Štvorročné dieťa nechce kakať do záchoda/nočníka

jarmilly
12. dec 2022

Dieťa bude mať 4 r, cikať bude po stojacky do záchoda, no na veľkú potrebu si bude pýtať plienku, nesadne na záchod / nočník. Pri cikani ho musím držať a pipík si do ruky nechytí. Čo doporučujete? Ďakujem

daffodil3007
12. dec 2022

@jarmilly neterka robila to isté, psychológ im poradil brat na záchod najskôr "všetkých" plysakov, potom menej a menej, ona tam nechcela byť sama akože. 😔

januska12323
12. dec 2022

Najprv ho nauč samého cikať, myslíš, že v škôlke mu bude držať učiteľka? Kakanie až potom, u veľa detí to trvá dlhšie.

ivangeline
12. dec 2022

Nie je tato? Ten s cikanim by hadam vedel pomoct. Deti akosi viac daju na toho druheho,kt im je vzacnejsi,kedze s nim netravia tolko casu. A s tym kakanim...no proste nepopustit a nedat plienku. Uz ma 4r. Lahsie slo mojim detom na wc. Citili sa ako dospeli.

vikusjk
12. dec 2022

@jarmilly ako si sa ho snazila motivovat doteraz?

mimi3008
12. dec 2022

@jarmilly synovec to robil do 6 rokov. Normalne sme boli von v parku, trebalo mu kakat, tak svagrina mu dala za stromom plienku...skusali aj plienku nedat, tak to nekakal potom aj 5 dni...Potom sa zmienil, ze wc doska ho chladi, tak mu ju pred potrebou ohrievala fenom a este par nejakych trikov a potom to uz slo. Ale vravim, az v 6 rokoch

queen_mary
12. dec 2022

Akurat som ti riesila. Nechala som si ho tyzden doma a proste som nedala plienku, az nakiniec nevydrzal a dal do nocnika. Na druhy den som skryla nocnik, ze sa stratil, a zasa 2 dni drzal aj nevydrzal a dal do zachoda. A odvtedy uz len zachod.

Boli place, boli zachvaty, ale vydrzala som a nedala plienku. A ten jeho pohlad, aky bol na seba hrdy, ze sa mu to podarilo 😀 mam 3 roky a plienku si pytal uz len na 💩

whatever1
12. dec 2022

@ivangeline nedať plienku nie je najlepší nápad, pretože može vzniknuť omnoho závažnejši problem. Dieťa bude zadržiavať aj niekolko dni a stolica može zatvrdnut až tak že ju dieťa nebude schopne vytlačiť ani do plienky.

ivangeline
12. dec 2022

@whatever1 No to by som posporila slivkami a celkovo vela ovo a zele...vlaknina.

jarmilly
autor
12. dec 2022

@ivangeline slivky sme skúšali a nič

queen_mary
12. dec 2022

@ivangeline ano, ja som to presne podporovala - stava zo zavaranych sliviek, vyvarene susene slivky, vela vlociek kazde rano. Dala som mu jablko a chvilku na to mlieko 😀 proste matka roka. Ale zabralo no. Akonahle prekonal ten strach a zistil, ze jr to vlastne v poriadku aj takto, tak bolo dobre.

queen_mary
12. dec 2022

@whatever1 ono skusit to moze, vycleni si napriklad 3-4 dni. A to uvidi, ked bude zle a bude vidiet, ze to nejde. Mozno by som si dopredu poriesila s pediatrom nejake "prehanadlo", ak by to nezabralo a nastala by naizaj tvrda zapcha. Potom by som samozrejme prerusila toto skusanie a zasla asi psychologovi.

Ale za skusku, podla mna takych 5 dni, nic nedas, autorka. Ved si poznas dieta a uvidis, kedy to uz bude naizaj cez a stopnes to 🙂 moj mal ked ten prvy tyzden, ze 💩 napr v pondelok, stvrtok a nedela. Malicko. Ale upravilo sa to, ako sa citil viac a viac sebavedomo na tom zachode 😊

ivangeline
13. dec 2022

@jarmilly Netreba skudat...treba davat kazdy den a nielen slivky. Vela vlakniny. Proste mu bude treba a len tak nezadrzi a ked zisti,ze to vlastne nic zle nie je.,este ho pochvalite...Strach sa zmensi. A postupne to odzneje.