Štvormesačný drobec v noci často vstáva

krasnanevesta
29. sep 2017

Ahojte mam 4 mesacneho drobca...vstava v noci 6-8x posledne zobudenie je tak na hodinu, vstava o siestej rano ukladam ho o osmej vecer.....stretli ste sa s tym aj niekto iny? Ja uz nevladzem, trva to skoro 2 mesiace. Prvych 5-6 zobudeni sa aj koji. Nerozumiem co sa deje. Bolo to aj pred ockovanim, zubky nevyzeraju ze idu. Co mam robit? (Spat cez den kvoli druhemu drobcovi uz nemozem)

sorciera24
29. sep 2017

@krasnanevesta nebudem ti brat iluzie,a le moj ma 3 roky a stale sa za noc zobudi aj 3krat......vo veku 15mesiacov sa budil min. 6krat....a cely prvy rok prereval.....fakt 20h z 24h.....viem ako ti je,a le popravde, 4mes. su nic oproti rokom........a to som uz odratavala, kedy to skonci....zatial to nekonci....a vysksuala som vsetko....a je to moje druhe dieta, cize nie som mama azciatocnik......musis len vydrzat,a le verim,z e je to tazke....ja uz padam na hubu,a le to malokto veri, kym nezazije.....(tesim sa na rady rozneho typu....)

krasnanevesta
autor
29. sep 2017

Tiez mi 2,5rocna dcerka v noci vstava jedine stastie ze k nej chodi manzel. Takze nemusi prespat celu noc ale dve hodiny spanku v kuse by som velmi uvitala.
Ale aj povzbudenie potesilo 🙂

monivv
29. sep 2017

Ahoj, my takto fungujeme uz pol roka :D a v mojom okoli sa to tyka dalsich styroch pol rocnych deti, co su kojene... ja akurat uz druhu noc skusam, ze mu dam az po 3 hodinach, skor nie... uvidim ci aspon takto si pomozem

krasnanevesta
autor
29. sep 2017

@monivv skusim aj ja nieco taketo ze natiahnut rozostupy medzi kojenim.

karolinka1991
29. sep 2017

@krasnanevesta Tak moja ma 15m a v noci je stale od narodenia tolko hore a tiez som citala,ze niektore deti takto zle spavaju aj do 4 rokov,tak sa mam na co tesit...ale mozem otazocku - spavate vsetky styria v jednej izbe?Lebo my cakame druhe babo,no dcerka asi od 8m zrazu z nicoho nic zacala chciet zaspavat len so mnou,takze ked k nej v noci pride manzel,je to len horsie,tak neviem,ako to budeme riesit pri dvoch...takze mas ozaj stastie,ze nevstavas k obom - aspon to vidim ako pozitivum,hoci som nepomohla 😒

janinah
29. sep 2017

Existuje kaša myslím ryžová od ukončeného 4.mes. ja by som dala na tvojom mieste,ja som dávala,ale to som už nekojila...nech sa zasýti na dlhšie aspon 4-5 hodín možno po nej pospí....nemusíš byť statočná moderná matka ,ktorá okrem mat. mlieka nič iné /prípustné/ nedá a potom padá na hubu od únavy😉

karolinka1991
29. sep 2017

@janinah
@krasnanevesta nechcem demotivovat,ale nam nikdy kasa nepomohla a to som skusala rozne a v roznych mesiacoch...po kasi sa budila a budi uplne rovnako ☹ ale skusit mozes..mozno na niektore babatka to funguje 😉

potvora1
29. sep 2017

@krasnanevesta ahoj, tiež Tu nechcem brať ilúzie,my sme takto fungovali 14 mesiacov, skúšala som všetko možné aj nemožné😉 a nakoniec ako som presne po 14 mesiacoch prestala kojit, syn prespal celú noc, ale za tie prebdene noci to stalo...síce som mala iba jedno dieťa, čiže som si mohla kľudne pospať aj cez deň....držím palce a veľa energie, každé dieťa je iné, snáď bude aj u vás lepšie

karolinka1991
29. sep 2017

@potvora1
@krasnanevesta ja som nemohla bohuzial kojit od narodenia,hovori sa,ze UM viac zasyti a vidis,u nas ani ti....urcite treba vselico skusat,ale ked to nepojde,asi Ti zostava len sa s tym zmierit a cakat,kym to bude lepsie...my sme uz fakt skusili vselico (teda az na tu "zlatu" radu typu "nechaj niekolko noci dieta vyplakat" - na to zatial srdce nemam ☹)

331kikus
29. sep 2017

nasa tiez prerevala do roka vkuse, nemal kto postrazit ani na chvilu...do 2 sice uz vedela spat aj 3-4 hod vkuse...ale vstala medzi 12-1(v noci) a do 4-5 rana sme boli hore...a to som bola bez seba ze aspon ten rev nie je...uz mi bolo vsetko jedno....vyskusali sme vsetko dostupne nedostupne, mozne nemozne....sem tam zabrala chamomila vulgaris 9CH.... ale aj to po case uz nefungovalo...nocny des bol jej druhe meno, dnes ma 4,5 a aj tak sa v noci este vie zobudit akoby ju niekto rezal....doslova...

tenerifka
29. sep 2017

@krasnanevesta tak to je riadne psycho....velky obdiv, vystrelo by ma
Moje decka v noci vyvadzali do 2-3 mesiacov, potom som sekla s kojenim a odvtedy spali celu noc
Nepisem to ako navod, ale takto to bolo u nas....inak by som uz mozno bola mrtva z nevyspatia alebo pacient na psychiatrii

deti95060810
29. sep 2017

ja som pri prvom stávala v noci každé 2 hod. a ráno som išla do školy....😲 skoro som umrela od únavy.... Dieťa sa mi budilo do 3 rokov....všetky moje deti boli mizerní spáči....
Brat s mm mali syna, ten prespal celú noc už na tretí deň ako prišli z nemocnice....Prvé 3 noci ho aj budili aby ho nakojila, ale potom to už nechali a spali celú noc.... Ticho som im závidela....ja som si myslela že tie noci prebdené nikdy neskončia....😒

kamilka1986
29. sep 2017

Nečítala som ostatné príspevky ale teda ja mám dvojičky a od narodenia mi spali asi tak 20 celých nocí a to už budú mať 2 roky... Padám na hubu, občas si aj poplacem a odratavam každý jeden deň nech už toto skončí... Zvyčajne sa mi budia každých 15 minút a ja už fakt neviem prečo sú takí nespavci

pininka
29. sep 2017

U nas to iste, nepomahaju ani prikrmy,ani kasa na vecer. Jedina rada je vydrzat,raz to urcite prejde. Nam ale uz idu zuby, takze to isto bude z toho. Cez den sa s nou snazim aspon na pol hodku si pospat, ale tiez mam este dve starsie deti, nie vzdy sa da.

andreakg
29. sep 2017

No môj syn už má 2roky 9m a neprestal ešte ani jednu noc aj 3×sa zobudí, tiež stále čakám kedy už bude spať normálne, starší syn prespal od roka celú noc

monivv
29. sep 2017

No presne... mat to srdce nechat par noci vyplakat bol by pokoj uz davno :D svagrina to urobila. No akurat menej vnoci stavala, ale aj tak vstavala dva krat do noci prvych par rokov... a hlavne tie deticky byvaju smadne vnoci, treba im dat pit

krasnanevesta
autor
29. sep 2017

Skusila som kasu ale drobec vsetko vypluva aj umele mlieko ci flasou alebo lyzickou takze asi este na prikrmy nie je pripraveny....takze kasa na veceru nehrozi. Dakujem vsetkym za povzbudive slova. Budem to musiet len vydrzat. 🙂

monivv
29. sep 2017

Najst si system 🙂 a skusit byt v klude 🙂

emi16
29. sep 2017

Rastovy spurt, laktacna kriza?

Kojene deti su take
Ja uz nespim 5 rokov
Prva aj po odstaveni casto vstavala do 3 rokov v noci a vstavala rano o piatej
Potom sa narodila mladsia
Do 17. Nasteho mesiaca kojena aj v noci. 6-6x.Potom sa odsala, ale stale neprespi celu noc a je niekolkokrat za noc hore. Ma pevne hlasivky tak ma to budi
A ma uz 2 roky
A ziadna vecera to nespravi

sono2
29. sep 2017

Kojiš to je normálne.
Ja kojim proste ani neratam koľkokrát cez noc. Od polovice noci je malá na prsníku lebo chce, má 9 mesiacov. Potrebuje kontakt, nieje tak často hladná. Nemôžete spať spolu?
Dojčenie nieje jednoduché. Ale dáva všetko. Keď budeš na ňu reagovať rýchlo, nestihne sa zobudiť cucne a bude spať ďalej.

sono2
29. sep 2017

@janinah takto to nefunguje. Dieťa ju chce cítiť. Kaša nepomôže. Vieš čo moja zje večer? A pýta si prsník stále rovnako. Tou nieje o hlade.

janinah
29. sep 2017

@sono2 vec názoru...za pokus nič nedá.....a ked si tvoje navečerané dieťa stále pýta prsník,tak je to o zvyku a toto sa dá odučiť /ako je zvyknuté na cumlík a aj toto sa dá odučiť/

beatrix85
29. sep 2017

Je to kojením, jediná možnosť je prestať kojiť, iná neexistuje. Dieťa má prsník ako cumeľ a proste sa na prsníku upokojuje hneď ako sa na chvíľku zobudí. Ja som od začiatku striedala kojenie aj UM a malý od začiatku krásne spal a aj spí. Nikdy nevedel, či dostane prsník, či fľašku. Takže sa naučil aj na to aj na to a tak nebol fixovaný na prsník. Už sa teším, ako ma vyslúžilé kojičky zvozia pod čiernu zem;) A vôbec nie je pravda, že kojenie je zaručená imunita. Na imunitu vplýva nesmierne veľa vecí. Dokonca aj dedičnosť imunity od matky.

sono2
29. sep 2017

Ináč nechcem moralizovať, ale som na malú úplne sama. Vstáva mi tiež o 6 ráno ide spať o siedmej a normalne fungujem. Cez deň už skoro nespí max 30 minút. A nepadam ani na hubu, ani som neni unavená. A určite kvôli tomuto by som kojit neprestala. A to som prešla štrajkmi cez deň dojčenie len v spánku od 2 mesiaca, čakať kedy vstáva rýchlo dať prsník atď atď.

sono2
29. sep 2017

@janinah veď ja pišem, že to nieje od hladu každú chvíľu. Moja pije niekedy len trocha, niekedy viac.
Ja len píšem, že to neplatí že kaša rovnása prespatá noc.

monivv
29. sep 2017

@sono2 aj som zabudla na cele strajky, kym si mi ich teraz nepripomenula :D ale presne tak, oplatilo sa vydrzat a kojit 🙂

janinah
29. sep 2017

@sono2 u nás to platilo u troch detí,tak preto píšem,nech skúsi....

katrin21
29. sep 2017

@krasnanevesta natiahnut rozostupy medzi kojenim, ked ides ty spat, tak ho v spanku este nakoj a potom si lahni.... u nas to fungovalo a pekne potom mala prespala dlhsie, inak by sa zobudila hodinu po tom, ako som si ja lahla.... 6-8x je fakt vela... si si ista , ze vecer sa napapa dostatocne? mono je hladoš,,, a mozno len vymysla.... ktovie .... ono do pol roka je OK, ze dieta papa v noci, ale nie kazde prebudenie musi byt o hlade.... niekedy skus dat len dudlik, ak ho mate a vydrzať, ci sa neukludni....

ale kazde dieta je aj tak ine.. prva sa mi budila kazde 3 hodiny, nad ranom aj 2 a od 5,30 hore niekedy uz..... do 3,5 roka sa budila tak 2x, ze sa chcela napit aspon vody par glgov, proste to neslo odnaucit... Druha teraz v pohode, sice aj ja som uz ina a inak ku vsetkemu pristupujem, naucila som ju na dudlika plienku v ruke, funguje to.... A nevstavala som vzdy z postele na prve zamrnkanie, lebo deti casto len tak zo spanku si pomrnkaju a potom spia dalej, co sa mi potvrdilo / radili mi setricky na jiske, oni maju vela skusenosti predsalen a fakt to bolo tak /.. az ked som videla, ze naozaj nieco chce ( hlad, plienka...) tak som vstala, bez slova a reci , skoro potme ( svetlo len na chodbe a privrete dvere) som ju prebalila, nakrmila a polozila spat ( + prve mesiace grganie) .... Aby sa moc neprebrala a spala dalej.... a to krmenie pred mojim odchodom do postele cca. o 23h fungovalo, mala potom spala aj do 3...

bobana297
29. sep 2017

@janinah toto poznam. mamicky ktore nic okrem MM nedaju a potom sa stazuju a vsade placu,ze je 6 krat v noci hore. a pocut variantu aspon na vecer UM ktore zasyti viac predsa ako MM to az zozrat ma ide. moj maly by bol hadam do teraz taky. a potom som presla na UM lebo aj cez den mi spal 20 minut a stale cucal a cucal.a na tom UM prespal celu noc. Vsak to UM nieje bars jaka umelina. musi to zodpovedat vsetkemu inac by sa to nepredavalo

janinah
29. sep 2017

@krasnanevesta jasné,že vypľúva kašu,sať mat. mlieko má vrodené,ale jesť z lyžičky sa musí naučiť,nevzdávaj to s tou kašou,on to totiž bude vypľúvať aj ked mu dáš v 7. či inom neskoršom mesiaci,kým sa to nenaučí