Strihanie vláskov 11-mesačného dieťaťa

20. máj 2024

Ahoj, už pár dní si všímam že sa malý 11m strašne potí na hlávke, stále ma mokré vlásky.
Vlásky má husté a dlhé.
Dnes som sa rozhodla že zoberiem strojček a ostrihám ho.
Odfotila som ho a fotku poslala mame.
Mama sa tak naštvala na mňa že somnou vôbec nekomunikuje 😏
Najprv som to brala ako srandu ale teraz nad tým premýšľam a nechápem o čo jej ide....
Urazene mi napísala iba toľko že toto normálne nie je, chudák malý že čo som mu urobila.
Čo je toto za reakciu? Nechápem..

marianarem
20. máj 2024

Mozno ma nejaku traumu z detstva, ze ju ostrihali proti jej voli.

pribinak
20. máj 2024

Podatatne je, že sa mu nepoti hlavička a mama bude chvíľu urazena a potom ju to prejde
Kedysi sa deti strihali podľa serbla 😆😆😆

autor
20. máj 2024

@marianarem nemyslím si... Ale netvrdím že nemá. Aj keď by mala tak sme dospelé a hádam komunikovať vieme aj normálne 😁

@pribinak 😂 mala som ho tak ostrihať nech to rozdychava tri dni 😄

monnci2226
20. máj 2024

pockaj.... akoze mame? akoze jeho mame - toho chlapceka ostrihaneho? potom ano ma pravo sa hnevat ak je to jeho mama
ak ty si jeho mama a fotku si poslala tvojej mame tak jej kludne mozes vysvetlit ze ty si mama ty rozhodujes ci bude mat na hlave dlhe alebo kratke vlasy alebo hocijake

marianarem
20. máj 2024

Vsak hej, je to uplne prehnana reakcia, preto sa mi zda, ze to muselo udriet na nejaku citlivu strunu.

autor
20. máj 2024

@monnci2226 ja som mama a ona je babka 😁

autor
20. máj 2024

@marianarem áno len, nezbila som dieťa veď som ho len ostrihala, vlásky narastú za dva týždne na rovnakú dĺžku 🤷‍♀️

marianarem
20. máj 2024

Ja ta chapem, len si sa pytala, o co asi ide, tak som sa nad tym zamyslela. Tiez by som nechapala.

januska12323
20. máj 2024

No asi je v šoku keď si jej o tom dopredu nepovedala. Ona sa dá dokopy.

autor
20. máj 2024

@marianarem aj ja teba chápem čo hovoríš 😊veď možno máš aj pravdu, keď sa bude chcieť baviť somnou tak sa ju na to opýtam.

autor
20. máj 2024

@januska12323 ani manžel nevedel že to idem robiť a keď videl fotku tak to zobral s humorom 😁
Nemusela byť nadšená ale tak nestalo sa nič také hrozné, nemusela mi hneď nadávať.
Aj ja som v šoku z takej reakcie 😁

hederamonstera
20. máj 2024

Je to divne, vsak sa jej opytaj co ju na takej blbosti tak nastvalo

svokrinjazykmonika
20. máj 2024

Tvoja mamina možno brala prvé strihanie bábätka ako veľkú udalosť. Poznám také 🤷 možno by si chcela aj prameň vláskov odložiť.

autor
20. máj 2024

@svokrinjazykmonika ani mne to nebolo jedno, ale keď mu to pomôže tak som to urobila a všetky vlásky mám v malom sáčku, keď by chcela tak jej kľudne dám polovicu 😂
Len tá komunikácia ma mrzí.
Malý etše nevníma a nechápe čo mu babka povedala ale mne sa to blbe počúvalo😏

30katrusa40
20. máj 2024

A čo ona je mama ? Snáď si rozhodneš sama kedy a či dieťa ostrihaš. Sa jej opýtaj čo jej vadí. Aspoň. Je skús napísať či odpíše.

andreatytler
21. máj 2024

Pochopila by som to jedine ak by si ho ostrihala dohola, alebo na strnisko, lebo ak mal predtym dlhe huste krasne vlasy, tak to mame urcite prislo luto. Take vlasy u tak malych deti nie su bezne a asi sa z nich vytesovala.
Moj muz sa na mna hneva pri kazdom stihani. On ma dlhe vlasy a chce aby aj syn mal dlhe, ale moj muz ma vlasy riedke a syn naopak super huste a tak mu je v tom v lete hrozne teplo.

domka222
21. máj 2024

Neverí náhodou tomu,že dieťa do roka by sa strihať nemalo?🤷‍♀️

natall113
21. máj 2024

Niekedy sa hovorilo že dieťa sa nemá do roka strihať lebo neviem čo možno tomu verí

autor
21. máj 2024

@andreatytler 😁 nie je dohola a ani strnisko 😆
Mal také hnedé vlásky a ako som ho ostrihala tak ma skôr také blond tak premena je väčšia aj kôli tej farbe.
Môj otec tiež takto reagoval ako tvoj muž keď mama ostrihala mňa, otec aj dnes krúti hlavou keď sa ostrihám 😁
Pochopím že sa jej nemusí páčiť ale snáď sme dospelé a argument vieme pochopiť 😊

autor
21. máj 2024

@30katrusa40 stále je zdutá 😄

autor
21. máj 2024

@domka222
@natall113
Aj toto je možné lebo raz dávnejšie to okomentovala a vtedy som sa ju opýtala že či vôbec vie aké sú dôvody a čo sa komu stane ak sa ostrihá pred prvým rokom, odpovedala že nevie ale tak počula 😁

hederamonstera
21. máj 2024

Boze to je chore🙄 a ty fakt nevies preco?

autor
21. máj 2024

@hederamonstera nie, mne to príde aj smiešne ale z druhéj strany, takto bola zdutá aj keď som odmietala dať malého do pavúka ktorý ona kúpila😄