Štvormesačná dcéra sa ma bojí, keď mám mokré vlasy

lulistek
14. aug 2013

Ahojte,
mám 4 mesačnú dcéru. Už trikrát mala záchvat plaču. Pripisovali sme to bolestiam bruška, ktoré po zmene UM prešli.. Dnes som ale zistila, že ten prvý a tretí (dnešný) záchvat bol preto, že som prišla s uterákom na vlasoch. Keď som si dala uterák dole a mala strapaté vlasy stále mala strach v očiach, nepomáhalo ani rozčesanie, ani upnutie do vlasov. Nedávno mala menší záchvat plaču, keď som sa fénovala ( čo pred tým jej nikdy nevadilo ) - tak zase to môže byť tými mokrými vlasmi. Neviete prečo to môže byť? Nestretli ste sa s tým?
Keď som sa jej hodinu neukazovala a šla si na viackrát vyfúkať vlasy do inej miestnosti, už bolo všetko v pohode, mala sa rehotala, bláznili sme sa. Už viem, že umývať vlasy si pri nej nikdy nebudem, ale nerozumiem, prečo sa tak bojí mokrých vlasov :(
Ďakujem za odpovede

ematko29
14. aug 2013

@lulistek mala si ich inak ako zvykneš anerozumela tomu,niektoré mamy ked sa ostrihajú alebo zmenia učes také malé deti ani knim nechcú ísť.Ona nechápe prečo to máš inak na hlave apreto sa bojí

jamabe
14. aug 2013

@lulistek Mali sme to isté s našou malou. Strašný plač, keď ma uvidela s uterákom na hlavom. Fénu sa bála tiež, to asi kvôli hluku. Nič som neriešila, umývala som si vlasy keď spala, vyrástla z toho. Asi okolo roka sa prestala báť... 😉

mirka_aa
14. aug 2013

sranda ze tak male babo to vnima..ja si pamatam ked som bola malinka (asi 4roky) otec si oholil fuzy,normalne presne ako popisuje ematko29,ani som k nemu nechcela ist,som plakala :D

petraxy6
14. aug 2013

aj moja sa bála a vždy 🙂 aj mojej staršej dcéry. ešte pred polrokom už síce neplakala, ale nám prikázala dať dolu uterák a ísť vysušiť 🙂

lulistek
autor
14. aug 2013

@petraxy6
@jamabe ste ma ukludnili - dakujem 🙂

petraxy6
14. aug 2013

@lulistek ešte sa ťa dlho bude báť 🙂 ale zase niekedy to bude mať aj výhody keď bude väčšia a nebude poslúchať 🙂

amadora
14. aug 2013

malé deti a zvieratká sú v tomto podobné, "nepozná ťa" s uterákom a mokrými strapatými vlasmi. moje deti to mali tak isto keď boli malé. a teraz keď sú veľkí sa smejem zase na kamarátkynom psíkovi, sme veľkí kamaráti pokým nemám niečo na hlave (šiltovku, kapucňu), vtedy do mňa šteká ako na cudziu 🙂

dejka77
14. aug 2013

Moj maly si ma stale obzera ked mam uterak na hlave, ale nastastie neplace 🙂 a spoznava ma.
Ako vidim, nie vsetky deticky su taketo. Neboj vyrastie z toho.

lutia
14. aug 2013

@lulistek ahoj, ako som uz zistila tak vela deti sa rozplace alebo sa boji mami ked ma uterak na hlave, tak to bolo aj s mojim synom aj synovcom...jednoducho bolo take obdobie ked zacali plakat...ale jednoducho to preslo a jasne ze hlavu som si umyvala ked maly spal a aby ma nevidel a teraz je vse oki...dnes sa aj na mna pozeral ako si umyvam vlasy 🙂))

miub
14. aug 2013

@lulistek aj my sme mali rovnaky "stav" ked som mala uterak na hlave, tak´som ho radsej nenosila. Ale neboj, to vekom rejde. Teraz ho mam na hlave pri malej a ziadny problem....

h2
15. aug 2013

Môj syn už mal takmer 2 roky, keď mi doslova povedal: "Maminka škaredá je, hlavičku má škaredú, vlásky má škaredé." Najprv som bola v šoku, až kým som si neuvedomila, že mám rozpustené vlasy, čo inak odkedy som išla na materskú takmer nemávam (aj vlasy si umývam väčšinou až keď spí). 🙂 🙂 🙂 🙂

lulistek
autor
15. aug 2013

@lutia no ved aj sa snazim ked spi, ale ona nespava velmi cez den. uz viem, ze vzdy radsej v noci ;)

lutia
15. aug 2013

@lulistek alebo nech manzel alebo hoc ktori zoberie malu a ty si v klude umy a vyfukaj vlasy 🙂))