Syn po odplienkovani odmieta kakať

nikpa
25. júl 2020

2.5 ročný syn sa začal pekne pýtať cikat ale odvtedy uz druhy týždeň bojujeme s kakanim. Plienku uz nechce, aj keď mu ju dam nasilu, nechce sa do nej vykakat. Cikat chodí na wc, kakat tam nechce. Nočník u nas nemal absolútne úspech, nechcel ani nechce tam sedieť ani nič robiť. Myslím ze ma akoby blok, ze zrazu nevie kam tu veľku potrebu urobiť, ked to na neho pride kričí, plače, zdržiava koľko sa len dá, pritom stolicu nemá tvrdú ked uz konečne niečo vyjde von. Momentálne tretí den nekaka, davam mu slivky, caj na stolicu, vločky a včera aj dnes som mu dala dulcosoft-jemne prehanadlo ktoré mi poradili v lekárni, no stále s tym bojuje a zdržiava. Mali ste niekto pri odplienkovani takýto problém? Uz mam strach aby sme s tym nemuseli k lekárke, zajtra bude štvrtý deň čo nekaka.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik111
25. júl 2020

@nikpa mame doma presne to iste co opisujete s 2,5 rocnym synom....cikanie super na serbliku,kakanie zadrziava!do slipkov si to nepusti,plienku uz nechce,na serbliku mu to nejde,zachod odmieta...uplne je z toho rozhodeny,uteka po byte a place,ze chce kakat a nevie ako...je mi to strasne luto,aj dnes vecer to bolo slzave udolie,pomohlo az ked som mu dala cipok a vykonal si potrebu vo vani s teplou vodou.dufam,ze to casom prejde,ale tiez je z toho chuda hotovy a ja tiez...

nikpa
autor
25. júl 2020

@viestta skúšali sme jeho obľúbené veci ktoré dostáva občas, väčšinou za odmenu a nič. Miluje traktory, kupila som 2 nové a radsej odišiel do izby a plakal tam akoby sa vykakal. Ma z toho naozaj hrôzu, odmeny momentálne vôbec nezaberajú.

nikpa
autor
25. júl 2020

@ivik111 u nas rovnaky scenár, uz neviem ako by som mu pomohla, konečne sa večer vykakal ale co pri tom robil...

aleshka_supermama
25. júl 2020

@nikpa
@ivik111 baby ja som to mala toto iste pred 4mes ja som s tým bojovala strašne dlho.. Viete čo pomohlo? Odišla som do pôrodnice prišla moja mama a ta vôbec neriešila žiadne hovienko moja mala sa pri nej krásne vykakala nebol ani cirkus nič 🤦‍♀️. Ja nechápem kde som robila ja chybu.

nikpa
autor
25. júl 2020

@aleshka_supermama posli ju aj k nám na par dní 😁 nech to naučí aj naše deti

lienocka2808
25. júl 2020

@nikpa pripnem sa. Moj robi toto iste, ako cez kopirak.

zuzuliennka1
25. júl 2020

u nas zas syn (2r7m) cikat ide pekne do nocnika, ale len doma, vonku sa nepyta. Doma aj ked je - a aj ked ma plienku - pekne si ju da dole suchu a ide cikat, spodare nechce. Vonku to ale neriesi, ci treba ci nie...ideme normalne s plienkou..
a velka potreba - doma ked je, bez plienky, tak akonahle mu treba, donesie mi cistu plienku a doslova sa dozaduje ju nasadit, aby to tam pustil... 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️nijak to nesilime, neriesime, za kazdu malu potrebu do nocnika ho pochvalime, aj vsetko komentujeme aj vysvetlujeme, ze tak isto aj kako ide tam... no a ked na to dozreje - tak bude... tlacit nasilu nema zmysel

manchester123
25. júl 2020

@nikpa my sme takýto problém nemali, ale zo začiatku chcel kakať a cikať len do šerblika, potom sme mu hovorili, že ujo záchod je smutný, pretože je hladný a keď mu dá " papať",tak bude čľup a bude sa tešiť. Tak to bolo aj z cikaním, smädný záchod. Neviem či pomôže, no skúste. Proste som sedela pri ňom a potichu sme čakali na čľup a hotovo. Už len záchod a niekedy aj spomenie, že je teraz ujo záchod napapaný 😁. Držím palce

borihh
25. júl 2020

Naša zas pri odplienkovani najprv nechcela kakat inde nez do plienky, cikanie bolo inak v pohode.. kúpila som jej v alze serbel v tvare záchoda a kaka tam jedna radosť 😄

nattulka
26. júl 2020

Ja som v takomto pripade vratila plienky...o par mesiacov to uz slo bez problemov 🙂

vladka2503
26. júl 2020

Ahoj, moja 2,5 ročná to isté.. V marci sa odrazu odplienkovala v priebehu jedného dňa ale ved nám j skončilo normálne kakanie a to kakala každý jeeden deň, jej rekord v držaní je 5 dní.. Hroooozne plače, buchanie nervovanie pri každom jednom kakani.. Zlepšilo sa to trocha teraz, proste som je povedala ze je to normálna vec, že každý kaka normálne, ukázala som jej 🤦‍♀️ že aj ja kakam a neplace a zakaždým keď sa konečne vykaka skacame Jupi jupi a hovienko spolu splachneme.. Stále ale kaka zásadne do gatiek, o plienke ci nočníku nechce ani pocut.. Ale fakt je ten ze ako si to proste prestávam všímať a hovorím jej ze ma to nezaujíma, ze sa ma proste vykakat a hotovo je to lepšie.. Posledne 3 dní, to spraví vždy keď sa zobudí po obednajsom spánku.. S prehanadlami, čipka i a podobne by som bola opatrná, veľmi rýchlo si zvyknú ze nemusia tlačiť a potom musíš riešiť ďalší problém, mam setru doktorku, ako ona hovorí.. Len vyzdrzat.. Tak veľa šťastia nám!!! 🤔🤦‍♀️😄

nikpa
autor
26. júl 2020

@nattulka on sa do plienky uz nevycura, ked mu ju dam na kakanie tak kričí cikat a musim mu ju dat dole aby sa vycikal a zase späť na kakanie. Aj po obednom spánku vstáva so suchou plienkou. Nemyslím ze návratom k plienkam by sme sa niekam pohli keďže ani cikat ani kakat do nich nechce