Strašný rev pri večernom uspávaní, čo robiť?

mirka969
30. nov 2019

Tak zase ja. Doteraz maly nemal problem s vecernym uspavanim najedol sa a max do 10minut pekne zaspinkal na rukach a prelozila som ho do postielky. Pred tyzdnom sa stalo ze sa vecer zobudil so strasnym placom dlho sa nedal utisit predpokladala som ze mal zly sen. No a odvtedy je vecerne uspavanie hotova katastrofa akonahle dopapa odgrgne si idem ho uspavat a spusti neskutocny rev a uspavanie nam takto trva aj hodinu. Vacsinou ked vyjdem zo spalne tak prestane plakat a ked sa vratim tak zase vrieska. No a pri poslednom jedeni sa aj jeduje a chce si prdnut a ked prdne tak pritom troska zaplace a ja som z toho teraz cela zmatena ze ci ho vecer brusko boli alebo sa boji v spalni??? Neviem co robit ale to vrieskanie hodinove je neskutocne. Zazili ste to niekto???

majamat
30. nov 2019

u nas to bolo pravidelne, dcera mala reflux a koliky. trosku nam na koliky pomahali kvapky Sab simplex,a le teda zazraky to nerobilo.

comika
30. nov 2019

@mirka969 hej, zazivame to uz par mesiacov. Cely den v pohode, klud, aj spanie Ok, a v noci, medzi 23 a 00 da budi s velkym krikom, trva to kym sa ukludni. Nemam pocit ze by to bolo z bruska, skor spracovava zazitky.

mirka969
autor
30. nov 2019

Lenze nam sa to nedeje vnoci...cely den je v pohode ale akonahle ide vecerne uspavanie tak sa zmeni z minuty na minutu a spusti hrozny rev

barboritta
30. nov 2019

@comika toto presne riesime teraz aj my.kolko trvalo u vas toto obdobie?(dufam,ze je to len obdobie)

daisylucky
30. nov 2019

Mozu to byt koliky, napr. z nedozreteho nervoveho systemu - nevie sprracovat zazitky z celeho dna.

mirka969
autor
30. nov 2019

@daisylucky a s tym asi nic nenarobim iba cakat kym to prejde?

daisylucky
30. nov 2019

@mirka969 no byt mu oporou, vytvorit mu chapajuce prostredie, vela kojit, ak kojis, mat ho na rukach, ak sa da (moj najstarsi - pri nom som nemala dost mlieka, takze kojenim som ho upokojobvat nemohla - sa krutil tak, ze sa casto nedalo drzat ho v naruci, tak som aspon lezala pri nom a furt som mu davala cumlik, lebo ked sa zacumlal, prestal aspon na chvilu plakat), pripadne nasmu niekedy pomohlo, ze sme mu vo vyhriatej kupelni davali plienky namocene v teplej vode na brusko - hoci som si ista, ze to nemal z bruska, zvyklo ho to upokojit. Ked mal tri mesiace, tak to preslo. Prostredny syn vobec nemal koliky a najmladsi mal zase koliky z nedozreteho traviaceho systemu, ze ho bolelobrusko, ale to bolo ine.

mirka969
autor
30. nov 2019

@daisylucky nekojim...a moj bude mat pondelok 3 mesiace to uz by mali koliky ustupovat a nie zacat preto si myslim ze brusko to nebude

evalin88
30. nov 2019

Malý mal toto iste, akurat aj cez den, v noci byval hore do 3 rano, ale az od 3 mesiacov, dovtedy ok, mate dlhy vecerny ritual?? Kupanie, prezliekanie do pyzama atd??? U nas to bol problém, boli sme casovo zle nadstaveny, do 3 mesiacov to nevnimal, potom to boli v noci neskutocne revy. Dostala som radu tu na MK. On nevedel zaspat, lebo bol priliz unaveny a z toho nervózny, nevedel to este speacovat a tym padom reval az kym sa uplne nevycerpal.

evalin88
30. nov 2019

@mirka969 jedna baba mi tu poradila si cez den stopnut cas kolko vydrzi hore nez uz je nervózny ( u nás len cca 1,5hodiny) potom sme v takychto intervaloch museli fungovat, 1,5 hodiny medzi dvoma spankami.. otras ale zabralo. Pri vecernom uspávaní som musela vystihnút správny moment, sledovat ci si napr pretiera ocka alebo zýva a vtedy ho uspat. Ak som trafila zaspal mi ma rukach do cca 10 minút, ak som ho uspávala neskor nasledoval vyse 3 hodinovy rev do vycerpania. Vecerne kupanie a jedenie sme posunuli na skorsiu hodinu v ramci 1,5 intervalov, vacsinou zaspaval uz pred siedmou ale bez revu.

mirka969
autor
30. nov 2019

@evalin88 no tak toto si dneska skusim odsledovat a som zvedava..lebo este pred tyzdnom to nerobil az teraz zacal

evalin88
30. nov 2019

@mirka969 maly tiez tak z nicoho nic, ake mi sme ho predtym uspadali az po 21:00 aby sa v noci budil az o 2:00 hlavne koli muzovi co vztaval rano do prace... ale nas bol taky uplakany aj cez den, stacilo aby bol priliz unaveny na zaspanie..

mirka969
autor
30. nov 2019

@evalin88 a ked ste zacali uspavat skor rak potom kedy sa v noci budil???

mirka969
autor
30. nov 2019

@evalin88 a teraz ked uspavas po 1,5 hodine tak uz fungujete bez revu???

daisylucky
30. nov 2019

@mirka969 no ved ani ja si nemyslim, ze to je brusko

evalin88
30. nov 2019

@mirka969 ano teda fungovalo to tak cca do 14 mesiacov.. teraz uz spi raz denne a ma 20 mesiacov, cize sa to upravilo

evalin88
30. nov 2019

@mirka969 no v noci sa budil o 12, 2, 4, a 7 rano vztaval ale kojila som do roka cize uz byval v noci hladny

mirka969
autor
30. nov 2019

@evalin88 takze vam pomohlo to skorsie uspavanie. No skusim dnes

comika
30. nov 2019

@barboritta trva to uz asi mesiac. Ale uz to nerobi kazdu noc 🙏

evalin88
1. dec 2019

@mirka969 ako ste dopadli, bol trocha lepsi vecer???

mirka969
autor
2. dec 2019

@evalin88 ano bol uplne bez placu 🙏🙏🙏🙏

evalin88
2. dec 2019

@mirka969 paráda, gratulujem

mirka969
autor
2. dec 2019

@evalin88 dakujem za radu 🙏❤