(Takmer) 8-mesačné dieťa začalo odmietať príkrmy, čo mám robiť?

lusindaht
17. nov 2019

Od 6 mesiacov sme zacali s prikrmamy. Najskor zeleninka potom aj masko, davky som postupne zvysovala az sme sa dostali na 70g porciu. Potom syn zacal vymyslat a islo to coraz tazsie a s vacsim vzdorom. Posledny mesiac jedaval ledva 20-30g. Pripisovala som to zubkom. Posledne dni vsak nechxe zeleninovo-masovy prikrm vobec - ak vonec otvori usta tak prikrm si necha v ustach a vobec ich nechce zavriet az nakoniec vsetko mu vytecie z ust. Zacali sme uz aj ovocne na olovrant - jablko mu najskor nechutilo ale tetaz zacalo.aj banan. Tak som mu skusila na obed dat banan ze ci vobec chce jest. A ten zbastil len taky fukot. Neviete mi poradit co mam robit? Skusala som davat aj neskor, aj najemno pomixujem, aj redsie no nic nezabera. Ci mu dat aspon ovocny prikrm na obed. Alebo radsej prestavku s prikrmamy alebo zacat odznova 1druh zrleniny a zas postupne pridavat? Syn je este kojeny

luba41
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dextella14
18. nov 2019

@lusindaht davaj mu to, co mi chuti. Ak je nejaky masovo-zeleninovy co lubi tak ten dokola
Moze byt kvoli zubom aj kvoli tomu, ze je kojeny
Moja kojena sa rozjedla az tak v 1- roku..
Od hladu nezomrie ked mas mliecko..
Kojene deti take byvaju... pokial nechudne je to ok

Este poradim, napr moja chcela len v parnom pristroji avent.. to jedlo uplne inak chuti. Ked chcela moja mama normalne navarit to ani za svet

lusindaht
autor
18. nov 2019

@dextella14 skusim zeleninu uvarit na pare 🙂

dextella14
18. nov 2019

@lusindaht nasa milovala aj kombinaciu avokado /surove/ + kuracie masko uvarene
Mix