Teplo v aute - cestovanie s malým dieťaťom

xtina1711
10. máj 2022

Ahojte prosim vas,
S malou budem castejsie cestovat na kontroly do Martina koli zlezanej hlavicke..uz sme raz boli a maki sme velmi teplo v aure ako to riesit?mala na 5 mesiacov bojim sa okna otvorit alebo zap klimu...radsej sme zastali na vzduch i ked bola total mokra bala som sa prehriatia..dakujem za rady🙂

tinkavvv
10. máj 2022

@xtina1711 normalne rozumne zapnut klimu

xtina1711
autor
10. máj 2022

@tinkavvv no len sama ako dospela mamproblem s klimou preto sa duplom bojim ze to malej daco sposobi..keby nie nemam s tym problem len ona mi nepovie ak sa jej daco porobi

tinkavvv
10. máj 2022

@xtina1711 nic jej to neporobi, ked sa nastavi jemne fukanie a primeranu teplotu. Normalne vsetci jazdia s klimou. Sedi vo vajicku, takze fukat priamo na nu nebude.

amelie2017
10. máj 2022

Normalne pustite klimu, vsak ju nedate na 15 stupnov, ale na normalnu teplotu, plus ak je vo vajicku, ani na nu nefuka. Radsej ako spotene, prehriate dieta.

anjelicek26
10. máj 2022

Uz vcera tu bola tema s klimou - samozrejme ju zapni, nastav na mierne fukanie, a tak, aby nefukala priamo na dieta (co vo vajicku v protismere prakticky nie je mozne), klima na 22 stupnov...

bory195
10. máj 2022

Take malé babo sa rýchlo odvodní, my sme si na starom aute bez klimy po hodinovej ceste v horúčave pred niekoľkými rokmi uhnali kolaps dieťaťa a to mal syn 2 roky, zaspal a vôbec nevyzeral, že je problém, ale bol... Takže zas voliť snáď mensie riziko

diewcatqoo
10. máj 2022

Ved na to je v aute klima... predsa ju nenastavis pri malom dietati na 15 stupnov a na najsilnejsie fukanie. Nastav nejakych 22-23 stupnov, vyber, aby fukalo len jemne a nebude ziaden problem.
My cestujeme dlhe trasy odkedy sa syn narodil, 8-10 hod trasy u nas nie su vynimocne. Vzdy mame zapnutu klimu a nikdy nebol problem. Neviem, preco by som sa mala dobrovolne parit v aute, ked tam mam klimu 🤷‍♀️

sona96
11. máj 2022

@xtina1711 rozhodne klíma, nastavená na primeranú teplotu. Ale čo je pre mňa dôležitejšie, ako smer fukania, je aby bola klíma profesionálne vyčistená. V tých filtroch je všetok bordel sveta, od prachu, cez peľ až po pleseň z kondenzovanej vody.

tribratri
11. máj 2022

@xtina1711 Ked nie klima alebo otvorit okna, tak zostava cestovat v noci ked je chladnejsie. Inak samoztejme zapnut klimu tak aby studeny vzduch nefukal na cloveka.

saxana000
11. máj 2022

Vyvetrat poriadne auto.dieta poriadne zavodnit povyzliekat existuju chladive podlozky do auta.s klimou opatrne a s rozumom

nwnw
11. máj 2022

@xtina1711 od narodenia vozim deti s klimou. Ja som mavala problem s klimou v starych autach, ked bola manualna klima.