Strihanie strojčekom ročnej dcérky

1. nov 2021

Ahojte chcem sa opýtať dcérka ma 1 rok, je dobre ju ostrihať strojčekom tie prvé vlasky ? Aby jej rástli normálne už. Len sa bojím aby jej nerástli nejak krátko alebo do hora ďakujem

marca12
1. nov 2021

Tak to som este nepocula. Stare skoly tvrdia,ze sa maju ostrihat,no je to blbost

pininka1
1. nov 2021

Tvrdia to niektore mamicky ze prve vlasky treba uplne ostrihat, aby rastli uz hustejsie. Pravda vsak je ze je to len povera. Minule som na tuto temu pocuvala dermatologicku a sama povedala ze ak ma raz mat dieta slabsie vlasy tak ich bude mat aj ked ich kazdy rok ostrihame na koleno. Mam kamosku ktora to praktizuje a veruze mi dievcatiek bolo luto ked ich zoztrihala na koleno ako vaznov. Narastli take iste vlasky. Ja som moju vzdy iba zarovnala,aby to nerastlo hala bala.

elizabet173
1. nov 2021

to je nezmysel strihať dieťa v nádeji, že mu zhustnú vlasy.

marcellka32
1. nov 2021

Počet korienkov je geneticky daný, to, že ho budeš strihať nenarastu hustejšie ani rýchlejšie, je to povera

dadis
1. nov 2021

Urcite to nerob, je to zbytocne. Moj muz to spravil z recesie moj dcere, ked strihal syna (ona si mu sadla na stolcek a tiez chcela strihat) A vyzerala dost dlho ako recidivista v ruzovom obleceni 😂😂😂. Ale vlasky jej nezhustli.

sapetka
1. nov 2021

To je blbost. Dieta ma vlasy geneticky dane po rodicoch. Ak mas riedke slabe vlasy dieta huste silne mat nebude a naopak. Nechaj jej pekne rast vlasky pripadne podstrihni ak ma dlhe napr.. len nestrihaj strojcekom( chudatko male )

hennyinnsbruck
1. nov 2021

Ako bolo pisane ,je to geneticky dane ske vlasy bude mat…ak ma take jemne paperie to sa casom „vymeni“ vypadne ak ma chapes…. Urcite ju nestrihaj babulku

voleksi
1. nov 2021

To je to iste,ako keby si verila tomu,že vytrhnes zub a narastu dva.

zuzkaa1991
1. nov 2021

Nasa nemala skoro do 2r. Ziadne vlasy a neostrihala by som nikdy vlasy takej male a strasit ju....ak.mala tam po krk som jej len zarovnala aj ofinu a ma 3,5r a pekne jej rastu ani ofinu nestriham len davam do sponky chudak dieta urcite nestrihajte

ladybug138
1. nov 2021

Jooooj, nie, nestrihat urcite a uz vobec nie dievcatko, mne to pride ako ked su deticky chore, take vlasy kratke u dievcatka sa mi vobec nepacia...ja som teda bola na koleno 2x, zo zaciatku sa mi zdalo, ze mam hustejsie, ale cim viac rastu, tak sa mi zdaju take podobne ako predtym...takze, nestrihat 🙂

euka210
1. nov 2021

Somarina...to este ludia veria tymto poveram? Moj syn mal na 1r ledva vlasky, strihala som az v lete ked mal 2r lebo mal dlhe. Teraz ma huste ale odstavaju mu. Druhemu synovi pekne lezia, moze mat aj dlhsie a treti ako seno,redsie, musim strihat lebo mu odstavaju ked su dlhe.
Dievca by som voobec nestrihala, iba neskor podsyrihnut ked budu dlhe.
Je to o genetike.

eternity24
1. nov 2021

🤦🏻‍♀️ Pozrite sa na to logicky. Napr vaše dieťa ma na hlave 10 vlasových korienkov (10 vlaskov), ostrihate ju, zrazu sa namnožia a bude ich 20? Nie. Dieťatko rastie, a postupne mu rastu aj hustejšie vlasky. Ak by ste ju ostrihali, môžu sa Vám zdať potom hustejšie ale to iba preto, ze kým jej ostrihane vlasky znova nárastu uplynie určitý cas za ktorý by vlasky aj tak narástli, zhustli. Napr moja dcérka ma vzadu na temene dlhé vlasky a aj ofinu , no este začiatkom leta mala strasne kúty, ako starý dedko, teda v tejto oblasti žiadne vlasky alebo len paperove, teraz ma uz tieto partie oveľa hustejšie a stale tam vidim nové maličké vlasky, cize este sa to bude menit. Tiez ju striham , teda babina tak, ako tu bolo spomenuté. Skratim vždy trosku tie najdlhšie partie, ofinu, aby jej nevadila v očiach a tie malinké vlasky takto postupne dobehnú tie dlhsie, no nebude to take drastické ako vyholenie hlavičky.

ajka0207
2. nov 2021

To strihanie je len povera, ak má mať kvalitné vlasy tak ich bude mať či ich ostrihas alebo nie. Inak v roku už asi nemá "prvé vlásky" tie sa stratia v prvých mesiacoch.

lucia147852
2. nov 2021

Určite ju nestihaj. Mám dcéru čo má v 4 rokoch vlasy po zadok. Nikdy som ju nestrihala. Kamošky dcéra má v 4 rokoch ledva po plecia. To je genetika. Moja dcéra má vlasy po mužovi, keby má po mne tak jej nárastu do určitej dĺžky a ďalej neporastú