Synček sa začal po očkovaní pocikávať

sneha111
18. aug 2021

Ahojte, synček 2 mesiace odplienkovaný, cez spánky plienka ešte zostáva aj to ho musíme prebalovať, cez deň sa krásne pýtal alebo sám obslúžil, potom prišlo očkovanie a niekoľkokrát za deň sa pociká, myslíte že sa to vráti do starých kolají, že to bolo zo stresu?

nika23t
18. aug 2021

@sneha111 nemyslím. Deti majú také obdobia, môže sa to stať viackrát. Aj u nás to takto bolo. Niekedy sa celé mesiace krásne pýtali, a potom prišlo pár dní, keď proste nestihli. Hlavne vtedy, keď boli niečim príliš zaujate. Ale ak máš obavy alebo pochybnosti, asi najlepšie konzultovať s lekárom...

hipuska
18. aug 2021

Nestala sa nejaká zmena v jeho živote? Napr.nezacal viacej rozprávať?

horwi
18. aug 2021

@sneha111 nechcem nikohho strasit... Ale susedina dcera, po ockovani isla späť o hodne najorv. Potom do taketo stadia, ze teraz ma 4, behaju s nou p rehabkach, kupeloch, ktore sicjradia sami ☝️ baba prestala chodit. Do ockovania plne kojene, zdrave dieta.

sono2
18. aug 2021

@horwi sú diagnózy ktoré sa prejavujú kľudne v 3,4 rokoch
Toto by som tu vôbec nepísala.
Nepoznáš celý zdravotný stav atd.
@sneha111 kľudne môže byť opäť fáza.
Dieťa by malo byť práve cez noc suché, následne cez deň. To je znak že už je mozog nastavený a vie v noci držať moč.
Veď to koľko ma? Moja bola jedna druhá hotová s očko v roku a pol možno ešte mesiac skôr koľko má rokov? Mesiacov?

sneha111
autor
18. aug 2021

Maly ma 2 roky a 3 mesiace a zacal teraz rozpravat dost vela, doteraz skoro nic nepovedal, vypyta sa niekolkokrat ale zbadam mokre nohavice a ze pod ideme sa vycikat a este sa vycika takze to nieje ze by sa uplne vycikal ale skor sa zabudne, boli sme na dovolenke (cestovanie v aute a este sa mu aj stolicky prerezali)potom to ockovanie tak ci nieje nanho toho vela, ziadne ine zmeny v spravani nenastali, je stastny a vysmiaty asi ako nikdy

brita7777
18. aug 2021

@sneha111 mne to pride na odplienkovanie skoro, myslim, ze dieta musi byt trochu aj mentalne na to pripravene, vie ze ide cikat, moje obe deti zacali pekne az pre 3 rokom a dokonca syn aj neskorsie, ako dcera takze chlapci su mozno trosku aj pomalsi, nazor..treba sledovat a pytat sa tak kazde 2 hodky zavisi ako vela pije, ak dake dzusy to moze cikat viac.
Suvis s ockovanim urcite nie.
Ty si mala z toho ockovania nejaky stres ?

sono2
18. aug 2021

@brita7777 lenže ženy stále nechápete že to neni o pýtaní sa.
Moja bola suchá v 2,5 roku s možno 1 nehodou fakt.
Vonku nikdy som nenosíla veci,nikdy som sa jej nepýtala ako som si povedala, že je suchá tak aj bola. Jasné, keď si začala dávať dole plienky že nechce, ale hovorím do zachodu cikať a párkrát sa stalo že urobila na zem ale bol krik a presne vedela kam mala ísť. To zase šla plienka na zadok a ako zas dala dole bez nehody.
Moja hovorila úplne plynule a čisto v 2,5 roku
Tiež mi to na chlapca príde skoro. Neviem
Toto neni odplienkovanie striehnuť a posielať alebo dat dieťa na záchod ale ono, sa ma samé pýtať.
Moja napríklad mala fľašku s vodou rajec veľmi dlho v posteli vždy sme sa zobudili ako fľaša praskala a nikdy nebola po toto.
A to bola suchá ešte ďaleko predtým kým cez deň

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika23t
18. aug 2021

@sneha111 môj názor je, že zrazu je toho tak veľa, čo Tvojho syna zamestnáva a zaujíma, že jednoducho nestíha, alebo nemá čas na nejaké cikanie. Podľa mňa prechodná fáza, ako som písala, aj moje dcérky si týmto prešli. Osobne by som to nepripisovala očkovaniu ani stresu. Ak je malý ok, zdravý a zvedavý, spokojný, tak sa neboj, bude to v poriadku.

sneha111
autor
18. aug 2021

@nika23t snad to bude tym, doteraz chodil pekne bez nehody, velku sa tiez krasne naucil, mozno vela zazitkov, zmena prostredia, od rana do vecera niesme doma poriadne, tak mam v plane vyckat este, dakujem

sneha111
autor
18. aug 2021

@brita7777 ja som tehotna a strasne mi byva zle, ale to bolo aj predtym tak neviem ci to moze mat suvis

1katus1
18. aug 2021

@sneha111 to sa stáva kamarátka tiež mala d éru osolíme kovanie v 15 mesiacoch a po cca 3 mesiacoch sú zase na plienkach.

makova333
19. aug 2021

@martinq54 ma 2,5 roka, takze asi ani jednu z vymenovanych 😀

makova333
19. aug 2021

@sneha111 s vakcinou to s velkou pravdepodobnostou vobec nesuvisi, skor zo zmenami.

teleskop
19. aug 2021

antivax pomeeeeeeeeeee

mabenn
19. aug 2021

@sneha111 v 2 rokoch to odplienkovanie este vobec nemusi byt stabilne ..ani po 2 mesiacoch, to vobec nie je dlha doba, nespajala by som to s ockovanim

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz