Strach pri kúpaní u 13 mesačnej

papi30
15. dec 2018

Ahojte. Idem si po radu. Mam 13mes dcerku, ktora doteraz nemala problem s kupanim. Pred 2tyzdnami vsak z nicoho nic, ked uvidi vanicku a vodu, uz zacne pistat. Ked ju do nej posadim, chyti sa rukami kraja a drzi sa ako o zivot. Pri umyvani hlavicky sme robievali ako u babatiek, teraz nie je sanca aby si lahla, zacne sa triast a odusu plakat a kraja sa ani neputi. Pritom nic sa predtym nestalo, co by to mohlo sposobit. Ma niekto skúsenosť v tomto?

lindusss2016
15. dec 2018

Ja teda nvm, preco to robi, ale mna zarazilo, ze 13 mesacnu este kupes ako babatko. Ja by som jej uz napustila vanu a nech sa hra, vlasy nemusis umyvat kazdy den, nechala by som ju, aby sa par dni len hrala, motivuj ju novymi hrackami, daj jej tam nejake kelimky na prelievanie aked bude v pohode, umy jej vlasy.

lindusss2016
15. dec 2018

A keby sa bala aj tak, tak ju vezmi do vane ty a bud tam s nou

marcelik88
15. dec 2018

Skus to ako pisala lindus, ze uz pojdete do normalnej vane, zoberies hracky, trosku tak hravejsie na to ist, aby to brala ako zabavu ako kazde male dieta

vektricka16
15. dec 2018

@papi30 moja dcerka ma 21mesiacov a tiez mame podobny problem...uz ale dva mesiace sa nechce kupat...najprv uz jak zbadala ze napustam vonu uz plakala,to uz ju preslo uz neplace ale vo vani stoji a nechce si vobec sadnut...tiez nemala problem sa kupat aj v lete bazene sa kupala tak hadam je to neake obdobie ktore prejde...

lindusss2016
15. dec 2018

@vektricka16 tsk sprchuj, usetris cas aj vodu 😀

katrin21
15. dec 2018

@lindusss2016 ale ved ona nepise, ze ju kupe ako babatko, iba ze hlavicku jej tak umyva ako babatku, v lahu.. ved ako inak umyjes 🙂

papi30
autor
15. dec 2018

@katrin21 aspon jedna ma pochopila, dakujem 😊

lindusss2016
15. dec 2018

@katrin21 no ale kupe ju vo vanicke, to som tym myslela.

lindusss2016
15. dec 2018

@papi30 ja som ta pochopila, ale nepochopila som to, na co je vo vanicke, podla mna ju to nebavi. Treba jej spravit z kupania srandu a hru.

katrin21
15. dec 2018

@lindusss2016 vies co, ja som moju tiez dlho kupala sediacu vo vanicke.. poviem preco..
Mohla som jej dat viac vody, vyssie a pritom som usetrila vodu, lebo keby tolko napustim do vane, tak asi skrachujeme.... tym padom jej bolo teplejsie, ako keby mala vo vani par cm vody 🙂
Hrala sa tam velmi pekne s hrackami a fakt asi az v 1,5r sme ju zacali kupat tak, ze sme jej napustali vodu uz len do vane... ale vobec jej to nevadilo dovtedy , uplne v pohode sa vyhrala...
sedela tam pol hodiny spokojna... tu ma sice len 10 mes. ale v podstate takto sa kupala, iba hracky pribudali...

papi30
autor
15. dec 2018

@lindusss2016 netvrdim, ze cely kupel prebieha ako u babatka, iba pri umyvanie hlavy, predtym cely cas samozrejme sedi a davam jej aj hracky. Dokonca, v tomto chladnom obdobi ju kupem iba obden. Hlavicku jej musim umyvat, lebo je schopna sa tak spotit, ze potom vlasky smrdkaju 😉 a preco ju kupem este stale vo vanicke? taka nehoraznost, ze? Odpoved je jednoducha, mam ju na stojane, ani krize potom nebolia, kedze je vanicka vacsia, v pohode sa v nej zmesti, netreba tolko vody a ani voda tak rychlo nevychladne ako vo velkej vani. Kedze pri kupeli som na nu sama, neviem si predstavit, ze by som bola spolu s nou vo vani. Kym sa poutieram a oblecem, ma cakat? 😂

cokyna
15. dec 2018

Ja som mala to isté pri obidvoch deťoch... prišlo obdobie asi okolo roku a jačali ako keby som ich nožom rezala .... aj pekne okolo, rozprávala som sa s nimi, že sa nemusí báť vodičku má rád, nechcela som ich nejako nútiť a tak rozprávky kolo toho ... nič nepomohlo jačali vždy a nervy a krik boli dlhšie ... tak som to vyriešila rýchlo, raz dva na nič som sa nepýtala vyzliekla, vložila do vane umyla a vybrala....krik bol ale rýchlejšie to prešlo.... no a časom uťalo ... a z vane ich nemôžem dostať..... je to len obdobie....prejde. Kúpať musíš ... tak to urob raz dva :D

papi30
autor
15. dec 2018

@cokyna dva tyzdne je z kupania iba rychlovka, nutna hygiena 😊 teraz mi zacalo vyhadzovat podobne diskusie, z roku pana a "s radostou" citam, ze sa to u niektorych deticiek veru stava, ze z nicoho nic odmietju, takze nie sme jedine. Tak to snad prejde 🤔 dakujem za povzbudenie, pekny vecer.

lindusss2016
15. dec 2018

@papi30 ja sa kupem sama s dvoma detmi (11 m a 2,5 r). Necakaju, ved normalne sedia vo vani, hraju sa, ja sa utriem a hodim na seba zupan. Nehoraznost to nie je, ved kazda robime tak, ako nam vyhovuje, len sa tam podla mna nudi, ale moze sa aj niecoho bat, ja by som ju do toho proste nenutila a snazila sa vymysliet iny sposob.

papi30
autor
15. dec 2018

@lindusss2016 tak prepac, len to tvoje "zarazenie" mi prislo take, ako keby si ma za to odsudzovala. Prave preto som polozila tu otazku, kedze bat by sa nemala mat preco, nic take sa predtym nestalo, predsa tam vidim strach a nie to, ze by ju to nebavilo a nudilo. Preto sa obavam, ze vacsia vana by bola este vacsim faktorom strachu. Ale co neskusime, nevieme, prinajhorsom ostava dufat, ze ju to raz prejde.

lindusss2016
15. dec 2018

@papi30 tak to nikdy nevies, co sa tam "stalo" jej 😂 moja draha dcera sa hrala vo vani s mydlom, namydlila si ruky a rovno si s nimi oci vysuchala, to bolo revu... a odvtedy hysterci stale pri umyvani vlasov, ze jej tam pojde mydlo, pritom pri umyvani mnou sa jej nikdy nic take nestalo...
Akoze mna ro zarazilo len v zmysle, ze som ani necakala, ze niekto este v takom veku pouziva vanicku, lebo ja som od zaciatku csksla len na to, kedy sa jej zbavim 😂 mna to obtazovalo, ale dcera z nej rychlo aj vyrastla a to bola drobec, pri mladsom som si uz kupila vedierko a to vyuzivame doteraz, tam su vo vode az po krk, takze chlad nehrozi, no alurat je bojo to, kto ide do vedra, takze na striedacku obden 😀

papi30
autor
15. dec 2018

@lindusss2016 Vidis, ale
tvoja sa pri tom mydle rozrevala, vies, ze nieco "vyviedla" a vies preco teraz hysterci pri umyvani hlavy. Moja pocas aj po poslednom kupeli bola vysmiata ako leco, pri dalsom uz krikurevu. Voda rovnako tepla, kupelka rovnako vykurena, rovnake hracky, zrazu smrt v ociach. Naprv som to pripisovala unave, ze by uz asi aj spala a ja ju tam este s nejakým kúpeľom idem otravovať, no akonáhle sa to opakovalo, musela som si uvedomiť, že v tomto bude niečo iné. Že čo, no to mi nik nepovie, ani ona 😂

lindusss2016
15. dec 2018

@papi30 no len kto vie, co jej prebehlo hlavou. Moje deti tiez barskedy revu len tak 😀 mozno skus tie hracky pomenit. My teraz mame vo vani take farebne party misky, pohare a lyzicky a vyhraju sa s tym do aleluja. Vsetky tie gumene ryby s dierkami som povyhadzovala, lebo to furt zvnutra splesnelo, som sa bala, ze budu protesty, ale stacil plastovy riad a nemusela som nic nove ani kupovat. Tazko je s tymi detmi, kym nehovoria a ver, ze este aj potom 😀 ja som sa uz naucila, ze tteba skusat, skusat a skusat. Co im sedelo vcera, nemusi zajtra. Ja to teraz vidim na starsej. Jeden den zje nieco,velmi jej to chuti a na druhy den ani do ust neda. Napr.kiwi chcela donedavna kazdy den a zrazu je vraj zle 🤔

asia83
16. dec 2018

@lindusss2016 Naša má v marci 3, tiež kúpeme ešte vo vaničke. Skúste napustiť každý deň malú vaničku a veľkú vaňu. Veď by muž robil len na vodu.

lindusss2016
16. dec 2018

@asia83 za mna nie je nutne napustat vanu, ale ako som pisala vyssie, komu ako vyhovuje

lindusss2016
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
16. dec 2018

@lindusss2016 Ja by som malú tiež radšej sprchovala, ale bojí sa sprchy ako čert kríža. Keď jej aspoň vlasy sprchujeme, reve ako pavián.

deti95060810
16. dec 2018

my sme to mali...je to len vývoj...po čase to prejde....aj ke´d to môže trvať niekoľko týždňov resp. mesiacov.