Stonanie a pučenie dvojmesačného bábätka v spánku

bajuss21
26. okt 2020

Ahojte....po tejto noci kedy som riadne oka nezažmúrila si idem po radu 🙏
Už to trvá cca mesiac, malinká má dva mesiace a týždeň. V noci neustále stoná, pučí sa, hniezdi sa, ochká, krčí kolienka k brušku a keď k nej vstanem tak spí 🙈 proste robí to zo spánku. Sú to koliky? Ako jej na to môžem pomôcť? Lebo sa zbláznim zachvíľu, nedá sa pri tom spať 🤦 pred každým jedením jej dávam espumisan aj teplú vodu nech jej trávenie trošku podporí.... chytá ma zúfalstvo... ďakujem!

tehulka2011
26. okt 2020

ahoj je to normalne, su to koliky, ano, resp. babo ma vetry. Davaj ju cez den co najviac na brusko, skus vysadit espumisan aj tu teplu vodu, a neboj, je to len obdobie 🙂 casom toto pominie a pridu ine veci

lylyjana
26. okt 2020

@bajuss21 skus mozno sem tam rektalnu rurku. Pomasirovat brusko, pocvicit. A je dojcena ci na UM? Ak UM: skus mozno ine mlieko? ak Dojcena: skus zmenit polohu pri dojceni, alebo si vsimni, ci nehlta vela vzduchu pri dojceni.
Ale viem co myslis, nas maly ma 7t a sem tam robi presne to iste, puci sa a ked k nemu konecne vstanem, bum, vyplo ho :D

xjakubikovak
26. okt 2020

@bajuss21 skús sab simplex mal by byť účinnejší čo mi hovorili v nemocnici( skončili sme tam kvôli nafukovaniu) a aj podľa prívalového letáku je tam o dosť viac tej účinnej látky, a ak kojis tak by som vodu nedávala 🙂

lucylliana
26. okt 2020

Mne toto tiež robil syn no len pri každom pučeni aj mrnkal tak som mu začala dávať pred každým kojenim 2lyžičky fenikloveho čaju, pri každom prebalovani cvičíme nožičkami a dávať ho na bruško no na tom mi nechcem skoro vôbec byť až neskôr sa mu to zapáčilo. A teraz keď ma 4mesiace a dvíha si nožičky sám a cvičí nimi a otáča sa už je všetko lepšie

miselar
26. okt 2020

Určite jej kúp probiotika biogaja a 5kvapiek denne nám veľmi pomohlo. Espumisan ani sab simplex všetko sme vysadili a dali probiotika a bolo lepšie.

bajuss21
autor
29. okt 2020

Je na UM nutrilon AR, kvoli refluxu. Chvilu sme bojovali so zapchou ale ustupilo to a prestalo aj grckanie. No a potom prislo toto a dost sa to stupnuje, stale je nepokojna, cez den tiez stale nozicky krci, napina brusko....davam jej aj biogaiu, masirujem, cvicim s nou, teple dávam na brusko....dnes som volala doktorke, že mam skusit ten nutrilon zmiesat s klasickým aby to nemala take huste, ze to jej mozno robi zle 🤷 rozmýšľam aj nad vysadenim toho espumisanu.... trápi ma to lebo vobec nie je spokojne babo...

janusfrncova
6. máj 2024

@bajuss21 prosim Vás,viem že je to stara diskusia ale zmenili ste vtedy mliečko alebo ostali na tom AR? My mame sunar AR a presne to iste robí.