Suseda alkoholička má zdravé dieťa

mimsy
15. jún 2013

Ahojte je to blbá téma ale ide mi len o Váš názor.Moja suseda bola alkoholička pila celé tehotenstvo a vo veľkom!! Na počudovanie dieťa nemá žiadne poruchy ani problémy...Ide o to že moja známa ani nepila,ani nefajčila a dieťatko má rok a ani nechce sedieť,ani si nevie samo sržať fľašu viete mi povedať ako je toto možné?

jolly84
15. jún 2013

@mimsy v prvom rade je to velmi kruta hra osudu. ale pri tehotenstve velku ulohu zohrava genetika. bola na vysetreni?co povedali, ako dovod? lenivost, ci nejaky malinky problem?

xlucia
15. jún 2013

@mimsy no a co ma tvoja suseda spolocne s tvojou znamou??? len tak mimochodom??? znama mala byt davno na neurologii a podla toho jednat a chodit na cvicenie s dietatom
myslis ze postihnute deti, deti s anomaliami a podobne sa rodia len opilcom a matkam na drogach?

doliva
15. jún 2013

áno veľmi veľa je o genetike,možno má susedkina nieco zo svalstvom to treba ist hned k detskej lekárke tá už poposiela kde treba a veťa cvičiť!! Jedno dieťatko je pomalšie,jedno rýchlejšie,jedno väčšie,jedno menšie....či tá kamoškina či koho

aristka
15. jún 2013

@mimsy to čo sa neprejaví teraz ,neznamená,že pre ten alkohol sa neprejaví v budúcnosti na mentalite dieťaťa...aznáma tak ako píšu dievčatá to musí a určite rieši cez neurológa....a to si si mohla už všimnúť,že na svete spravodlivosť neexistuje,nehovoriac budem šťastný ,že dieťatku nič nie je ,veď za matku nemôže...

cerez
15. jún 2013

Presne ako píše aristka, teraz dieťatku nie je nič ale môže sa prejaviť neskôr. Nemusí ísť o alergiu, ale o iné problémy. A najsmutnejšie je, že ak dieťatko vyrastá v prostredí kde sa holduje alkoholu, tak aký vzor si do života môže zobrať? No pozitívny určite nie. Takéto rodiny poznám a láska je väčšia k alkoholu ako k svojim blízkym.

elise
15. jún 2013

@mimsy neporovnávaj chvála bohu že je zdravé aj ked je matka alkoholička. je šťastie mať zdravé bábatko nech sa narodi kdekolvek a komukolvek.oneskorný vývoj dieťatka tvojej známej nech ona rieši s pediatrom a odbornikmi a určite to dožnie a bude ok 🙂 to si všetky môžme zavzdychať prečo moj má zuby prčo moj nemá zuby, nesedi, nechodi, nerozpráva alebo rozpráva veľa.....prečo sa jednej narodi viac bábatok a niektorým sa dlhé roky nedarí aj ked by bábu dali aj modre z neba. treba si vždy vychutnávať momntálne šťastie a ostatrným ho priať tiež. 😵 😵 😵

cecil36
15. jún 2013

@mimsy a tvoja znama s dietatom nechodila do poradne? lebo ak toto si nevsimol lekar tak neviem... A susedka s tym nema nic spolocne. A dieta nielenze bude zdrave, ale aj sikovne a svoju matku bude natolko milovat, ze sa o nu v starobe postara. Spravodlivost neexistuje 😉

andrejka1974
15. jún 2013

ale ani jedno nemusi byt postrihnute, nie vsetky deti v roku vedia vsetko nemyslis 🙂 🙂 🙂 🙂 ja mam 5 deti a kazde bolo inac pohybovo zdatne, mam aj telesne postihnute , aj dieta s ocnou vadou a aj uplne zdrave deti a ver mi vsetky casom vsetko dobehli 🙂 🙂 🙂 🙂 a moje deti vedeli sediet od 10 mesiacov az v 13 mesiacoch ako ta najmensia moja ta sa mi posadila v 13 mesiacoch teraz ma 14 a este nechodi, proste nechce, ale uz stoji a starsia dcerka ma ocnu vadu a tu jej zistili az v 21 mesiacoch, proste ma silne diopptrie a ako dostala okuliare zacala mi chodit a to mala 21 mesiacov, postihnuty syn mi chodil ako 18 mesacny a ostatni od roka do 15 mesiacov , neboj sa aj on sa rozhybe, len potrebuje cas a ak je tam nejakyy problem uz by to davno zistili a ver mi , ze tej alkoholicky syn moze mat a mozno mal abstinencne priznaky, a moze mat skorej psychycke problemy, ked uz nema telesny postih a my s muzom sme uplne zdravi, nikdy som v tehotenstve newpila a predsa sa u nas toto vyskytlo, ale nevzdali sme sa a bojovali sme 🙂 🙂 🙂 🙂

fra
15. jún 2013

Dieťa alkoholičky za nič nemože a ešte bude mať veľmi ťažký život ak jeho mama neprestane piť ... a preto mu treba želať, aby bolo úplne zdravé. Keď už bude bojovať s alkoholizmom vlastnej matky, aby nemuselo bojovať ešte aj so svojimi zdravotnými problémami 😔 .

pingu1
15. jún 2013

@mimsy neznamena, ze ked je teraz bez postihnutia to dieta alkoholicky, ze nebude neskor. to sa moze odrazit kedykolvek

bosoriak
15. jún 2013

@mimsy Nasledky alkoholizmu na plod sa neposudzuju po prvych tyzdnoch zivota, ale po niekolkych rokoch, prip. desatrociach. Hyperaktivita, mentalne postihnutie, poruchy ucenia, poruchy spravania, recove problemy, socialne patologie a z tych fyzickych poruch poruchy rastu, sluchu, zraku, pecene... To je len drobny vypocet moznych problemov a ani jeden z nich sa neda diagnostikovat z novorodenata, batolata, to tak najskor v prvy rok v skole. Vela z nich sa moze prejavit aj neskor.

Snazim sa neodsudzovat matky so zavislostou, ale nejde mi to. ☹

kika1111
15. jún 2013

jj... ja som v tehotenstve nefajčila, nepila, papala kyselinu, nejedla bylinky, ktoré mohli uškodiť...a mám synčeka s kompletným rázštepom pery a podnebia (zdediť to nemal po kom)...a poznám ženy, ktoré fajčia celé tehotenstvo, dajú si aj pohárik, nevedia čo je kyselina listová a podobne...a deti majú zdravé..

rebeka7501
15. jún 2013

Záleží na stvabe tela, stravovaní, samozrejme genetika (i niekoľko generácii dozadu), schopnosť placenty absorbovať toxické látky, metabolizmus matky a mnoho ďalších okolností.

kiki68
16. jún 2013

je to strasna hra osudu,ze sa niekto moze snazit a robit vsetko mozne,len aby sa nci nestalo a aj tak sa stane. Ako sa hovori zle sa stane velmi rychlo. Ale to,ze suseda je nejaka alkacka a ma zdrave mimi, tak ano na prvy pohlad moze byt dieta zdrave,ale co ak v 13tich prepadne nejakej zavislosti,lebo to mu mamicka povenovala s dalsou vybavou tiez. A nemusi ist len o zavislost na alkohole,moze ist aj o drogy a kadeco,co na dnesne decka ciha spoza kazdeho rohu...
Mozno potom to,co este nevie super sediet,tak ho nakoniec dobehne a z toho,co nebolo podla tabuliek bude spickovy manazer alebo vyborny lekar, proste uspesny clovek bez tendencie mat zavislost na nejakej omamnej latke. Mnohe veci do urciteho veku nevidime a nemame sancu ich posudit.Takze aj dietatu tej alkacky len drzat palce,aby sa mu nic nestalo.

monika15
16. jún 2013

@mimsy je to smutne ale je to tak .... :((((((((
predrogovane prepite... a (chvalabohu) deticky zdrave
a niektore zeny robia MAXIMUM a zial ani vynosit nevedia :(((((((((((

marcelatje
16. jún 2013

@mimsy vďaka bohu že je susedkino dieťatko zdravé. Bude to mať v takom prostredí ťažké a ak by malo nedajbože ešte aj nejaké postihnutie bola by to hrôza.
Viem však o akej nespravodlivosti hovoríš, sama ju zažívam. Poznám matky ktoré fajčili či pili, nezdravo sa stravovali a ich deti sú oveľa zdatnejšie ako moje. 3x denne cvičíme vojtovku, chodíme plávať a cvičiť na loptách pokroky sú nebadateľné nikdy si však neželám aby detičky iných mamičiek boli choré aj keď pre ich zdravie neurobili toľko ako ja. Deti nemajú trpieť komukoľvek a za akýchkoľvek okolností sa narodili. Tvojej známej prajem len strašne veľa trpezlivosti a lásky všetkému sa dá trošku pomôcť smerom k lepšiemu 🙂

lussy23
17. jún 2013

Tento svet je veľmi zlý a nespravodlivý. Mnohokrát nejde o to, ako sa matka stravovala v tehotenstve a čo robila a nerobila. Tento svet je skazený a osud nevyspitateľný. Ak sa dieťa má narodiť psotihnuté, narodí sa, bez ohľadu na to, či matka jedla a robila v tehotenstve všetko alebo či si dávala pozor. ☹

Btw - to že je dieťatko alkoholičky zdravé, neznamená, že neprídu zdravotné problémy neskôr. ☹ A to že ročné dieťa nesedí a nedrží fľašku ešte neznamená, že bude postihnuté.

no svet je nespravodlivé, to je pravda☹

lussy23
17. jún 2013

@marcelatje ako to myslíte,že nezdravo sa stravovali?
Inak ja som veľa vecí sa naučila neskoro a som v poriadku, nič vážne mi nie je... Držím Vám palčeky.