Štvormesačný syn odmieta cumlík

tobnuf
24. mar 2016

Prosim poradte co mam robit.. mam 4mesacneho synceka, ktory odmieta cumlik.. to by bolo v poriadku az na to ze namiesto toho cumlika ma mna.. resp. moj prsnik. Ja som uz z toho fakt zufala uz ma dokonca az boli niekedy co mi ho zuzle vkuse. Ci cez den ci v noci sa budi len tak podudlat.. upokojit a uspat.. a cez den to iste .. ja sa hlavne toho bojim ze ked budem chciet prestat kojit ako ho ja uspim ked inak sa neda.. hlavne by som chcela pocut nazor mamiciek co si niecim podobnym presli a ako prestali kojit.. hlavne mi prosim nevravte naucit na cumlik sa naozaj neda a plackat ho urcite nenecham .. to radsej budem teda ten cumel ☹

mia265
24. mar 2016

No ja mám to isté. Všetci mi hovorili,aby som ho ani neučila už potom,tak som neučila. Aj mne zaspával na prsníku, a vieš čo? Radšej som ho uspávala 8 mesiacov naprsníku a zaspal mi do 10 minút,ako čakala 2 hodiny,kým zaspí sám. Teraz si síce podudle, keď sa napapá pred spaním,ale potom sa sám odpojí, otočí sa a zaspí sám. On dozreje, skús hlavne,aby sa aj naučil sám zaspinkať, v kočíku napríklad, posupne to pôjde aj doma

tobnuf
autor
24. mar 2016

@mia265 no v kociku mi v pohode zaspinka aj sam ale vecer alebo takto musi si dudlovat .. ja sa hlabne bojim.. no do 3 rokov ho kojit teda ozaj nechcem 😂

lenicka2609
24. mar 2016

Avaky dudlik mate? U nas to bolo to iste a mali sme doma asi 10 druhov cumlikov a ani jeden nechcela len cicik to bolo jej. No raz mi mama poradila ten klasicky gumenny cumlik ( margaretku) ten mi zobrala hned lebo ma tvar ako bradavka aj je taky maksi no a mala som pokoj 🙂

moni244
24. mar 2016

@tobnuf neboj, moja bola taká istá, v 14 mesiacoch, keď sa budila v noci 10 krát na dudlanie, som to stopla, začala som uspávať hladkaním, dva dni plakala a pochopila

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mily7
24. mar 2016

@tobnuf môj prvý syncek mal koliky a býval nervózny, ťažká výchova😄len kojeny, cumel nechcel,ja som sa aj bála ako prvorodicka dať mu ho,tak ho nemal. Nocne kojenie sme stopli s pomocou manžela v roku. Denne v dvoch. Ani mala nemá cumel, zaspava na prsniku ale v noci ak sa zobudí tak už len pohladenim, pritulenim zaspi, prsnik už v noci nedávam. Tiež som stopla nočné v roku. Deti sa menia,dozreju trocha,môžeš skúsiť iné cumle ak ta to veľmi obtazuje, ak sa nechyti, davaj mu prso. Ale to tiež by som dávala len po tu mieru kým je to unosne pre teba. Tiež nie je dobre aby bola mamina nervozna, pretože jej babo neustále dudle bradavku. To už radšej skúšať tie cumle. Ale ak sa dá,Dopraj mu svoju prítomnosť, neskôr budeš uberat .Bude väčší, skôr pochopí .

mia265
24. mar 2016

@tobnuf ja som môjmu dávala ,aj dávam prsník,kedy má chuť a také kľudné a spokojné dieťa si ešte nevidela. zo začiatku aj každú hodinu, teraz už sám toľko nechce 🙂

candii
24. mar 2016

@mia265 a mozem sa spytat kolko ma mesiacikov .. aj my mame podobny problem aj ja mu davam prsnik na poziadanie aj ked je to niekedy nepohodlne ale je spokojny aspon a to je pre mna dolezite..

mia265
24. mar 2016

teraz má 10
@candii

ena1903
24. mar 2016

Moj tiez nechcel dudel kym bol kojeny, tiez zaspaval na prse, aj sa ukludnoval. Ked mal cca 14 mesiacov, uz som ho aj uvazovala zacat odstavovat (chcela som otehotniet), ked ma zrazu zacal len tak zo srandy strasne hryzt. No ked to urobil jeden vecer uz 4.krat, bol uspavaniu na prsniku koniec. Dala som dudlik a hajkala ako dovtedy, spievala, mojkala - prvy vecer plakal asi 10 min., druhy vecer menej, treti uz len tak pomrnkal, odvtedy zaspava s dudlikom. Pravdu povediac uz by som aj bola rada, aby prestal (ma 2 a pol), ale on asi dohana to, co zmeskal ako maly 🙂 Neboj, aj u teba to raz pride, este je malicky, nech si len dudka.

mimusa227
24. mar 2016

ahoj,neboj niesi prva a ani posledna cim si takym niecim prechadzas.Bud rada,ze kojis,niektore mamicky by chceli kojit a nemozu.Viem,niekedy je to mozno aj trosku unavne budit sa za noc aj desatkrat,ale maly ta chce citit a uistuje sa,ze si pri nemu.My to mame tiez a to maly ma uz pol roka.

edn
25. mar 2016

ja som vyskusala viacero dudlov a potom jeden chcela.. a ked chces prestat kojit, tak to proste vymen za flasu pred vecernym spankom.. moja tak zaspavala este lepsie.. ale este je maly, uspavanie sa este zmeni.. moje zaspavali na prse, prva dcera potom na rukach, potom som ju musela drzat za ruku a nakoniec uz zaspava sama.. vzdy je take obdobie - vzdy sa to nejako da prisposobit

rrybka
25. mar 2016

a je cumlik nutny? mojedeti ani jedno ho nemalo anepytali ho ani im nechybal

tobnuf
autor
25. mar 2016

@rrybka no nie je nutny ale on si ten cumlik robi zo mna .. a mne to teda nie je 2x prijemne hlavne v noci.. kde sa viac krat za noc budi na dudlovanie ktore trva aj hodinu

edn
25. mar 2016

ja by som na tvojom mieste vyskusala viacero druhov dudlov.. moje ani jedna nechcela tie, co su skosene z jednej strany.. obe pouzivali aventove a mladsia moc nechcela ani ten a potom som zistila, ze su jej moc dlhe, tak som nasla v DM taky uplne malilinky a ten jej vyhovoval.. ale iba ked zaspavala.. cez den nedudlovala vobec.. proste som jej nedala prso, ale dudel.. aj v noci.. a ked zaspala, tak ho vyplula.. takze aspon na tu chvilu sa to naucila 🙂

maykaaa1122
26. mar 2016

ani ja som dudlik nedavala, vsetko je to o zvyku. Moja sestra musela od dudlika oducat a dieta malo 3 roky a nechcelo sa ho vzdat. 😒