rodicia vyhrazaju svojim detom, ze po nich budem kricat, lebo ich zjavne maju na haku a je to akasi vychovna metoda.
Napr. na ihrisku. Nerob to Petko, lebo teta bude kricat a ukaze na mna. S kamoskami - nerob to Sofinka, lebo teta xy (ja), bude kricat. A potom sa ma deti strania, nehraju sa s mojim lebo ved mama je ta kriciaca teta (co nikdy nekrici).
Akoze halo, ja nekricim ani po vlastnom dietati, nieto este po cudzom... ano som na moju asi prisnejsia ako ine matky, ale preto ma aj moje dieta pocuva. A to nepotrebujem vrieskat cez pol ihriska ani davat nezmyselne vyhrazky "chces ist domov - pojdeme domov?". Mam nastavene hranice primerane veku mojho dietata, respektujem jej emocie, potreby aj chtice. Na oblatku mam respekt aj ja...
a potom na mna cumia ako obarene, ked sa ohradim, ze nie nebudem kricat, ja nekricim na deticky... lebo ved podkopavam ich "autoritu".
Prepacte za vylev, ale dnes sa mi to zas prihodilo a uz som mala chut vrieskat po tej matke...

danniiee8
4. apr 2024

Vôbec tomu nerozumiem prečo má niekto potrebu toto robiť a ani z čoho to vychádza .. ale asi by som to riešila s tými matkami, kľudne aj pred deťmi. Presne keď podpopeš ich autoritu už si to možno viac krát nedovolia

natall113
4. apr 2024

Osobné to neznášam a tiež nevidím nejaký hlboký zmysel v týchto vyhrážkach, určite by som sa ohradila voči takémuto správaniu

deti95060810
4. apr 2024

ja by som sa skôr zamyslela - prečo označujú práve mňa ako strašiaka? to aj tak vyzerám, alebo z akého dôvodu som ten strašiak....

galganka
4. apr 2024

Však zakrič. ale na rodiča. 🤷🏼‍♀️

biglovemom
4. apr 2024

Matka si nevie poradit s dietatom tak ide na to takto…nahananim strachu.
Mam to rodine a des.X prestan lebo to poviem otcovi….😓no komment

masinka
4. apr 2024

Ja som bola raz v potravinach, nakupovala tam mamicka so syncekom cca 4-5 rocnym a kedze v blizkosti su kasarne, vosiel dnu vojak v uniforme. Maly dostal uplne hystericky zachvat, hadzal sa o zem a vrieskal ze on bol dobry, on s nim nikam nepojde. Mamicka predpokladam uplatnovala vychovnu metodu podobneho typu - ak nebudes posluchat, tak ta vojak zoberie. Ten vojak bol z toho tiez uplne hotovy.

autor
4. apr 2024

@deti95060810 napisala som, lebo som na moje dieta prisnejsia a pocuva ma. ALE ja po mojej nekricim nikdy ani sa nezmyselne nevybrazam.

nyusika
4. apr 2024

takto s detmi komunikuju, s prepacenim, iba kravy matky.
tiez to neznasam, parkrat s ami to stalo (nahoda, ze som bola prave v blizkosti takejto kravy) - hned som nahlas povedala, ze ja urcite nic nespravim/nikam dieta nezoberiem/nebudem sa mu smiat...

autor
4. apr 2024

@biglovemom ooo ano presne, to je druhe hned za "teta bude kricat" a potom este "mamka bude smutna ak nespravis to a to"

autor
4. apr 2024

Ja sa uz ohradzujrm zeny, lebo mi to lezie na nervy, ale jasne, ze som za drbnutu. Lebo riesit konflikt normalnou komunikaciou je to najvacsie zlo...

autor
4. apr 2024

@masinka ano policajt pride a vezme ta do vezenia, doktorka pride a pichne ti injekciu 🤦‍♀️
A potom sa cuduju, ze ma dieta hysak uz v cakarni

galganka
4. apr 2024

Kks, toto sú vychovné metódy... My asi nikdy nezabudneme na otecka, ktorý na celý park jačal na syna, že ak nebude pri ňom, niekto ho ukradne a pokrája na guláš!!! A toto vrešťal viackrát dokola. Naše deti len pozerali, ani nepípli.

mondolina
4. apr 2024

tiež neznášam keď ma rodičia vidía v policajnej uniforme a hovoria deťom že ich zoberiem.
ja poviem a čo by som s nimi robila? 🙈🤔
neuvedomujú si následky....

autor
4. apr 2024

@galganka pre pana! Ved to je chore!

floren
4. apr 2024

U nás v škôlke máme jednu ,,mamičku,, čo dá dieťa upalit certom. 😡

nyusika
4. apr 2024

inak, ja som uz vo veku starych rodicov...a prisaham, ze snad kazdemu jednemu mojmu rovesnikovi niekto (rodicia, ci stari rodicia) hovorili, ze ked nebudeme posluchat, vezme nas kozkar 😀 😀...kooozky-peeerie-vykupujueeeme

a nemame z toho traumu.

cim nechcem povedat, ze je ti spravne, len taka usmevna prihoda na odlahcenie 🙂

galganka
4. apr 2024

My sme to tam aj patrične nahlas okomentovali, ale predpokladám, že s oteckom to nijako nehlo... Už je to ale dva roky dozadu, ale toto nezabudnem asi nikdy.. nakrajajú ťa, len utekaj odo mňa. Do gulášu ťa dajú. A bude... 🫣🫣🫣

galganka
4. apr 2024

@nyusika hej, klasika s kožkarom a moja sestra revajúca vždy, keď šiel po ulici. Na vnúčatá to skúsili raz. Najprv neuspeli, lebo netušili, kto je to kožkár. Tak som im to na mieste vysvetlila aj s dodatkom, že je to totálna hovadina a nikto rozumný tomu neverí. Takže teraz sa už na tom smejú.

autor
4. apr 2024

@floren 😲
@nyusika aj nam to hovorili a pamatam si ako sme sa vzdy schovavali, ked sme zapoculi, ze idu 😂

asia83
4. apr 2024

Vy máte problémy. 🙄 Nech to o mne iné matky povedia, ja im tým zrejme pomôžem a z krásy mi neubudne. Je mi úplne jedno, čo si o mne cudzie deti pomyslia.

floren
4. apr 2024

Hej a jej dieťa sikanuje moje, rieši sa to už cez zriaďovateľa, čiže,,gratulujem,, k výchove 😡

nyusika
4. apr 2024

@galganka
ved pisem, ze to nie je v poriadku iba na odlahcenie.
dnes sa na tom, naprikald, bavime.
a naozaj si nepamatam, ci som revala, alebo nie

letfenixa
4. apr 2024

@autorka veď dobre reagujes.
Si pamätám, na prvom stretnutí v škôlke nás učiteľka zaprisahavala, nech sa deťom nikdy skolkou, ani učiteľkou nevyhrazame. Mne to nikdy nenapadlo, ale je pravda, že občas som niekde počula "veď počkaj, v škole ťa naučia ".

kiki68
4. apr 2024

Lebo nemaju ziadnu autoritu a decko im kadi na hlavu od dvoch rokov 😂 ak v 16tich budu toto pouzivat? Ci co vymyslia?

letfenixa
4. apr 2024

@nyusika vieš, teraz už z kožkára traumu nemáš, ale ako dieťa si to určite vnimala inak.

nyusika
4. apr 2024

@letfenixa dobre
zacinam mat traumu zo zien, ktore nedokazu precitat s porozumenim, co niekto iny pise 🙂

autor
4. apr 2024

@asia83 lenze velakrat je to z rovnakeho kruhu osob, buducich kamaratov, buducich spoluziakov mojho dietata. A moje dieta bude to co ma tu zlu tetu za mamu...

letfenixa
4. apr 2024

@nyusika preboha, čo som nepochopila?

galganka
4. apr 2024

@asia83 tebe je jedno. Mňa keď označia za bubáka, tak vysvetlím, že rodič sa mýli a som 🦄.

basska_b
4. apr 2024

@letfenixa No ze ona to vraj napisala ako vtip