Syn začal sedieť nakrivo

18. okt 2023

Ahojte, ako ho napravovat, aby si uz konecne zvykol? Stale ho musim napominat... Najprv sedel vo w, ked som ho odnaucila z tohto sedu, zacal sediet nakrivo. Sedi v C a normalne sa na to zle pozeral. Musim byt uz prenho otrava, ale nie a nie sediet s rovnym chrbtom... Bude mat 3 roky pomaly.

Smaozrejme ploche nohy ma tiez.

bluka2
18. okt 2023

Treba mu asi posilnit brusne svalstvo nejakymi cvikmi a potom co najskor na nejaky symetricky sport

anjelicek26
18. okt 2023

Suhlasim s kockou vyssie, bud fyzioterapeut priamo (cez pediatra) nech ti ukaze cviky, ale treba posilovat brucho... kazdy den.

autor
18. okt 2023

@bluka2 brusko stale posilnujeme, lebo mame aj diastazu pod kontrolou. Odkedy mi zacal sediet s vystretymi nohami, odvtedy mi sedi s krivou chrbticou. 🤦🏻‍♀️ Ake symetricke sporty napriklad? Prechadzka, beh, preliezky?

anjelicek26
18. okt 2023

Tak prave pri kombinacii chrbatik a aj nohy problemove by som povedala, ze tu diastazu pod kontrolou nemate... kazdopadne dcera mala slabe brusne svalstvo a od 3 rokov fyzio, od 4 gymnastika, plavanie a trampoliny na odporucanie fyzio... jej to velmi pomohlo... neskor sme pridali ine sporty, drzi ju to...

autor
18. okt 2023

@anjelicek26 hej, aj my. Cvicila som s nim od 2 mesiachoch. V 1. roku uz nemal brusnu hypotoniu, ale fyzio nam povedala, tym, ze rastie, stale treba posilnovat to svalstvo, ale nie extremne, ako v prvom roku. Tam sme fakt makali aj 5x za den. Musim nanho zas trochu sadnut a cvicit kazdy den.
Ake sporty moze vykonavat?

nwnw
18. okt 2023

Pockaj v skolke, to este budes zufala. Moj nesedi do W ako 2/3 triedy ale hra sa jednostranne a normalne mi zacal chodit jednym plecom hore.. podlaMUDr vsetko v poriadku, cvicit netreba. Chodime plavat a snazim sa aby sa denne hybali. 😩 uz sa vazne bojim, ze sa skolioze nevyhneme

anjelicek26
18. okt 2023

Nam odporucili prave trampoliny, ale na to je este maly... samozrejme normalne s trenerom, posilnenie brucha, drzania tela a chrbata... potom samozrejme plavanie, chodime vlastne dodnes raz v tyzdni... a gymnastika celkovo... dcerka sa vyhyba sutaziam, aj ked po tych rokoch na to ma 😅 Kazdopadne treba cvicit stale, neda sa to nechat, tie svaly zas ochabnu. Dcera bola hypotonicke predcasniatko, fakt sa to s nou dlho tahalo. Len s trojrocnym malo vymyslis, ale bazen a rukaviky a idete, to sa da aj teraz.

autor
18. okt 2023

@nwnw och... A to odkedy zacal? Nozky ma ok?

autor
18. okt 2023

@anjelicek26 wau, sikulka! No, nieco este vymyslim. To plavnaie je super napad! Chodili sme doma na jazero, a plaval o 106, ale nohami. Rukou malo. Kedze mal na nich rukavniky. To nevadi?
Skakat este nevie. 🫣

anjelicek26
18. okt 2023

Aj ked ma rukaviky, stale posiluje brucho a chrbatik... urcite fajn a moze aj taky maly...

autor
18. okt 2023

@anjelicek26 juj, fajn. Ideme na to!

nwnw
18. okt 2023

Nozky ok len stale sa hraju na zemi a on jednokoleno pod bradou a na druhej nohe sedi.. ked som dohovarala,nech sa hra s legom za stolom,tak nemoze. Za stolom sediq deti,ktore neposluchaju. 😩