Sú to zrasty po cisárskom reze?

paulinafabryova
22. júl 2019

Ahojte baby som 8 mesiac po cisárskom reze. A pobolieva ma brucho mám pocit že si to zrasty. Ako ste to vy riešili pomohlo vam čo ? Nemuseli vás operovať ďakujem veľmi pekne

diankadop
22. júl 2019

@paulinafabryova treba ist k lekarovi na sono, on urci ci to treba operovat alebo nie, takto ti my asi nebudeme vediet poradit, niekedy to treba niekedy nie.

lilu2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
22. júl 2019

Pripajam sa, ja som rok a pol po druhom a boli ma tiez brucho. Som si vedoma, ze treba ist na sono, zatial to odkladam 😐 bola som v decembri a vtedy bolo vsetko ok

paulinafabryova
autor
22. júl 2019

@lindusss2016 aj vás bolia nohy ? Občas aj v pravo dole ?

veronikadomanova
22. júl 2019

@paulinafabryova na sone to vidieť asi nebude...ja som kvôli tomu išla na CT...výsledky ešte nemám...ale budu to 3 roky od cisárskeho a stále ma to bolí

sisa_s
22. júl 2019

Zrasty neukaze ziadna neinvazivna metoda 🙂 iba priamo revizia brusnej dutiny operacne

ferihegy
22. júl 2019

Bola som na laparoskopickej diagnostike brucha. Bolelo ma brucho 1,5 roka. Zrasty po sekcii + sa ukazal aj chronicky zapal slepeho creva. Pocas duhej sekcie jazvu "opravovali" opat.

lindusss2016
22. júl 2019

@paulinafabryova nohy nie, mna len podbrusko. Niekedy cele, niekedy na stranach

ysseba
22. júl 2019

@paulinafabryova Ahoj. Mne sa po prvej sekcii spravili hrozné zrasty. Prišlo sa na to počas druhej sekcie. Ale boli to také zrasty, že skúsený pán doktor nevedel čo môže rezať, nevedel sa mi skrz zrasty dostať do maternice, dokonca keď už bolo vo finále a išli rezať poslednú vrstvu, tak vravel, že teraz toto reže na vlastnú zodpovednosť. Našťastie všetko dobre dopadlo. Ten pán doktor si dal ešte tú námahu, že prišiel za mnou na JISku aby mi len povedal, že teda za svoju prax videl všeličo, ale že to čo som mala v bruchu ja, ešte nevidel a že som ho riadne potrápila. Ešte by som dodala, že tieto strašné zrasty mi ale nikdy nerobili žiaden problém, vôbec mi nenapadlo, že by som v bruchu mohla mať nejakú katastrofu, nikdy ma nič nebolelo, nepichalo, nič. Celú dobu, aj celé druhé tehotenstvo všetko v najlepšom poriadku. Tak vidíš podľa odpovedí... Zrasty môžu bolieť, ale aj absolútne nemusia 😉

romiada
22. júl 2019

Ja mam 2 cis.za sebou (12r a 2.5r). Jeden vertikalny rez, jeden horizontalny. Obcas tie jazvy citim ako sa vravi "pri zmene počasia" a občas svrbia. Nemam s tym inak nejaky važnejši problem tak sa nad zrastami nezamyslam aj keby som ich mala.
Zober si že ženske telo sa po cis.reze dava dlho dokopy...ved to je velky zasah pre telo. Vravi sa ze kolko si bola tehotna, tolko by sa telo malo pomaly davat do normalu. A myslim ze po cisarskom ma narok na dlhsiu dobu.....

darci17
22. júl 2019

@paulinafabryova ahoj, ja som po tretej sekcií. Mna boli lava strana brucha a aj lava noha. Akoby aj lava polovica zadku🙂. Verím, že to je sekciou, nie necim vážnym.