Stíhate bábätko a psíka súčasne?

pauli_cka
3. jún 2020

ahojte,prosím vas, tie co mate male babatko a zaroven energického psa,ako to stihate,da sa to? 🙂

michu_
3. jún 2020

mam dva male deti, ked ideme von,berieme ho ale na take poriadne prechadzky chodi muz s nim zatial

lenuska9999
3. jún 2020

Popravde vôbec. Ja mám male bábo a huskyho v byte. Veľa ľudí si povie, že taký pes nepatrí do bytu ale my máme hneď za bytovkou obrovskú lúku tak sme s ním chodili každý deň tam a púšťali sme ho , chodili s ním na turistiku atď. Teraz už pri malom na to čas nie je. Muž má novú prácu a je v nej cez týždeň od rána do večera a hocikedy mám problém ísť so psom vonku. Musím obvolavat rodinu, aby niekto pribehol a mohla som ho ísť vyvenčiť. A keď nikto nemôže tak musím každý raz obliekať malého, dať ho do kociara a ísť s ním vonku štýlom v jednej ruke pes a v druhej kočiar. Nie je to nič príjemné,keďže ten pes má veľmi veľa energie. Momentálne zvažujeme ho dať rodine k domu na záhradu. Láme mi to srdce , pretože toho psa zbožňujem, ale chcem aby sa mal dobre pri ľuďoch , ktorý majú na neho čas .

syslik81
3. jún 2020

zalezi aky pes ake mas dieta kde byvas a aka si ty .. samozrejme sa to da .. ked mas cas na kona a ine socialne siete staci vypnut obliect dieta a sup von na dlhsiu prechdzku

erikissima
3. jún 2020

My máme dve deti a boxera v byte, budúci mesiac pribudne tretí bratcek a stres z toho nemám, ved prečo aj 🤔 Mam ergonosic babysize, takže venčiť budem chodiť s krpcom, a poobede chodí so psom bud muž aspoň na 2 hodky von, alebo ideme všetci vrámci prechádzky, a so psom sa vybehaju aj deti, potom spia všetci traja jak zarezani 😂 Keby ten pes nepustal chlpy, ani neviem ze ju mame...ona je síce také jelitko, typicky boxer, ale úplne v pohode zvladnutelna a k deťom dokonalá 🙂

hdpe
3. jún 2020

Pri prvom babatku som nestihala nic, pri druhom takmer vsetko... a to mame farmu a aj zahradu, o ktoru sa staram len ja....som sa vymakala (: ...no cim je babatko viac aktivnejsie tym je to tazsie a tazsie.

simuskaaa123
3. jún 2020

Ja mam parson a 8mes dcéru. Zozaciatku ho chodila venčiť sestranica, teraz to už zvládam aj ja. Ale u nás po dedine beha toljo psov, najnovšie 2 aziati že von si netrúfam so psom...

pauli_cka
autor
3. jún 2020

@syslik81 ja este psika nemam,ale zvazujeme,preto sa pytam 🙂

kate_cs
3. jún 2020

My žijeme v dome, tak to mám jednoduchšie. Máme malého jazvečíka, fenku a je aj dnu a keď je vonku pekne, teplo, tak na dvore. Ale teda aj tak mi kombinácia novorodenec a pes dali zabrať. Bol už november, takže pes väčšinou doma s nami a keď som sa snažila kočíkovať a popri tom mať na voditku divocha (naša má neskutočne veľa energie), tak ma to stálo dosť nervov. Keď bol krpec väčší, tak to bolo jednoduchšie, sú to parťáci a komunikujú spolu. Ale teda je to trochu náročnejšie.

buducamama
3. jún 2020

@pauli_cka hlavne zvazuj to, ze sa raz vratis do prace predpokladam a teda az vtedy ti nastane problem, co so psom. Lebo to zvieratko akurat nastavis na urcity system a potom moze byt problem. Najprv pred kupou samotneho psa si co to nastuduj.

ruzasipova
3. jún 2020

Mam dve deti a psa. Je to kludny a pohodlny pes. Takze s nim chodim na prechadzky tak, ze maleho som si dala do nosica alebo priviazala o kocar. Ak idem na ihrisko s detmi, psa necham zatial pri kociari a on si tam polezi. Inak bol pre mna praktickejsi nosic.

lanah
3. jún 2020

Dieťa treba 'vencit' rovnako ako psa. Vzdy som chodila von aj s kočíkom aj psom. Je ale pravda, že ma pes poslúcha doslova na pohľad - chodi na voľno (nebyvame na sídlisku). Inak by som si netrúfla.

dreamer4
4. jún 2020

Ja mam dvoch a mala som trochu stres, ze co bude, ked pride babatko. Ale vsetko slo ,,hladko". Psy prijali malu hned. Ale nebranila som kontaktu, aby neziarlili. Mam psy naucene na vencenie 3x podla pracovneho harmonogramu, preto ked nastupim do prace, nebude problem so psami. Ked vencim na obed, aj s kocikom. Rychlo zvykli, ze musia ist vedla kocika. Nerob si tazku hlavu. Aj pes sa prisposobi novej situacii.

buducamama
4. jún 2020

@dreamer4 tu nejde len o to, ze tri krat denne von, ale ak bude mat psika, ktory bude zvyknuty, ze je cely den s nim niekto doma, tak ked nastupi do prace, moze trpiet separacnou uzkostou, stekat a zavyjat a susedia sa urcite potesia. Aj na toto treba mysliet.

dreamer4
4. jún 2020

@buducamama to ano, preto by sa mal pes priniest do ,,bezne zabehnutej domacnosti".

zuzzqa
4. jún 2020

Mame mesacnr babatko a dvoch psov, stíham zatial v pohodr, ved bábätko vacsinoi aj tak len spi, ale byvame v dome s veľkou záhradou tak si tk vieme zladit. V byte si to neviem celkom predstaviť, to sme niekedy mali dost s jednym psikom bez dieťaťa 🙂

tilko
4. jún 2020

Mala si uviesť hneď na začiatku, že psíka ešte nemáš a zvažuješ...a predchádzajúce skúsenosti so psíkom? A vek bábätka? To sú tiež podstatné informácie.

Ak si psíka ešte nemala, tak by som s tým ešte počkala, kým tvoje dieťatko bude mať všetky zuby, bude chodiť a zistíš, že doma máte pohodičku a ako taký stabilný režim...
Tiež je dôležité akého psíka chceš...malý veľký náročnosť výchovy, srsť...a aké máš pre psíka podmienky, byt, dom ... možnosť venčenia a či ti má v prípade potreby kto pomôcť...
Ak už psík v tvojom živote bol, tak si vieš sama zvážiť, že šteňa sa venčí častejšie a vlastne je to tvoje ďalšie dieťa...+ ďalšie peripetie s výchovou...

Moje deti vyrastali aj vyrastajú v chlpatej spoločnosti...syn sa narodil, keď naša psica 35kg akita krížená s bernským žijúca v byte mala 3 roky, bola neskutočne pokojná, priateľská a starostlivá (od šteňaťa 2x týždenne na cvičáku)...pred Vianocami po 13,5 rokoch odišla a my sme si vo februári zaobstarali šteniatko jaka...dcérka má o mesiac 2 roky...zvládame to perfektne, ale moje dieťa mladšie dieťa je klop klop klop s tých nenáročnejších...čiže pohodička...s venčením pomáha syn, ktorý má 11,5 r. a aj muž...ale na mne je každodenné vysávanie a umývanie dlážky...to mám zaužívané roky...

tilko
4. jún 2020

A ešte ma napadlo...naša psica mala tiež režim 3x denne von a čím bola staršia tým menej sa jej chcelo, takže popri kočíku s miminkom to bolo super ale bola aj vychovaná...v živote by sa nerozbehla ani za mačkou a nedovolila si niečo bez povelu...väčšinu dňa prespala...takže aj keď sme chceli vypadnúť na celý deň z domu bez psa, nebol problém...
Teraz máme to šteniatko 6.6 bude mať 6m ale doteraz sme ho vláčili so sebou, už 2 týždeň ho trénujem na hodinu nechať samé (zbehnem na nákup...) ale predtým ho musím minimálne 30 minút vyvenčiť a ako zavriem dvere, tak vyje cca 5 minút...som dohodnutá so susedkou, že mi to sleduje a keby dačo tak mi volá.. ale už sa to zlepšuje...no a chystáme sa do zoo, takže šteniatko ide na celý deň k mojim rodičom...doma ostať nemôže a na výlet tiež nie..

siska012
4. jún 2020

@pauli_cka tak si kúpte nejaké menej energické plemeno.... Nie každý pes potrebuje veľa pohybu 🙂