Strach dvojročného dieťaťa

silvika1881
11. jún 2021

Ahojte,
Mame krásnu 2r dcérku. Od narodenia je skôr tichšia, ale vekom už aj vymýšľa - primerane jej veku, no nerobí zle ani deťom, zvieratám, proste ju tak vedieme.
Problém je v tom že na našej ulici býva chlapec v jej veku a je živý behaaa občas do nej soti, všetko jej berie vytrhne z ruky, zahodí - začala sa ho normálne báť už ked ho vidi že ide k nej hneď mama hopa pyta sa na ruky😏tie čo máte deti stretli ste sa s tým? Nechcem aby sa bala detí 🙏🙏🙏

fial22
11. jún 2021

@silvika1881 a matka chlapčeka nič nepovie, nereaguje?

silvika1881
autor
11. jún 2021

@fial22 upozorní ho že nebehaj nerob zle... No on jednym uchom dnu druhým von a ide si stale svoje🤷‍♀️

maximilie
11. jún 2021

@silvika1881 ja by som si s nim urobila poriadok a kľudne tak, aby ma pocula aj jeho mama. Mala som podobnú skúsenosť, s dievcatkom. Par krát som počkala ako zareagujú deti, potom som čakala na reakciu mamičky a keď nič nepomohlo tak som jej poriadne nahlas a ostro povedala tak, ze od vtedy mame pokoj. Dievča sa skrotilo a aj matka uz na nu reaguje ostrejšie, keďže vie, že si toto nenechám.👌

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maximilie
11. jún 2021

@beata_k presne...a hlavne naše hracky! My v pohode požičame kazdemu, no opačne mame inú skusenost. Ale už keď berú deti, ktoré svoje hracky nepožíčaju - ešte aj tie naše a ešte sú drzé a agresívne a ich rodicia sa tvária ze nevidia, tak toto aj mna vie nazlostit.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pimpa12
11. jún 2021

@silvika1881 tak ten drobec asi nemá pevné stanovené hranice. Ak ho jeho mama upozorní a pritom sa na neho ani nepozerá, ani ho rázne nezastaví, jasné že na to malý kašle. Asi by som skúsila malému povedať, že ak bude do tvojej dcéry sacat, môže jej ublížiť a tiež že ak jej bude veci trhať z ruky, nebude sa s ním hrať. Ak nepomôže, odísť z ihriska.

silvika1881
autor
11. jún 2021

@beata_k no my radsej hračky ani nenosime par uz pokazil... On jej vytrhne nwpr. Aj obyčajnu paličku čo si nájde - pritom paliciek, kamienkov je všade veľa... ok keby sa s ňou hral ale zahodí ju a ešte dcerku aj soti😏

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katpox
11. jún 2021

No uplne chapem, mojmu synovi kupil manzel elektricke auticko, jazdi s nim samozrejme vynimocne, prideme na ihrisko, dame ho bokom za kriky, nech nie je na oci, jeden krpec sa tam zacal s nim hrat, bez hanbi nastupil, nastrtovap, mater nic, sla som za nim a tak kamaratsky mu hovorim, viem, ze sa ti paci auticko, ale to je hracka nasho chlapca, vozi sa na nom malo, no a stalo vela koruniek, bol to darcek, pekne si vystup, Ok vystupy o 10 min zase sa don trepe a hnusno cez kapotu, znovu za nim to iste vysvetlujem, zas treti krat,matka pije pivko a klabosy, keby jej prinesiem sek na preplatenie, by jej ak penu sfuklo..
Tiez mi veru niektore decka vadia. Nas je taky priatelsky, vie sa podelit aj pohrat. Niektore su proste drze, tiez mu beru jeho vlastne hracky, no a ta ziarlivost, ja sa s mojim hram, ukazujem mu rozne veci a teda basnicky, pesnicky mu spievam aj na tom ihrisku a pribehne zas nejaky xy, este predomnou mi syna soti, zobere hracku a tatko jeho nic ani mu ani bu.. No su to podaktori rodicia, len vypustia deti a robte si co chcete,.... A najhorsie, ze ti ich nevychovanci nemaju respekt ani pred cudzou osobou, mna ked cudzi dospely upozornil, som sa hanbila a mala uctu a neopakovala.chybu,povedala.som prepacte, alebo pardon

mogaa
11. jún 2021

@silvika1881 myslím že správanie oboch detí je v poriadku...veď majú len 2roky....sú deti, ktoré sú tichšie a bojazlivejšie a aj deti čo sa radi predvádzajú a neboja sa....to branie je u malých detí normálne...nejako by som to neriešila, v škôlke budú ak takéto priebojnejšie deti, čím skôr sa naučí brániť si svoje, tým lepšie...

lenka2710
11. jún 2021

@silvika1881 my sme mali to isté, dokonca v tom veku! Dcérka bola taka ako tvoja a kamoška mala chlapca, sú v rovnakom veku! Bolo obdobie že proste keď ju zbadal, tak sa k nej rozbehol a spoza hlavy jej tresol po tvári, alebo ju sacal keď sa stretli! Mala keď ho zbadala, tak hneď točila druhu stranu a začala sa báť aj ostatných deti! Potom nastal čas nástupu do školky, keď som videla na zozname, že sú spolu v triede, mala som docela strach, že ako bude čo bude! Ale nakoniec sa stali dobri kamaráti, bolo to proste obdobie a prešlo 😉 sú deti a deti 😁

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catherinah
11. jún 2021

U nas to iste. Vsetko malemu beru z ruky a on samozrejme spusti rev a tie matky nic. 🤷‍♀️
Ako to riešiť?

tehotna40
11. jún 2021

Tak rozhodne to nieje normálne správanie ako tu niekto napísal, nikdy by som to synovi nedovolila sa tak správať a niekomu brat hračky bez opýtania. Ak jeho matka nereaguje tiež by som asi zakročila ja. A dcérku treba trošku postrkovať nech je priebojnejsia nech sa nedá, v škôlke s nou nebudeš a ak bude utiahnuta môžu to deti zneužívať a robiť jej zle. Držím palce.

amelie2017
11. jún 2021

Ahoj, ano, nasa dcerka sa takto bala jedneho chlapca. On je vychovany chlapec, jeho mamina je uplne super, neskutocne sa mu venuje, ale jednoducho isiel po nasej dcere uz od babatka. Uz ked mali jeden rok a stretli sme sa na plazi alebo na ihrisku, tak ju zrazu potiahol za vlasy, sotil do piesku, pokúšal sa ju uhryznut. A to sa pekne hrali, len zrazu bum. My sme boli stale pri nich, ale bola to sekunda. A to sa ani nestalo velakrat, mozno tak 4-5. Ako dcera rastla, uz sa k nemu nechcela ani priblizit. Ako ani ja som uz nechcela, aby sa spolu hrali, ale s maminou by som si niekedy rada pokecala aspon s detmi v kociku, ale nemohli sme sa ani pristavit, lebo dcera uz ked ho zdialky videla, vystrajala, ze nie, nie. Napr. oni boli na ihrisku, my sme prisli a mala ho zbadala, museli sme ist prec. Ale na jej vztah s inymi detmi to nemalo ziaden dopad. Sice bola vzdy tak trosku hanblivejsia, nechcela sa priblizit k detom, skor ich pozorovala, ale to vseobecne. Teraz ma 3 a pol a na ihrisku pride ku hocijakym detom, predstavi sa a opyta, ci sa s nimi moze hrat. Velky zlom nastal po 3 narodeninach. Odvtedy deti doslova vyhladava.