Stravovanie s ABKM od 8 mesiaca

nikka2889
15. mar 2019

Chcela by som sa poradit ohladom dietatka,ktore ma ABKM.
Ako a na ake mlieko sa moze prejst namiesto kravskeho..takisto jogurty a vacsina jedal,kt.obsajuju mlieko.Cim ho nahradzat?Je mozne napr.kozie,ovcie vyrobky alebo sa moze prejavit rovnako ako pri ABKM?
Ide mi napr aj o to,ze vacsina prechadza z UM na kravske mliecko,no u nas to nejde.Ak dam napr.rastlinne bude to mat rovnaky alebo aspon podobny efekt ako pri krabskom.Teda sytost,ziviny a pod.?Dakujem

bobula46
15. mar 2019

@nikka2889 mlieko najlepšie zavadzať až po roku, mliečne výrobky od desiateho mesiaca takže ešte kľudne počkaj a nech je na UM
A kravské mlieko určite až po roku. Ono je veľmi sýte, silné, alergény v ňom tiež

harvanova.martina
15. mar 2019

Pri ABKM na gastre predpisujú pre detičky špeciálne mlieka s nastiepenou bielkovinou kravského mlieka. Moja má nutrilon allergy care, chodím si stále po recept do nemocnice. Myslím, že do roka ho vie predpisovat aj pediater. Ovcie a kozie sa neodporucaju

harvanova.martina
15. mar 2019

Môžeš dávať rastlinné mlieka, ale nemyslím, že by boli nejako extra výživné, ja ich používam na varenie

nikka2889
autor
15. mar 2019

@harvanova.martina Ano aj my mame tento Nutrilon..ja som to myslela tak,ze deticky,ktore papaju UM prechadzaju po case napr.ked dosiahnu rok na kravske mlieko namiesto UM(teda okrem pevnej stravy)..ale co mozem davat ja ak ma tu ABKM..No..asi len dalej UM a dufat,ze prejde alergia

diewcatqoo
15. mar 2019

@nikka2889 ahoj, davaj aj nadalej nutrilon allergy care. Ak ti ho chce pit, tak super.. moj ho moc nechcel, tak som mu donho zarabala aspon kasicky. Po roku mozes skusit aj rastlinne mlieka, ale myslim, ze ten nutrilon je lepsia volba.
Po roku skus po porade s lekarom postupne zavadzat mlieko, lebo alergia zvykne casom u tak malych deti vymiznut. My sme zavadzali po troske masla do prikrmov, potom trosku smotany na zahustenie, v roku a pol toleroval uz aj jogurt. Momentalne ma 2r a 3m, kazdy den ma jogurt, obcas nejaky syr, ale kravske mlieko na pitie som si este netrufla dat a asi pockam az do 3 narodenin.
Drzim palce, nech vam alergia casom vymizne

nikka2889
autor
15. mar 2019

@diewcatqoo Ja mu tiez primiesavam trosku kasicky lebo samotne vypije tak 100ml a aj vela a skasickou vypije aj 240ml..len zase dalsi problem od malicka nas zapeka a ked davam kasicky je to des.A trosku aj to,ze nieje najlacnejsie to mliecko..aj ked na predpis..ale zaraz mame 10 mes.a ked nam odmietnu predpis ,tak to bude o drzku.Dufam naozaj,ze ta alergia vymizne..dakujem za odpoved🤗

hivanik
15. mar 2019

Moj syn pri alergii na Bkm znasal kyslu formu- acidko, kysla smotana. Jogurty a syry mu nerobili dobre. Kedze bol starsi tak mlieko nepil. Papal casto mak, ktory obsahuje vapnik. Po piatych rokoch ma vysledky ok a konzumuje vsetky mliecne vyrobky.

nikka2889
autor
15. mar 2019

@hivanik Dakujem😊