Synko sa stále otáča pri prebaľovaní

bielamacka3
30. máj 2016

Chcem sa opýtať, ako mám tomu môjmu synákovi vysvetliť, aby sa pri tom, ako ho prezliekam a prebaľujem, nepretáčal stále na bruško. Keď mu dohováram, nič, keď sa hnevám, smeje sa. Myslela som, že obdobie neposlušnosti začína až najskôr u dvojročných, môj má sedem mesiacov. Takže namiesto piatich minút ho prezliekam aj dvadsať minút, potím sa jak dostihová kobyla a rovno môžem ísť pod sprchu. No, aspoň mám zadarmo posilňovňu, lebo otáčať 8 a pol kila dí zabrať. Prezliekam ho na posteli, lebo keďže je tak hyperaktívny, na prezliekacom pulte si netrúfam. 😖

marinablue
30. máj 2016

Sklamem ťa, ale toto je jedna z vecí, ktoré proste nevysvetlíš 😀 Je ešte maličký na to, aby vôbec rozumel čo od neho chceš.

moni244
30. máj 2016

@bielamacka3 za prvé, nie je hyperaktívny, to je diagnóza, ktorú určuje psychiater alebo psychológ, teraz neviem presne, je len zvedavý, skúma, nie je neposlušný, už to len nie je novorodenec, ktorý ostane tam, kde ho položíš, začni si zvykať, bude to horšie. Keď takto "uteká", daj mu hračku do ruky, kľúče, mobil, proste niečo, čo ho zabaví

moonglow
30. máj 2016

radsej sa rovno priprav na to, ze deti proste neposedia... ked su male, tak sa vrtia a potom behaju ako s vrtulou v zadku aj po poldnovej ture 😉

urcite nie je neposlusny ani hyperaktivny, je to proste male dietatko a iste ani netusi, co od neho vlastne chces 😉 ... daj mu nieco do ruky alebo ho nejako zabav (ja som starsiemu recitovala basnicky pri prezliekani 😀 )

miku1
30. máj 2016

@bielamacka3 Ešte som nepočula o dieťati, ktoré by pekne ležalo a čakalo, kým ho mama prebalí 🙂 Je to normálne správanie dieťaťa, a ver tomu, či nie, bude aj horšie. S hyperaktivitou to fakt nemá nič spoločné. Tak ako radí @moni244 je nutné ho nejak zabaviť, to je celé.

johanka_de_arko
30. máj 2016

No,nech je akokolvek silny,ty si iste silnejsia.ja som mojich na zaciatku tohto obdobia chvilu podrzala rukou (jednou),aby pochopili kto tak ci tak vyhra.skusali sa otocit,ale nedalo sa.kazdemu dietatu skor ci neskor dojde ze sa neoplati bojovat.mne ostanu lezat aj ked si odskocim po plienku.nic drastickeho,len chvilu podrzis rukou v leziacej polohe a cakas kedy sa prestane otacat.ked to zopakuje,tak to zopakuj aj ty.drzim palce.

bamb27
30. máj 2016

@bielamacka3 je to normalne,, odkedy sa moj zacal pretacat, prebalovala som ho leziaceho na bruchu, odkedy sa naucil stat, tak postojacky a odkedy behat tak ze behu ,,toto su take prijemne "problemy" ...take it easy

zita19
30. máj 2016

@bielamacka3 nepotesim ta, bude horsie 😀 Zacni si zvykat

timikaj1
30. máj 2016

Ako píšu dievčatá vyššie , nie je to žiadna choroba, aj mne to dcérka robí, pretáčam ju snáď miliónkrát málokedy sa dá niečím zaujať, ale pomôže mi staršia dcérka, ktorá jej robí opičky a naša má 15 mes. a 12kg🙂 a som rada, že je taká živá a zdravá🙂...

bielamacka3
autor
30. máj 2016

skúsim to s hrkálkou a s tými básničkami, pesničkami 😝

moni244
30. máj 2016

@bielamacka3 veď si mama, musíš si vedieť poradiť

marinablue
30. máj 2016

@timikaj1 Aj mne pri prebaľovaní veľmi pomáhali staršie deti. Môj okukaný "ksicht" už nebol pre dieťa dosť zaujímavý ale keď prišli súrodenci a začali robiť opičky vždy ho to zaujalo a už nebola potreba vrtieť sa.

meluela
30. máj 2016

@bielamacka3 zelam pevne nervy. moj to robil a nic nepomahalo. trvalo to snad pol roka, rok, neviem. potom si uz nasiel ine a sofistikovanejsie sposoby ako ma vyzmykat z energie 😀

janka54321
30. máj 2016

Nasa odkedy sa zacala stavat na nozicky, co bolo cca v 8 mesiaci, tak skoncilo prebalovanie v style, ze pekne lezka....zasadne sa prebalujeme len v stoji.. Dnes ma 16 mesiacov a pekne len po stojacky...aj to stale uteka...a aj ked lezkala. ..a nestavala sa na nohy, tak sa stale len trepala...a stvornozkovala prec

janka54321
30. máj 2016

A to sa radcsej nevyjadrujem k obliekaniu..som rada, ze momentalne uz nedavame pancusk ...to bol iny boj...a nemyslim si, ze mame doma.nejake hyperaktivne dieta...len je to proste male sidlo...ja mam vlastne doma zivu cinku 🙂 tolko sa narobim pri obliekani a prebalovani

bielamacka3
autor
30. máj 2016

to aby som si zlepšila kondičku, keď ho budem musieť naháňať

monciky
30. máj 2016

@bielamacka3
ja som mala na prebalovanie vzdy poruke veci, ktore som mu bezne nedovolila mat, a to vzdy zabralo, hodinky, mobily, ovladace a tak🙂

janka54321
30. máj 2016

@bielamacka3 veru kondicku mam dobru, ale stale sa to cvicenie malej somnou nezacalo prejavovat na mojej vahe ☹ a to ma dalsi novy cvik, ktory namne skusa...odchod s pieskoviska...vrieskajuce dieta na rukach a jmja si tlacim prazdny kocik....to zacala dnes praktizovat ..ale inak je dobre rozumne dieta 🙂....takze sa nestazujem 🙂

sardinka335
30. máj 2016

Uplne normálna vec - malu pretočím do lahu asi 765x kym jej tu plienku dám ...a veru nezriedka aj reve ale ma smolu...nechape, ze si to sama ,,stazuje,, lebo 100x to mohlo byt keby sa nekrutila ako had....Ked uz je veeelmi zle a su doma deti tak ich zavolam nech idu zabavit a to pomoze.

ariesi
30. máj 2016

Obajs moji drobci odkedy sa naucili pretacat,tak skoncilo prebalovanie poloziacky.prebalovala som v pohybe,posediacky,poleziacky....pre nich je to strata casu pri obavovani sveta,aby le tak lezali.

siska53
30. máj 2016

@bielamacka3 vsak to je uplne normalne! To robia vsetky deti!

evelynm
31. máj 2016

bud rada, ze mas pohyblive, zdrave, zvedave dieta. Toto, co opisujes, nie su znamky neposlusnosti ci hyperaktivity. Naopak, su to prejavy zdravého vyvinu tvojho dietatka. Cize treba si najst system, trosku dietatko zabavit, v ziadnom pripade to neber ako negatívum.

ivuska027
31. máj 2016

Ja som svojim deťom dôrazne vysvetlila, že to nemajú robiť a bolo. Pretočili sa asi 2x a pri obliekaní som ich v zivote nenahanala. Všetko sa dá naučiť, vysvetliť, záleží len od schopností a dôslednosti rodiča

tobnuf
31. máj 2016

Ale ved to je maleee baboo ono este nerobi naschval aj moj sa vkuse pretaca najlepsie ked je cely zakakany potom vsetko naokolo spinave 😂 mojmu sa najviac na brusku paci.. cize polozim a hned je na brusku 😂😂 zvykla som si

katche
31. máj 2016

ze vysvetlit 😁 nevysvetlis, male babo, nechape, ze ked sa otaca, tak mame len pridava starosti. Mam 9mesacnu, ta sa nielen otoci, ale ak odide, takže sa obcas stane, ze ked je ma nakakane, neumyvam len ju, ale aj menim plachtu. Obrnit sa trpezlivosťou, to je moja rada

janka54321
31. máj 2016

@ivuska027 a ako si prosim ta par mesacnemu babatkam dorazne vysvetlila, ze to namaju robit?

tobnuf
31. máj 2016

@ivuska027 😂😂😂😂😂 pod to aj mojmu 6 mesacnemu vysvetlit .. ked on chudacik este nevie ani co robi na tomto svete ked mu ty vysvetlis ze sa nema pretacas istotne to pochopi na 1x 😂😂😂😂😂

janka54321
31. máj 2016

@tobnuf nie na 2 krat pochopi 🙂 🙂 🙂

pillipilli
31. máj 2016

To ako vazne toto niekoho napadne napisat? 😅

fanta3
31. máj 2016

😀 😀 😀 no musela som si toto precitat- pobavila som sa. Zial tak malemu dietatku to nevysvetlis, ostava ti len brat to sportovo- tes sa, ze mas sikovneho syna, ze sa vie tak mrstne otacat, ze je zdravy a usmievavy. Povznes sa nad to, ze to trva dlho......ved sa neponahlas do prace, mas cas, si na materskej. Uzivaj si kazdu chvilku so syncekom, za chvilu podrastie, casom to prestane robit a potom budes uz len spominat, aky bol vtedy maly vymyselnik 😉 😀

fanta3
31. máj 2016

a inak dcera sa mi na rovnej ploche tiez pretaca, ale ked ju dam na tu prebalovaciu podlozku so zvysenymi krajmi, tak vtedy lezi, nepretaca sa, nohami rukami samozrejme trepe aj tak 🙂 ale to nemusi platit pri kazdom dietati, kedze kazde dieta je unikat 😉