Syn má rád cudzích ľudí, ani mu nechýbam

jaja23
30. máj 2019

Mamičky, mala niektorá také dieťatko, ktoré bolo spoločenské a malo rado cudzích ludi? Najmä ženy 😁 môj malý by kľudne zostal s hocikym, ja mu nechýbam.Chodime cvičiť a tam všetkých vyobjima, na mňa ani nepozrie. Ma 11 mesiacov. Riešim hlúposti, ale mne chyba, že nie je na mňa ani trochu naviazany. Viem, budete písať, že mám byť rada, že nie je na nme stále prilepené. Jasne, ale takú malú na viazanosť by mohol mat. Kľudne by odišiel domov s niekym cudzím. Je pravda, že je stále som ou. Aj na ocina sa vždy nalepí, keď príde z prace, ale ja, keď prídem napr. Z obchodu, tak to ani nevníma. Je mi z toho trochu smutno.

17juraj17
30. máj 2019

@jaja23 Neziarli.

hanata
30. máj 2019

Ano, riesis hluposti. O par mesiacov sa pravdepodobne uplne zmeni.

jaja23
autor
30. máj 2019

@17juraj17 skúsim to brat sportovo

jaja23
autor
30. máj 2019

@jaja23 asi naozaj keď človek nemá problém, tak si ho nájde 🤪 som to len potrebovala čítať od ostatných

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobo1983
30. máj 2019

Moj druhy syn bol takyto do 1roka...ktokolvek sa mu prihovoril, uz nacahoval ruky...bolo mu to jedno, mlady/stary/zena/muz...potom sa to obratilo...bolo len mama-mama...neskor zacal lipnut aj na babke/mojej mame...na nej lipne doteraz (ma 3,5r) a ja mu chybam hlavne na vecer (pokial nespi u babky 🙂 ) Muza vecer uplne odmieta, len mama alebo baba...v lete sa im ma narodit sestricka, tak uvidime, ako to bude zvladat, mam trochu obavy ci nebude robit sceny, ked uz nebudem mat nanho tolko casu...aj ked muzovi povedal, ze potom bude spavat s bratom a s nim v izbe, ze uz budu kamarati...ked je medzi detmi, je skor samostatna jednotka
Starsi presny opak...ten ma kamaratov snad do sekundy...tulko z neho nikdy nebol, od roka chodil s nasimi na chalupu aj na 2 tyzdne...takze mam to take vyvazene, zatial 🙂

tinadeville
30. máj 2019

Moj prvorodeny je taky odjakziva, teraz ma skoro 3 roky a zostalo mu to. Hanbenie u neho nepoznam. Kazdeho zdravi a vie uz odhadnut co si na koho moze dovolit. Na mladych muzov kludne hodi loptu ako vyzvu ku hre. S barzkym by isiel za ruku prec nieco objavovat (mierne nebezpecne, ale davame na neho nonstop pozor). Najradsej ma prave "kamosov" tj mladych chalanov od 8 do 30 rokov :P U mojej mami spava od 20 mesiacov cele vikendy a so mnou sa luci "cau mama". Ale je to aj maznos ked sme sami a denne mi vela krat povie ako ma lubi.
Myslim ze je to povaha a som za nu celkom rada.

jaja23
autor
30. máj 2019

@patrica8 no druhé nehrozí, aj preto ma to trochu mrzí, občas sa stiskame, ale to musí mať náladu. Nasilu ho nedotlacim 😁

29simona29
30. máj 2019

@jaja23 hehe, ja som dnes akurát riešila, že môj maly (14 mesiacov) nemá rad cudzích ľudí, ešte z diaľky ako tak, ale ak sa niekto priblíži, zle nedobre...Hlavu si nad tým nelamem, podľa mna z toho vyrastú, a ak aj nie, nevadi, ja tiež neskacem do náručia cudzím ľuďom🤷‍♀️

jaja23
autor
30. máj 2019

@bobo1983 no môj bali baby aj v autobuse, usmieva sa na každú 😁 aj na poste. To mi nevadí, len ma mrzí, že by išiel hocikam s hocikym, čo tam po mame 😊

jaja23
autor
30. máj 2019

@29simona29 no tiež mi hovoria ženy na cvičení, že môžem byť rada, že tam mali dieťa, na ktoré sa ani pozrieť nemohli, už plakalo. Ja viem, že je to dobre, že je taký, ale občas mi chýba ta prirodzená na viazanosť na mamu. Aj keď sa ho niekto opýta, že kde je mama, tak len kuká a nevie. Ja mu vždy hovorím, kde je ocko, tam je ocko, zamavaj ockovi, tak to hneď vie, že je to ocko. Ale muž mu také nehovorí a s inými ľuďmi skoro nie sme. Takže ja som skoro "teta" 😁

kliatana
30. máj 2019

Pockaj ak sa zmeni ti bude zachvilku vadit, ze je len od teba zavisly :D :D Uzivaj si to teraz, ze je taky lebo dieta sa velmi rychlo meni.

zupka33
30. máj 2019

@jaja23 neprehanas to trosku? Ved je super, ze je nezavisly, nebude problem so skolkou, nebude problem s táborom, so skolou v prírode s nicim 🙂 Mozes byt rada za take dieta, ked ti ho vie aj niekto postrazit a mozno by neodisiel s nikym uplne cudzim, mozno si len myslis a na teba sa nenalepi lebo je stebou stale...

jaja23
autor
30. máj 2019

@zupka33 ved ja viem, áno, určite je to dobre. Len som myslela, že mi napíšu maminky, ktoré to mali rovnako, aby som to neriešila. Je to moje jedine babo a občas by mi dobre padlo, aby ukázal, že ja som jeho mama. Ale je pravda, nebudem to riešiť, hlavne, aby mu to zostalo.. A bol by bez plaču, keď pôjde do škôlky. 😊

diewcatqoo
30. máj 2019

@jaja23 ahoj, pises, ze stale si s nim.. ostal by s hocikym aj v tvojej nepritomnosti? Totiz, aj moj je taky.. kazdemu zdravi, kazdemu da ruku, vsetkym babam posiela pusinky, ak ideme po ulici a niekto cudzi pri ceste nastupuje do auta, hned sa ide nasackovat do auta k nemu.. ale ak sa vzdialim od neho, uz mu nie je vsetko jedno 🙂
Je fajn, ze ma rad inych. Bud rada za to, ze neplace pri vsetkych cudzich ludoch. Len ho uc, ze nemoze ist ku kazdemu a ze si treba davat pozor.
Inak, moj ma aj velmi rad ocka. Spytam sa ho, koho lubis najviac na svete a on "tatintaaaa", ked sa spytam, ci lubi mamku, tak malokedy povie ano 🙂
Jednoducho, my mamy sme pre tie decks velmi vsedne. Ale zas na druhej strane mozes vidiet tu lasku v inych gestach, napr. ze ta stale hlada, ze urcite veci robite len vy dvaja a pod. Netreba ziarlit ;)

queen_mary
30. máj 2019

@jaja23 oo ako ja dufam, ze budem mat take dieta 😂

lauren8m
30. máj 2019

@jaja23 mna nieco podobne trapilo, ale nie s dietatom ale so psom. Ze mu je jedno, kde je panicek, ani sa neobzrie, ked sme ho nechavali u kamaratov, ked sme sli na dovolenku. Ale bola by som aj smutna, ak by mi povedali, ze chudak vyplakava, nechce zrat... Proste aj tak sjaj tak zle. Zene sa je tazko zavdacit😂

jaja23
autor
30. máj 2019

@lauren8m 😁😁😁

jaja23
autor
30. máj 2019

@diewcatqoo jasne, on ostane s hocikym hocikde. Chodíme aj plávať, keď si potrebujem odbehnúť, nechám ho vo vode s inštruktorkou a pri nej je kľudný aj keď robia také veci, pri ktorých somnou plače 😁

jaja23
autor
30. máj 2019

@diewcatqoo a koľko ma malý?

zupka33
30. máj 2019

@jaja23 vies neboj, tie deti su niekedy v stadiu, ze sa distancuju , ale potom sa zase lepia a takto 🙂

asia83
30. máj 2019

@jaja23 Z každej situácie si vždy vyberte to pozitívne. Negatívne hoďte za hlavu. Je dobré mať takéto dieťa z toho pohľadu, že si môžete porobiť, oddýchnuť, nemyslíte na to, ako trpí, lebo nie je s vami. V škôlke nebude toľko plaču za vami. V dospelosti sa nestratí, nebude taký citový mrzák závislý stále na niekom (vy, potom žena a podobne).

jaja23
autor
30. máj 2019

@asia83 ďakujem, snažím sa brat to z lepšej stránky. Určite je to takto preňho lepšie, netrápi sa tak, ako keby mal stále plakať za mnou

diewcatqoo
30. máj 2019

@jaja23 moj ma uz 2,5r.. vzdy bol taky, ze hura ku kazdemu, ale musela som byt bud ja alebo manzel nablizku. Doteraz je taky.
Viem, ze ta to mozno trosku mrzi, ze naoko prejavuje, ze ma mozno radsej inych ako teba. Ale neboj, nie je to tak. Maminka je pre neho len jedna, ale asi si prilis vsedna, ked je stale s tebou. Tebe dava najavo svoju lasku inak.

titi10
30. máj 2019

@jaja23 ja ti rozumiem, aj ked este nemam babo. Mna by to asi tiez mrzela, ale fakt to skus brat sportovo. Urcite by si mu velmi chybala, mama je len jedna 🙂

29simona29
30. máj 2019

@jaja23 nerieš to, môj maly je tiež viac naviazaný na manžela ako na mna, najmä keď je manzel doma...Keď som s nim sama, vie sa aj pritúliť, ale ak odídem niekam, neplače..Ja som ale rada, pretože viem, že ma ma rovnako rad, ako manžela, ale viem sa od neho pohnúť a neni na mna chorobne naviazaný. Od mala som mu nebránila byt aj s inými členmi rodiny, najmä s mojou mamou je veľmi často, tak to berie prirodzene, ak niekam odchádzam. A čo viem, väčšina deti je na tom podobne, tatinko je vždy vzácnejší, lebo je s nim menej. Mama je ale mama, naozaj to nerieš, vždy budeš pre neho prvoradá, aj keď to nedáva najavo.

marlenka222
30. máj 2019

@jaja23 moja dcéra a dodnes. Prvé dni v skolke- ostatné deti revy, mamy za srdce berie, moja dcera- prvýkrát sama- dobre maminka, prídi pre mňa. Volám o 2 hodiny, ako to prebieha- ani slza, pohoda. Po príchode domov- pustis ma do škôlky zajtra ešte? ... Ale...:D v noci so mnou spinká (musím to tak napísať, nie som typ materský plural a podobne veci ) lebo to tak dcéra nazvala (a nie na mužovej posteli ale nalepená na mne že keď si prdne, sme dokonale neoddeliteľne lebo aj ten posledný nanomilimeter vďaka ktorému sme boli oddelené, spojil nás smradom :D )Aby som nespinkala sama keď tata je v práci na tyzdnovke.a syn.... Rok a pol - stavy hádam odkedy ma začal vnímať ani na wcko nemôžem zájsť. Ako sa stratím z dohľadu postieľky, rev. Prvé slovo MAMA a cele dni dokola. Môže prísť 10 cudzích ľudí, obe babky, tata, sestra, ktokoľvek znamy- neboduje, iba MAMA:D dúfam že to skončí a začne byť aspoň trochu ako dcéra.

nikusiak9
30. máj 2019

Pockaj ked schyri separacnu uzkost :D

via88
30. máj 2019

Aj mas bol taky, u lekara si nasiel cudzieho chlapa v cakarni a s nim chodil za ruku, a ked sme zakazali reval ako divy 😁
Pozri si nieco o tom kedy saa az dieta zacina fixovat na matku (rodicov). Nasho to tiez preslo, teraz by som aj bola rada, keby ma aj trosku ignoroval .. 😁

thoughtfulweirdo
30. máj 2019

Ja mam taku 15 mesacnu 😄 a je taka od narodenia, ako 6 mesacna sa v cakarni zamilovala do cudzej tety a mrncala, az kym si ju nezobrala ona na ruky... A to si mala pocut ten vresk, ked som si ju brala naspat k sebe 😂 A stale je taka, hockoho vezme za ruku, zakyva mi a spokojna odchadza. Vsetci ma strasili separacnou uzkostou, zatial neprisla. Su momenty, ked mi je trosku luto, ze nie je moj mazel, ale je obrovska vyhoda, ze sa nemusim bat nechat ju s babkou, strykom, v pohode vydrzala 2 hodiny s mojou kamoskou, ktoru videla prvy krat. Jedna znama ma rovnako stareho chlapca a ten nevydrzi vobec s nikym, ani len neznesie navstevu u nich doma a to je ovela vacsie trapenie.