Štvormesačné bábätko začalo v noci zle spávať

veronika2806
26. nov 2020

Ahojte, chcela by som sa poradit.
Doteraz maly spinkal paradne v noci zobudil sa dvakrat a od minuleho tyzdna sa vsetko zmenilo. Cez den to je este ako tak minimalne tri spanky v priemere hodinove no ako pride vecer a ze ho idem ulozit na nocny spanok tak katastrofa.
Place brble potom sice sam zaspi ale po hodine je hore a takto kazdu hodinu hore . Dozaduje sa kojenia, niekedy vsak ani to.
Vcera mu vysiel prvy spodny rezak tak to pripisujem aj tomu. Co si o tom myslite a kedy to prejde ?
Uz som velmi unavena . Ake mate skusenosti so zubkami ako takymi?
Dakujem za reakcie.

evkakozickova
26. nov 2020

@veronika2806 žeby spánkova regresia ? Prejavuje sa okolo 4 mesiaca. Ja mám už teraz pred ňou rešpekt.

katarina9593
26. nov 2020

@veronika2806 ahoj môže to byť aj ten spánkový refresh..ale keď hovoríš že už mu zubky idúvtak to by mohlo aj s tým súvisieť naša má 9m a posledné 2-3tyzdne máme v noci mliekovu "párty" 😂lenže idú zúbky a viac naraz 🤦tak musím len vydržať

nikpa
26. nov 2020

@veronika2806 este niekoľkokrát sa mu zmeni spankovy režim, raz k lepšiemu potom k horšiemu. Netreba sa nad tym zamýšľať, je to normálne len sa treba rychlo prispôsobiť. Držím palce

cookie29
26. nov 2020

zienky, ja viem ze navod na pouzitie k materstvu/ rodicovstvu neexistuje, ale to uz vazne neexistuje ziadna komunikacia medzi rodinami, priatelmi, mamickami na piesku a podobne? Ja viem, ze Covid, ale aj tak, obcas ked vidi tie otazky o zakladnych veciach.... neviem, esteze ma babatko videopestunku a neviem ake vymozenosti...
@veronika2806 neber to zle, nie je to proti Tebe, len mi to pride tak trosku smutno

1angelika
26. nov 2020

je to normálne, musíš to len vydržať a sama prídeš na to čo tvojmu dieťatku vyhovuje, čo ho upokojí atď...keď si unavená tak cez deň keď spí si ľahni aj ty a rob len najnutnejšie veci ako varenie, pranie vecičiek, upratovať budeš keď sa to zlepší. Držím palce 🙂
PS: mne prespalo celú noc dieťa prvýkrát ako 15 mesačné

veronika2806
autor
26. nov 2020

Dakujem za vsetky Vase reakcie , ono ja fakt nepotrebujem nech prespi celu noc ved je to babo len aby sme obaja boli ako tak pouzitelny cez den.
Dnes strajkuje aj cez den so spankom asi dalsie zuby , bohvie.
Rozpravala som sa o tom s vela ludmi len bohuzial okolo seba mam len ludi, kt.deti spali dobre a takto prudka zmena u nich nenastala.

1angelika
26. nov 2020

@veronika2806 to sa určite len dorábajú, každé dieťa má lepšie a horšie obdobia...no ak mu idú zubky v 4 mesiacoch, to je dosť skoro...alebo aj bruško ho môže bolieť. Ak kojíš dávaš si pozor na stravu? Snáď sa to čoskoro zmení..

cookie29
26. nov 2020

@veronika2806 never pokial si nevidela... ver mi 😅 . Ludia velmi casto prehanaju. Moj maly nespaval cca do 2.5 roka. Budil sa v priemere 6-8 krat v noci. A ja som pracovala na plny uvazok 8h-18h od jeho 4m (zijem v zahranici, materska tu nie je). A ked sa maly zobudil tak 3krat tak som bola vytesena, ako dobre sme sa vyspali... mozno keby si ma bola pocula, tak mas pocit, ze moje dieta spava a to Tvoje nie...

andreatytler
27. nov 2020

@veronika2806 Podla mna urcite spankova regresia a ten zubok.
Spankova regresia by sa mala upravit do 1 mesiaca kym si privykne na novy spanok, alebo aj skor a zubok kedze uz vysiel by nemal robit problem iba ak mu ide druhy.
Treba len vydrzat.
Pocas spankovej regresii sa mu zmeni spankovy rezim a upada do hlbokeho spanku hned po zaspani... vtedy je dobre odist a porobit co najviac. Po 20-30 minutach prechadza do REM spanku a pri tejto zmene sa takmer zobudi (a vela deticiek sa naozaj zobudi). Potom REM spanok je velmi lahky a kazdy suchot ho zobudi. Potom zase prechod do hlbokeh spanku a ciastocne zobudenie. Ak je nauceny zaspavat v postielke sam, tak to mas dobre, lebo ked sa zoudi, tak sa pravdepodobne len otoci na druhu stranu a bude spat dalej.