Svätény olej a novorodenec

petronela11111
1. jún 2024

Pekný deň prajem ,chcem sa opýtať..moja mama ..kvapla svätény olej novorodencovi do oka ..mala má týždeň ...urobila to bez môjho vedomia...mala začala veľmi plakať kym sa ukkudnila trvalo to asi 10 minút...olej je starý niekoľko rokov ...som na mamu veľmi nahnevaná ..radšej sa k jej osobe už ani nevyjadrujem..ak sa malej niečo stane ...tak jej to nikdy neodpustím.. pridávam fotku oleja ..myslíte žeby sa malinkej mohlo niečo stať? Neviem ani čo to je zač ..aké zloženie to má nič ....

pribinak
1. jún 2024

Volaj na pohotovosť

@janinah je sestrička na očnom

stellarstar
1. jún 2024

Bola si pri tom keď to robila? Inak určite očná pohotovosť

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronela11111
autor
1. jún 2024

@monsterablue
Mala ho červené keď som rodila tak jej praskla cievka ..mama si myslela že jej asi pomôže...

lily246
1. jún 2024

@petronela11111 fuj aký špinavý, volaj očnú pohotovosť

domka222
1. jún 2024

@petronela11111 ja som si myslela,že jej chcela na čelo ako kňaz a omylom sa dostal do oka. Ale ,že úmyselne 🤦‍♀️

simca06022011
1. jún 2024

Neviem, ale fuj vyhodila by som jej staré carachy do koša...
nemá ocko začervenanie alebo niečo? Tie oleje sú často mix rôznych aromatických olejov, parfumovanych v olivovom oleji (napriklad). Čiže jednak je to staré.ale určite aj dráždivé, stipalo ju to. Ci to.moze poškodiť oko a ako to neviem.
Dá sa osloviť aj národné toxikologicke centrum ak bude treba. KBUcka podobných produktov určite majú upozornenia ako postupovať pri zasiahnutí oka. Eshopy co som rychlo pogooglia s takymito sranda mi si veľmi neplnia povinnosti, na nete to nemajú:D

syslik81
1. jún 2024

obsahuje olivovy olej .. kazdopadne uz stary a zatuchnuty ... zavolaj do nemocnice co poradia ..ak mas doma kamilky tak sprav vyplach z nich .. mojej pomohlo hned pri zapale ..ale radsej volaj

stanulienkat
1. jún 2024

Boze moj. Toto z nasho naroda asi nikdy nevymizne. Zaseknuti ludia v stredoveku a cirkev to v nich podporuje. Tvoja mama ma kolko rokov? 95? Kupi prvu chujovonu, kde je svaty obrazok a mysli si, ze je to zazracne. Vyplachni dietatu oci Occuflashom, alebo Ophtalmoseptonexom.

majka36912
1. jún 2024

Mamina a vsetky starenky z jej okolia, ked kojila, chodili k nej po materske mlieko, ci im trochu neodvapne. Starenky to bezne pouzivali na oci miesto kvapiek a tak to skusila aj na nas, ked sme mali zapalene ocka a krasne nam to pomohlo.
Asi by som sla na pohotovost v tomto pripade. A ocko poumyvala harmancekom alebo ociankou.

lavender94
1. jún 2024

Určite zavolať alebo aj rovno ísť na pohotovosť, kúpiť v lekárni očný výplach pre novorodenca aspoň na ten cas, kym vas vyšetria

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronela11111
autor
1. jún 2024

@lily246 súhlasím s vami špinavý , starý a ešte do oka ..už sa mamu asi ani mepozriem...

stellarstar
1. jún 2024

@petronela11111 no a bola si s tým na pohotovosti??

janinah
1. jún 2024

V podobnom prípade okamžite vyplachovat oko vodou,stále mat doma kvapky Ocuflash a kvapkat...môže ho aj novorodenec.Nepoznam zloženie oleja,pre pokoj duše by som šla s dietatom na očnú pohotovosť. Na mamku sa nehnevaj,ona oleju verí,ja napr.tiez,ale určite by mi nenapadlo ho kvapnut dieťaťu do oka.je urceny len na kožu.Cievka prasknuta sa upraví sama,vstrebe sa to.Mlieko mater.do oka tiež nepatrí,je síce sterilné,ale kyslé rovnako ako každé iné mlieko a do oka nepatrí.
PS foto oleja nám nepomôže,foto oka áno.V sk.zdravotnici mame očnú dr.

mirkam3
1. jún 2024

@petronela11111 určite zájdi na pohotovosť, neskúšala by som doma žiadne dalsie pokusy bez konzultácie s lekárom. Ta flaska vyzerá, že z nej kvapkali olej ešte na teba v detstve. Špina, mastnota, fuj. Predpokladam, že datum spotreby to ani nemá, alebo je na tej fľašku dávno rozpustený. Neviem, či bola mama “pomáhať” alebo spolu žijete, ale teda v prvom prípade by som ju asi rovno poprosila, nech kým prídem z pohotovosti, je ten olej prec z mojej domácnosti, aj s ňou, kým sa neuvedomí 😠. Nabuduce malej slahne poldecak alkoholu, keď nebude chciet zaspať? Ak chce pomôcť, ma návrh konzultovať s tebou! Čím skôr dobrotu vyjasnite, aby ti v budúcnosti nespravila dalsie prekvapko.

mirkam3
1. jún 2024

* v poslednej vete malo byt “si toto vyjasnite”

kitycat
1. jún 2024

@stanulienkat to neni kupene. To je archivny kus zo suflika 🙈

stanulienkat
1. jún 2024

@kitycat vždy má fascinujú ľudia, ktorí keď vidia nalepený svätý obrázok niekde, tak si myslia že to má naozaj nejaké účinky. A pritom to len predávajú vychcanci, ktorí vedia, že zarobia najlepšie na ľudskej hlúposti.

kristinka92
1. jún 2024

no nemyslíš vážne? hentake špinavé stare bohvie čo kvapnut dietatu do oka? fakt by som sa jej poďakovala, snáď dieta z toho neoslepne. dám timdobru radu, nikdy už dieta v jej prítomnosti nenechávaj same, keď je takejto somariny schopná. predpokladám že ona sama by si to do oka nekvapla ale novorodencovi to bude dobre?chore

kristinka92
1. jún 2024

mimochodom určite chodte na očnú pohotovost či to malej náhodou nerozleptalo rohovku. bohvie čo v tom bolo. do oci to určite nepatrilo

katka2602
1. jún 2024

Ja by som to rovno hodila do koša a mamke poriadne vyčistili žalúdok. Toto sa nerobí.

svokrinjazykmonika
1. jún 2024

@petronela11111 bože už nikdy nenechávaj malú s mamou bez dozoru. Je nebezpečná, to už koho by hento preboha napadlo. Ver že ju nepotrebuješ, koľko je párov že nemá ani jedného starého rodiča, ani inú pomoc na "stráženie" a poradia si. My sme tiež len sami dvaja na dcéru ale normálne keď čítam takéto príbehy tak si hovorím že ako fajn že nemusím svokru, mamu počúvať a riešiť. Nech vám to očko dobre dopadne, muselo to štípať ako ďas

mima172
1. jún 2024

Verím, že to mama nemyslela zle, no bola to veľká hlúposť. Verím, že už ste po vyšetrení a všetko bude v poriadku 🙏 Inak vrámci lekárničky pre dieťa mám vždy všade so sebou Ocuflash a už sa mi aj zišiel.

mqkm
12. jún 2024

Čo povedali na pohotovosti? Už je maličká ok? Dúfam že je všetko v poriadku.
Akože mame nedovoľ prístup k maličkej.

lenqua_12325
12. jún 2024

Už by to dieťa nevidela ani na fotke ... snáď ste išli nemocnice.