Syn vstáva zavčasu

5. júl 2022

Mamky, syn ochvilku 9mesiacov mi vstava niekedy 5:30 , 6:00 rano. V noci sa tiez budi niekedy castejsie neikedy menej, kojeny plus Um, mi vysvetlite ako mu dat 2 spanky ked tak skoro vstava… on musi spat este trikrat proste, ked mi vstane 5:30 tak o 8:30 je jak matelko, a spi 30 minutovky, proste nevydrzal by mi 5 hodin bdiet aby to vYchadzalo na 2 spanky.

elly23
5. júl 2022

Neporadím moje deti vstávajú tak isto. Syn dokonca vstaval aj 4:30 chvíľu.... 🤷‍♀️. Obaja mi vstávajú o piatej teraz, ked dlhšie spia, zázrak....

ivangeline
5. júl 2022

Moj ma 10m...ale ked vstane skoro a mrdzi 8 az 9 zaspi,tak spi 2h. Poobede menej. A ideme spat na 19tu.

autor
5. júl 2022

@ivangeline moj vynimocne potiahne viac ako 30-40 minut ze nam vychadza krasnw vecierka .. jemu je sklro na 19.00 ist spat, chodi okolo 20-21 spat vecer .. fakt kazdy den to je ine prisposobujem podla toho ako vstane a ako nasledne spi cez den .. niekedy uz mal 2 spankx a niekedy 3 sspanky .. keby veedel cez den dvakrat pospat aspon po 1,5 hodine tqk by sa to dalo nejako aby isiel spat o 19:30

ivangeline
5. júl 2022

To nechapem. Spi dokopy hodinu a pol a pojde spat neskor a nie naopak???

ritalein
5. júl 2022

A kvôli comu musi mat dva spanky? Nas starsi spaval 3x tiez do 1r 3x. Sice to nebolo pohodlné, lebo sme poriadne nikam nemohli, ale mne je dieta prrdnejsie. Potom sam prešiel na 2 spanky a tak spal dlho, az tesne pred nastupom do skolky presiel na 1 spanok. Vsetci naokolo do mna tlacili, ze uz mal davno mat len jeden spanok. Ale on 2 spanky potreboval, tak nebudem tlacil na pilu,lebo by bol mrzuty a vsetci vieme, ako to je s mrzutym dieťaťom 😊 a mimochodom od zaciatku chodil spat o 19.00,az v 6r. sme to presunuli na 20.00
Ale mam odsledovane, ze ked isiel spat neskor, vstaval skor 🙈

autor
5. júl 2022

@ritalein neviem preco si myslim ze by uz mal mat 2 spanky

lenkakravcova
5. júl 2022

Vstáva tak a bude dokiaľ bude ráno vychádzať skoro slnko.
U nás zabralo jedno jediné - úplná tma v izbe: žalúzie a záclony - spia do 6.30-7.00, predtým sa blúdili tak ako tvoj syn.

Počet spankov som u dieťaťa nikdy ovplyvniť nevedela. Naše vždy spali kedy chceli. Do roka takmer vždy, blúdili sa každé 2-3 hod na jedlo. Teraz ma dcéra 2r a cez deň spi na obed, plus potom v noci. Budí sa raz alebo 2x za noc keď chce fľašku, alebo keď sa odkope atď.
Do 3r sa budil rovnako aj syn.

saski22
5. júl 2022

Skore rané vstavanie môže byť aj preto ze aj vonku začína skoro svitat pomozu zatemnovacie zavesy a ďalšia príčina môže byť že prvý spanok je moc skoro tj pred 9⁰⁰ co je normálne ze chce skôr spať keďže vstáva o pol 6 ak je tento čas pevný skúsila by som to posuvat pomaly po 10 minitach

matkahelka
5. júl 2022

a preco by mal mat 2 spanky? moja starsia mala 2 spanky az od roka. teraz mladsia ma 7 mesiacov a ma 4 spanky denne. ved kazde dietatko je predsa ine. moja mala nevydrzi 2.5 hodiny bdiet ani nahodou. a v tychto horucavach ju kolkokrat zmori aj po hodine.

aaadkaaa
5. júl 2022

Skus na instagrame najst stranku Lepsi spanok babatiek. Pani robi spankove poradenstvo, urcite poradi, kde je problem

ecko80
5. júl 2022

Moj syn bol taky. Vstaval rano velmi skoro, okolo piatej, ale spat som ho davala o tej pol osmej vecer.
Tie 30 minutove spanky mali aj syn aj dcera, do 11 mesiacov spávali 3 denne spanky po 30 minut, potom presli na dva, tiez po 30 minut. Od 15 mesiacov uz mali spanok len obedny.
Ak potrebuje 3 spanky, tak by som to nesilila. To zistis, ked uz potrebovat nebude. Bude vediet vydržať čulý viac hodin, bez toho, aby bol nervozny od únavy. S tým skorym ranným vstavanim sa asi vela urobit nedá. Možno to postupne prejde s dvoma spankami, mozno az ked bude mat jeden spanok.

nevenka
5. júl 2022

@lenkakravcova mame 3 deti a presne to isto. Nam este vyrazne pomohlo oducenie od cumla v cca 2,5 roku, dovtedy sa budili v noci. Tretie bude take iste.

lenkakravcova
5. júl 2022

@nevenka Synovi som vzala chmeľ v 9mes, dcére v 6mes - musela som, lebo sa blúdili kvôli nemu strašne často, každú hodinu. Ja už som bola z toho totálne vyčerpaná.

zorkahorka
6. júl 2022

Pokojne moze mat aj 3 spanky a pokojne mozu byt kratsie. A mozno je ist spat o 19,30 prilis skoro pri 3 spankoch...